Kam s úlovkom pri vláčení?

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Kam s úlovkom pri vláčení?

Poslaťod stano170 » Štv Aug 25, 2011 9:28 am

Zaujimalo by ma kto pri vlaceni si obcas rybu aj vezme kde ju uschovava kym neodide od vody. Muskari to maju jednoduche kedze maju kose stale na boku ale ako to robyte vy vlackari?
stano170
...
...
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Jún 29, 2011 2:09 pm

Re: Kam z ulovkom pri vlaceni?

Poslaťod Sten » Štv Aug 25, 2011 9:41 am

To vobec nieje problem , staci spravit fotku a rybku pustit spat. :)
Sten
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Pia Nov 21, 2008 11:35 am

Re: Kam s úlovkom pri vláčení?

Poslaťod IG0R » Štv Aug 25, 2011 10:14 am

Ked idem k vode a viem ze budem brat ryby tak si vezmem sietku a ulovky davam do sietky. Uz mi jeden rybar vysvetloval ze len kaprovite ryby sa davaju do sietky a pstruh sa ma hned zabit, ale nepocuvol som ho. Ked mam rybu v sieti zivu, stale je moznost ze jej darujem zivot :) . Vacsinou vsak chodim bez sietky :)
IG0R
 

Re: Kam s úlovkom pri vláčení?

Poslaťod stano170 » Štv Aug 25, 2011 10:21 am

IG0R píše:Ked idem k vode a viem ze budem brat ryby tak si vezmem sietku a ulovky davam do sietky. Uz mi jeden rybar vysvetloval ze len kaprovite ryby sa davaju do sietky a pstruh sa ma hned zabit, ale nepocuvol som ho. Ked mam rybu v sieti zivu, stale je moznost ze jej darujem zivot :) . Vacsinou vsak chodim bez sietky :)


aku sietku? klasicke kruhy co sa pouzivaju aj na kapre? Alebo nebodaj igelitovu sietku z teska? :D

Tak ja mam problem z tym ze neviem kde z rybou lebo mam len tu na kapra a to sa mi v ruke teda velmi nosit nechce a v rupsaku by som si zatrepal od ryby vsetko. A ked to zase vlozim do igelitu tak sa ryba zapari. Tak radsej vlacit nechodim kym nevyriesim dilemu :D
stano170
...
...
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Jún 29, 2011 2:09 pm

Re: Kam s úlovkom pri vláčení?

Poslaťod IG0R » Štv Aug 25, 2011 10:40 am

Cronicle píše:No rybu v sietke si povinný zapísať ;)

Samozrejme, rybu v sietke vzdy zapisujem. To ze ju potom pustim (alebo mi "ujde" pri setrnom vyberani) a mam ju zapisanu nie je trestny cin ani priestupok.

Sietku mam klasicku s kruhami co predavaju v ryb. potrebach.
IG0R
 

Re: Kam s úlovkom pri vláčení?

Poslaťod stano170 » Štv Aug 25, 2011 10:58 am

hm, a sietku nosite len tak v ruke? ved ta ryba za par hodin musi uplne zoschnut..
stano170
...
...
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Jún 29, 2011 2:09 pm

Re: Kam s úlovkom pri vláčení?

Poslaťod maro » Štv Aug 25, 2011 11:21 am

Ak si rybu chcem ponechať pri prívlači, postup je úplne rovnaký ako pri muškárení, t.j. rybu hneď usmrtiť a šup s ňou do vzdušného košíka. Niekto si ryby dáva do igelitky a takto si ich uloží do veľkého vrecka vzadu na veste ... košík už ani neviem kde mám, čiže ryby už prakticky neberiem ... :ryba2:
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Kam s úlovkom pri vláčení?

Poslaťod maro » Štv Aug 25, 2011 2:52 pm

plavec » Presne, mám podobný košík a v poslednom čase slúžil výhradne na transport jedla, pitia a náhradných navijakov. Skvelá pomôcka ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am


Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron