Nástrahy a Montáže

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Nástrahy a Montáže

Poslaťod bum1 » Štv Jún 23, 2011 9:18 am

čaute,chcem sa opytať,čo použivate pri love kaprov,ake montáže a nástrahy,
Montáže:priebežne,fixovane? gramaže olova?,hačiky?
Nástrahy:pelety,boilies,kukurica,živa nastraha...a čim je lepšie krmiť pri tychto typoch nástrahy....+ nejake PVC veci?

Pýtam sa to preto,lebo poslednu dobu mam problem uloviť normalného mierečneho kapra...nechcem ich jesť,ale proste už som normalnu rybu ani nevidel...:/,

Ja osobne použivam prebiežnu montaž,olovo približne 120g,háčiky hikara magic velkosť 2, navezec približne 20cm,obratlik je zarazeny v olove...kde može byť chyba??
bum1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Pon Aug 03, 2009 9:19 am
Bydlisko: Košice

Re: Nástrahy a Montáže

Poslaťod bum1 » Štv Jún 23, 2011 10:07 am

tak ja som sa rozhodol isť na kaprarinu a chytať iba na boilies popripade pelety, Momentalne som objednal par roznych druhov boilies od Mikbaits,tak uvidime ako pochodim, nabuduci tyzden sa chystam isť k vode,tak dam vedieť:-))
bum1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Pon Aug 03, 2009 9:19 am
Bydlisko: Košice

Re: Nástrahy a Montáže

Poslaťod bum1 » Štv Jún 23, 2011 10:08 am

K tym montážam : tým Mikbaits pouziva bud olova a klasicku priebežnu montaž,alebo montaž s odpadavajúcim kamenom....
bum1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Pon Aug 03, 2009 9:19 am
Bydlisko: Košice

Re: Nástrahy a Montáže

Poslaťod bum1 » Štv Jún 23, 2011 10:16 am

a ešte by ma zaujimala jedna vec,aka vzdialenosť je optimalna medzi boilies a háčikom...pretože niekto to dava ,že sa boilieš obtiera o hačik a niekto tam ma aj 2cm priestoru...
bum1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Pon Aug 03, 2009 9:19 am
Bydlisko: Košice

Re: Nástrahy a Montáže

Poslaťod bum1 » Štv Jún 23, 2011 10:23 am

http://www.youtube.com/watch?v=XgV6RA3MqgM
prvá montáž vyzera zaujimavo,
http://www.youtube.com/watch?v=gWIAbcHG ... re=related
a tu v 4:20 ukazuje,že by to nemalo byť blízko...
bum1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Pon Aug 03, 2009 9:19 am
Bydlisko: Košice

Re: Nástrahy a Montáže

Poslaťod bum1 » Štv Jún 23, 2011 10:53 am

tak ja skusim na obe udice rozne vzdialenosti a uvidime :-))
bum1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Pon Aug 03, 2009 9:19 am
Bydlisko: Košice

Re: Nástrahy a Montáže

Poslaťod martino5 » Štv Jún 23, 2011 11:19 am

Cronicle píše:...ale ak dávam nástrahu pod háčik, tak si tam nechávam tak 0,5cm priestor..


..nemalo byt 0,5m? :x
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Nástrahy a Montáže

Poslaťod Martinbati » Pia Jún 24, 2011 7:26 pm

Zdravim pani, bol som dnes na jazere v KE, skusal som medove pufi, ani tuk, skusal som dat na vlas pod hacik (tak stale na kuku chytam a mam velky uspech) a skusal som aj na hacik. no ani zaber, ako davate pufu na hacik? pouzivam normlanu zarazku pod pufu ked ju navlecniem na nitku pd hacikom. neviem ci mi pri dopade stale padne pufka z hacika ci z nitky, abo ci ju ryby zozerku bez toho aby som si to vsimol(ale na feedri by som si vsomol keby dajaka raba do toho tukla),alebo ci proste len nebrali tam kde som nahadzoval... mozno som hadzal do velkeho bahna, kde tie pufky nebolo vidno... chytal som s olovom, vynimocne som nekrmil. Stale ked som vytiahol montaz z vody pufka tam nebola, neviem ci sa sama rozmoci ked ju taham z vody, alebo ju ryby zozrali, alebo padla pri nahode... vdaka za skusenosti a rady s lovom kaprov (pleskacov a inych ryb) na pufku :) vdaka
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Nástrahy a Montáže

Poslaťod blinker » Pia Jún 24, 2011 9:07 pm

Pufa vydrzi na haciku par minut /aspon tie lacne/, ked vytahujes, tak sama odpadne.
blinker
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:02 am

Re: Nástrahy a Montáže

Poslaťod lono » Pia Jún 24, 2011 9:23 pm

NA PUFY NIKEDY POUZIVAM SILIKONOVE OCKA A VYDRZI TO DLHSIE AKO NA HACIKU. VID FOTO : http://imageshack.us/photo/my-images/69/690dx.jpg/
lono
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Sob Mar 19, 2011 2:17 pm

Ďalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron