stuky

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: stuky

Poslaťod sixpack » Str Mar 25, 2009 10:23 pm

Ten hranicny Hornad po 1.4. je lakavy, tiez sa na neho chystam na dalsi vikend, takze mozme spojit sily ...
sixpack
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Pon Nov 10, 2008 10:35 am

Re: stuky

Poslaťod Kolac » Str Mar 25, 2009 10:24 pm

Six. rataj zomnov dame si trening :)...
Kolac
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:25 pm
Bydlisko: Kosice

Re: stuky

Poslaťod kura11 » Str Mar 25, 2009 10:33 pm

chlapci skoda casu hranicny hornad... :-))) ale snad daco lapite... ryby su este v madarsku...
kura11
 

Re: stuky

Poslaťod Kolac » Str Mar 25, 2009 10:34 pm

kurka ta v trstenom spustim wobler dole prudom az za hranicu :D:D potaham ryby madarom :D :shock: :geek:
Kolac
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:25 pm
Bydlisko: Kosice

Re: stuky

Poslaťod s0krates » Štv Mar 26, 2009 11:58 am

...Ryboped, ani mne sa to spočiatku nezdalo, ale :
" S rozplynutím ledové pokrývky aktivuje pohyb sumce sluneční svit, a přestože voda u hladiny nemá více než 3 až 6 stupňů, je sumec schopen přijmout potravu. Samozřejmě, jeho pohyby jsou velmi pomalé, a neuplave často víc než několik metrů denně. Nicméně i v tomto stavu je schopen pozřít nabízené sousto. "
" Sumce začínajú prijímať potravu v závislosti od teploty vody už v prvých jarných mesiacoch. Ich hlad po potrave graduje tesne pred neresom (apríl, máj), kedy sumec prijme až 50 % celoročnej kŕmnej dávky. Počas neresu jeho potravinová aktivita klesá. Po nerese (koniec júna) doháňa zameškané a opäť spoľahlivo berie. "

v časopise RRR č.3 som našiel 2 články :
Prívalové vody a sumce .
Lov sumca na ťažko - rieky.

... na internete je tiež o tom niečo...
http://jadamkuv.txt.cz/clanky/63258/sumec-velky
http://www.kajman.cz/clanek.php3?id=107
http://www.ceskyrybar.net/clanek.php?a=10000060
http://www.rybarskenapady.sk/index.php/ ... k-na-sumce

...čo sa týka spoločnej rybačky...môžeme dať stretko ,pôjdeme obzrieť miesta a všetko dohodnúť, pretože je lepšie, ak miesto aspoň 3 dni pred lovom krmí... v nedeľu doobedu by som mal trochu čas...čo Ty na to?...pokiaľ by sa chcel niekto ďalší pridať nie som proti.
s0krates
 

Re: stuky

Poslaťod rybopet » Štv Mar 26, 2009 7:50 pm

Sokr.-Super!V nedeľu okolo jedenástej by sme dali stretko,napíš kde.Kto ešte chce ísť?Budú to lovy bez udíc.Dúfam,že v nedeľu už bude jar!!
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: stuky

Poslaťod s0krates » Pia Mar 27, 2009 3:34 am

...Ryboped, išiel by som aj o hodinku skôr,ak by ti to vyhovovalo...predpokladám ,že bývaš niekde na Jazere,alebo v Krásnej..ak áno mohli by sme sa stretnúť niekde na hlavnej od mosta smerom na Krásnu ...napr. pri Tescu...ak som sa zmýlil povedz ,kde sa mám pre Teba staviť...ja idem zo Šace a bolo by mi lepšie ísť tam cez Hanisku, Seňu alebo cez Perín, Kechnec.
... dá sa tam ísť aj cez Košice, či už cez Barcu, alebo smerom Jazero ,Hutka ,Ždaňa ,Čaňa a Seňa...daj vedieť kade Ti to najviac pasuje...pokiaľ máš auto môžeme sa stretnúť na križovatke medzi Kechnecom a Milhosťou (pri potoku)..daj vedieť!
s0krates
 

Re: stuky

Poslaťod rybopet » Pia Mar 27, 2009 11:02 pm

Je mi ľúto,zmenil sa mi program,nemôžem prísť,snád niekedy inokedy.Napíš,ako si dopadol! ;)
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: stuky

Poslaťod s0krates » Sob Mar 28, 2009 10:03 am

..ok..dám vedieť..
s0krates
 

Re: stuky

Poslaťod s0krates » Ned Máj 03, 2009 5:59 pm

Ryboped, jarný lov sumcov sa nekonal. Celý mesiac som mal "zabitý". Raz mi ho znemožnila vysoká voda, potom dážď a 2.apríla mi ukradli tašku aj s dokladmi. Musel som si všetko nanovo vybavovať ,aj rybársky lístok. Už je to za mnou
a dúfam ,že môj sumec pláva ďalej.
s0krates
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron