Stredná prívlač - vlasec a lanko

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: stredna privlac - vlasec a lanko

Poslaťod dr.david » Pon Jún 06, 2011 10:35 am

rybopet - na bolene je 14 blbost, ked tahas povrchovku tak sa ti fest natahuje a nedas nastrahe spravny chod. Ked davas pilkre alebo plandy na daleke hody, tak budes pri nahodoch trhat jednu za druhou. Ta 18 je akurat. Ideal je snura s fluocarbonovym nadvazcom. 14 jedine ked chytas na male stihle vobleriky, co ti idu tesne pod hladinou, ale su aj podstatne ucinnejsie sposoby lovu.
dr.david
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 11:56 am

Re: stredna privlac - vlasec a lanko

Poslaťod dr.david » Pon Jún 06, 2011 10:43 am

maro - ty jediny vo mne vidis to, co v sebe vidim aj ja. Dakujem :-)
dr.david
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 11:56 am

Re: stredna privlac - vlasec a lanko

Poslaťod maro » Pon Jún 06, 2011 11:27 am

dr.david » Tak tak, so štrnástkou by potreboval šokový náväzec zo šnúry, aby sa mohol poriadne oprieť do náhodu.

Áno pán doktor, vidím v tebe veľký potenciál. V prívlači si už takmer na vrchole, ďalším krokom vpred je už iba muška, dúfam že neustrnieš vo svojom sľubnom vývoji ... :D
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: stredna privlac - vlasec a lanko

Poslaťod IG0R » Pon Jún 06, 2011 6:06 pm

maro píše:rybopet » Možno by pomohlo, keby Igor povedal, aký má prút. Ale ak niekedy používal osemnástku na bolene aj taký pojem, ako dr.david, tak to môže použiť aj Igor. :D Nie je pri odhadzovaní nástrahy na strednú prívlač s prútom na strednú prívlač a na štrnástke silóne príliš namáhaný uzol?

P.S: Kde by si pri muhe použil osemnástku?

prut mam shimano vengeance 2,4 M neviem aky typ ale vrhacia zataz 10-30g.
Asi to nebude idealny, ale doteraz ho pouzivam na pstruhy a rybam to az tak velmi nevadi :) . Silon 0.14 a nastrahy maju cca od 2 - 6g . Mozno si kupim este jeden, ale zatial nechcem investovat viac (uz som nakupil nastrahy za vela penazi :) ) a budem chytat na tento.
IG0R
 

Re: stredna privlac - vlasec a lanko

Poslaťod maro » Pon Jún 06, 2011 11:08 pm

IG0R » Na nástrahy 2-6g je to dosť kolík, nevyužiješ ani vlastnosti prúta, ani nebudeš mať potrebnú citlivosť pre tie malé nástrahy. Na pstruhárinu by som ubral gramáž (a výrazne), na strednú prívlač z brehu zas by som pridal dĺžku, 270-300cm. Ale to už zachádzame niekam, kam si asi nechcel ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: stredna privlac - vlasec a lanko

Poslaťod hlava » Uto Jún 07, 2011 5:42 am

240 10-30 je dobra palica na stuky, mensie sumce. Potiahne to aj 10 slidery plandavky 15g
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: stredna privlac - vlasec a lanko

Poslaťod maro » Uto Jún 07, 2011 7:49 am

hlava » 10ka slider floating má 36g, sinking ešte plus desať, to sa bude dosť debilne nahadzovať s týmto prútom a ani tomu nedáš potrebný pohyb vo vode, na jerkovanie sú iné palice. Na plandy, rotačky a voblery je dobrý ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: stredna privlac - vlasec a lanko

Poslaťod IG0R » Uto Jún 07, 2011 7:21 pm

Suhlasim, moj prut neni idealny na pstruhy. Niekedy mi vadi aj dlha rucka, ktora mi je po laket.
Ked som ho kupoval chcel som nejaky univerzalny na privlac + co sa mi neohne do praveho uhla ked hodim rotacku do prudu :)
Mate potom cit v jemnejsom prute ked hodite rotacku, alebo woblerr s vacsim odporom do prudu?
IG0R
 

Re: stredna privlac - vlasec a lanko

Poslaťod dr.david » Uto Jún 07, 2011 8:44 pm

IGOR - nam je trochu tazko sa k tomu vyjadrit, my sme uz trochu magori do privlace a to sa tyka aj vybavenia. volakedy nam stacil 2 pruty na tvrdsiu a lahsiu privlac.Teraz ked idem k vode, tak je bezne, ze len na lahsiu vlacku zo sebou beriem 4-5 prutov. Ak riesis univerzal, tak je iste, ze niekedy bude prilis tvrdy a inokedy zas moc jemny.
Ak to myslis s vlackou vaznejsie, za chvilu ti jeden prut nebude stacit. Ak je to pre teba okrajova zalezitost tak sa s tym moc netrap - univerzal co mas, 18 vlasec a vies s tym riesit od jalcov po stuky.
dr.david
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 11:56 am

Re: stredna privlac - vlasec a lanko

Poslaťod maro » Uto Jún 07, 2011 10:40 pm

IG0R » Posledné tri vety v Dávidovom príspevku si zapamätaj. A ak platí tá druhá z nich, môže sa tu rozbehnúť nekonečná debata o konkrétnych prútoch, z čoho sa ti za chvíľu hlava zatočí ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron