Lien

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Lien

Poslaťod Martinbati » Ned Okt 02, 2011 11:55 am

samozrejme by tato moznost bola prediskutovana so MO SRZ Kosice
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Lien

Poslaťod Martinbati » Ned Okt 02, 2011 12:06 pm

ja viem ze asi by som nepochodil... aj chapem riziko, a pre tych par kuskov liena sa to tiez neoplati. aj ta voda je vseliaka tam v tom pluvatku, ved kto vie co do nej vypustaju tie spradovatelke firmy, co su tam vedla toho. raz som tam bol dva dni po sebe, jeden den pohoda, druhy den chybalo asi 30-40cm vody
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Lien

Poslaťod orim » Uto Okt 11, 2011 5:14 pm

mne sa zda trosku prehnany ten zakaz neprenasania ryb z jedneho reviru do druheho...pochybujem, zeby nejaka mala rybka napr. z pluvatka, nakazila a vytravila napr. celu gecu...v minulosti nebol tento zakaz a ani si nepamätam zeby sa nieco take stalo
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Lien

Poslaťod basta » Uto Okt 11, 2011 10:30 pm

Na Novom Zélande napríklad hosť (rybár )z inej krajiny nesmie mať ani podrážky na skafandri z filcu. To len na príklad. VHS (vírusová hepatitída), ktorá zlikviduje celý chov sa dá preniesť podberákom, autom a vôbec nástrojmi na odlov rýb nehovoriac o nakazenej rybe. Takže uvedené zákazy platia ako prevencia, ktorá keď sa podcení, môže mať katastrofálne následky aj na revíri.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Lien

Poslaťod maro » Str Okt 12, 2011 1:40 pm

orim » Možno 1000000x sa nestane nič, ale stačí jeden prípad a môže sa skončiť v konečnom dôsledku ekologickou katastrofou. Nestojí to za to riskovať.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron