Lien

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Lien

Poslaťod rybar11 » Sob Okt 01, 2011 8:25 am

Zdravim, ja som kopu lienov pochytal na tzv. "Pluvatku". Je ich tam neskutocne mnozstvo. najvacsi co som chytil mal sice len okolo 20cm ale je to prekrasna ryba. netreba ani daleko od brehu, staci takych 1-2 metre. ;)
rybar11
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Okt 01, 2011 8:19 am

Re: Lien

Poslaťod ste_fan » Sob Okt 01, 2011 10:12 am

Ináč, ak chytíte lieňa a nechcete si ho nechať alebo odfotiť, tak ho radšej odháčkujte a pustite ešte vo vode, lebo ten jeho sliz je strašný, zababre neskutočne podberák a ešte keď sa obtrie o maskáče to už ani nevyperiete ;) Nehovoriac o tom, že sa mu tým poškodí ochranná vrstva...
kto si neváži malú rybu - nezaslúži si veľkú
"pohoda, klídek, kapríček"
Obrázok užívateľa
ste_fan
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Uto Jún 21, 2011 7:19 pm

Re: Lien

Poslaťod orim » Sob Okt 01, 2011 1:24 pm

rybar11 píše:Zdravim, ja som kopu lienov pochytal na tzv. "Pluvatku". Je ich tam neskutocne mnozstvo. najvacsi co som chytil mal sice len okolo 20cm ale je to prekrasna ryba. netreba ani daleko od brehu, staci takych 1-2 metre. ;)

viem ze v minulosti tam bolo lienov habadej, ale poslednych par rokov som nevytiahol ani jedneho :? akurat sa tam premnozili ostrieze
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: Lien

Poslaťod XpeterX » Sob Okt 01, 2011 8:02 pm

ja som tento rok na Ruzine chytil liena na boiles a mal paradnych 45cm... skoncil na slobode samozrejme
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

Re: Lien

Poslaťod rybar11 » Ned Okt 02, 2011 4:41 am

orim píše:
rybar11 píše:Zdravim, ja som kopu lienov pochytal na tzv. "Pluvatku". Je ich tam neskutocne mnozstvo. najvacsi co som chytil mal sice len okolo 20cm ale je to prekrasna ryba. netreba ani daleko od brehu, staci takych 1-2 metre. ;)

viem ze v minulosti tam bolo lienov habadej, ale poslednych par rokov som nevytiahol ani jedneho :? akurat sa tam premnozili ostrieze

tak bol som tam pred 3 tyzdnami... mas pravdu ostriezov je tak tiez mnoho... no liene nezaostavaju... sice idu male do tych 10 cm ktore samozrejme pustame spat do vody aby sme aj o nejaky ten rocik mali co chytat.... ak je volna chvila ideme tam zahnat nudu...
rybar11
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Okt 01, 2011 8:19 am

Re: Lien

Poslaťod Martinbati » Ned Okt 02, 2011 8:28 am

keby sme ich tam zopar nachytali, a dali ich na ine miesto? kde by bola ich buducnost prespektivnejsia...
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Lien

Poslaťod sardelko » Ned Okt 02, 2011 10:28 am

kde je pluvatko?
sardelko
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Máj 07, 2009 11:02 pm

Re: Lien

Poslaťod Martinbati » Ned Okt 02, 2011 11:05 am

plavec píše:
Martinbati píše:keby sme ich tam zopar nachytali, a dali ich na ine miesto? kde by bola ich buducnost prespektivnejsia...


Dobrý nápad, ale iba vtedy, ak by prešli nejakou odbornou karanténou ap., aby sa predišlo prenosom chorôb. Inak na to zabudni, bola by to hlúposť, príliš veľké riziko.

suhlasim, aby sa nepreniesli nejake choroby... ale bolo by treba niekoho kto sa v tom vyzna...
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Lien

Poslaťod derek_88 » Ned Okt 02, 2011 11:20 am

pokial viem niekedy sa zarybnovalo aj nasadou liena, a ako tak pozeram aj minuly rok, len to nejako vobec nevidno
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: Lien

Poslaťod Martinbati » Ned Okt 02, 2011 11:26 am

asi ozaj tie sumce im davaju zabrat chudakom sliznatym... :)
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron