vymena trojhakov za jednohaky

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

vymena trojhakov za jednohaky

Poslaťod stano170 » Pon Okt 10, 2011 2:52 pm

Zdravim rybarov, pohravam sa z myslienkov vymenit na vsetkych rotackach a plandavkach trojhaky za jednohaky bez protihrotu. Ide hlavne o vecsie gramaze ktore dost casto klesaju az ku dnu. Dovod je v podstate len minimalizovat zberanie spiny zo spodu a z tym suvisi aj velmi caste zachytenie o prekazku a odtrhnutie nastrahy. Neviem ale ci je to dobry napad co sa tyka zaseku ryby, ci mi tie 2 chybajuce hroty predsalen nebudu chybat.

A co sa tyka mensich rotaciek tam som sa castokrat pri chytani jalcov rozculoval ze ryba bola zaseknuta za 2 alebo vsetky 3 hroty naraz a castokrat sa to dost obtiazne vytahovalo z ryby nehovoriac otom ze ryba sa hadze a vobec nespolupracuje co manipulaciu z trojhakom este viac stazuje.

Mate nejake skusenosti alebo odporucania ci je to dobry napad? lebo vela nastrah z jednohakom bezne nevidam (ked nepocitam mikro voblery)
stano170
...
...
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Jún 29, 2011 2:09 pm

Re: vymena trojhakov za jednohaky

Poslaťod blinker » Pon Okt 10, 2011 5:30 pm

Ja som zatial menil trojhaciky za dvojhaciky z dovodu mensieho poranenia ryby /vacsinou pstruhy/ a nezbadal som rozdiel v pocte zaseknutych ryb. Ale pri jednohaciku by uz asi ryby padali.
blinker
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:02 am

Re: vymena trojhakov za jednohaky

Poslaťod hlava » Uto Okt 11, 2011 7:18 am

na plandavkach mam aj jednohaky aj trojhaky ale jednohak mam na plandavke ak chcem dat napr. twistra... S trojhakom ak nic nedavam, samozrejme vsetky nastrahy mam bez proti hrotu este aj slider :zaber:
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: vymena trojhakov za jednohaky

Poslaťod hlava » Str Okt 12, 2011 9:43 am

AZ rybar ma jednohaky tiez som od nich bral na plandavky, tie jednohaky maju velke ocko takze nieje problem, a v baleni je 10 kusov
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm


Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron