privlastnit rybu

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: privlastnit rybu

Poslaťod kura11 » Ned Jan 23, 2011 8:02 pm

walther pokial sa nezmenia pravidla co nam ine ostava... pustat a podomnou dalsi sackuje??... to ma uz preslo... skoda ze je to tak... tak si vezmem aj ja svoj diel... :idea: sorry tvrdo povedane ale je to tak!
kura11
 

Re: privlastnit rybu

Poslaťod tiborv87 » Pon Jan 24, 2011 12:36 am

Istý čas som aj ja mal podobný názor, pustím ju no ďalší rybár čo ju chytí, už nepustí. Sam sebe som sa ospravedlňoval tým, že pri toľkých privlastnených rybách sa tie moje stratia, no niekde musí nastať zmena a nie len sa vyhovárať na druhých. Žial je to na Slovensku podobné aj v iných problémoch, len tak pre príklad, človek vynášajúc smeti si povie, že prečo by práve on mal separovať odpad, keď ani sused Dežo a Pišta neseparujú. Myslím si že naša spoločnosť musí ešte dozrieť a uvedomiť si, že planéta Zem nie je naša, ale sme len jedným z jej obyvateľov. Teraz je fakt, že keď stojím na brehu vody so zamrznutými očkami na prúte, vytiahnem rybu, odfotografujem ju a pustím, som pre celé okolie blázon, no dúfam že sa ešte dožijem zmeny. Nemyslím si, že je normálne aby vo vode okolo nás už nebol fungujúci ekosystém a všetko záviselo len od zarybňovania, no žiaľ je to tak. Samozrejme problém nie je len s ichtyofaunou, ale v celej biocenóze, pokúsme sa zamyslieť nad tým, prečo máme problém s kormoránmi, nezapríčinili sme aj to náhodou my ľudia?
Krajšia je ryba vrátená vode na fotke, ako ryba privlastnená v mrazničke.
tiborv87
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Ned Okt 31, 2010 10:36 am
Bydlisko: Rožňava

Re: privlastnit rybu

Poslaťod maro » Pon Jan 24, 2011 1:08 am

tiborv87 » Bohuzial nie kazdy je schopny rovnakeho mentalneho vyvoja, ako popisujes. Poznam sice zo svojho okolia dost rybarov, ktori ryby bud neberu vobec, alebo s rozumom len tie, ktore sa hromadne vysadzaju, ale to je stale malo. Cakat na "dozretie spolocnosti" by znamenalo katastrofu, pre neuvedomely rybarsky plebs treba sprisnit pravidla a vyzadovat ich dodrziavanie. Aj koli tomu prebieha diskusia k zmenam v zakone a vykonavacej vyhlaske, ak chces a mas nejaky dobry napad, zapoj sa tuto ... viewtopic.php?f=7&t=567
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: privlastnit rybu

Poslaťod kura11 » Pon Jan 24, 2011 1:21 am

tibor ja som tak rozmyslal odkedy som zacal chytat... mal som minimum odnesenych ryb ale obraz ktory sa mi naskyta kazdy den pri vode ma len presvedcil ze dokial sa tu nepresadi radikalna zmena tak moje pustene ryby pojdu do mrazaku dakoho druheho... tak si naplnim mrazak aspon JA! system je tak nastaveny a pokial bude tak nebudu ryby... bohuzial... nemam inu moznost...
kura11
 

Re: privlastnit rybu

Poslaťod rybopet » Pon Jan 24, 2011 9:50 pm

Tibor-podľa toho,čo si napísal,vyzeráš na rozumného, ale sentiment a vzletné reči v dnešnej spoločnosti nemajú miesto.Pragmatičnosť a činy,zapamätaj si to,ak chcceš niečo zmeniť.A osobný príklad.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: privlastnit rybu

Poslaťod rybopet » Pon Jan 24, 2011 9:51 pm

kura-tento rok máš limit 100+1 duhák,viac ani tomu svatému! :lol:
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: privlastnit rybu

Poslaťod kura11 » Pon Jan 24, 2011 10:14 pm

rybo skor to bude menej... minuly rok bol extrem.... :lol: :lol:
kura11
 

Re: privlastnit rybu

Poslaťod tiborv87 » Uto Jan 25, 2011 2:32 am

Žiaľ sa do záležitostí zväzu veľmi nevyznám, no pokúsim sa to napraviť. Podla mňa základ by bol zabezpečiť rybám vhodné neresiská, ktoré žiaľ stále zanikajú. Obmedziť nezmyselné budovanie veľkého počtu malých vodných elektrární, lebo si myslím že ich prínos nie je taký vysoký, no narušenie toku značné. Na už vystavaných hatiach zabezpečiť rybám voľný prechod vybudovaním funkčných rybochodov namiesto tých zopár smiešnych pokusov o vtip čo máme. Tak isto je potrebné sprísniť kritéria hospodárenia s vodou na týchto elektrárňach. Mam informácie o hromadných úhynoch rýb v mieste môjho trvalého bydliska na rieke Slaná z týchto príčin, ktoré vznikajú v dôsledku prehrievania vody a nárazovým vypúšťaním. Na moje prekvapenie sa to už rieši u nás súdnou cestou a vyzerá to tak že vyhrá spravodlivosť. Ako ďalšiu vec by som chcel som spomenul lovné miery rýb. Myslím si, že zvýšením lovných mier by sme rybám dali šancu viac krát sa neresiť pre osudným mrazákom. A ešte nakoniec by podla mňa bolo vhodné zakázať privlastňovanie rýb ktoré sa hromadne nevysádzajú, samozrejme okrem premnožených zväčša škodlivých introdukovaných druhov rýb. Ná posledné dva body by bolo potrebné zvýšenie aktivity rybárskej stráže, no o tomto radšej pomlčím, keďže nemám ohľadom stráže žiadne informácie. Jediné čo viem je, že počas mojich cca 30-40 vychádzkach na Hornád od septembra minulého roka ma nič podobné nestretlo. Aby to neboli len slová, skúste mi poradiť na koho sa mám obrátiť a veľmi rád to urobím. Samozrejme opravte ma keď si myslíte, že na niečo máte lepší názor a pokúsme sa tu vytvoriť zmysluplnú diskusiu.
Krajšia je ryba vrátená vode na fotke, ako ryba privlastnená v mrazničke.
tiborv87
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Ned Okt 31, 2010 10:36 am
Bydlisko: Rožňava

Re: privlastnit rybu

Poslaťod maro » Uto Jan 25, 2011 10:27 am

Tibor, mas blizsie informacie o tej zaezitosti s malou vodnou elektrarnou? Celkom by ma to zaujimalo. Inak vo fore Rybarsky poriadok v teme navrhy na zmeny v Rybarskom zakone a vyhlaske rozoberame rozne veci, ktore by bolo dobre zmenit a bude aj stretnutie, kde si chceme tieto veci prediskutovat. Budes vitany ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: privlastnit rybu

Poslaťod tiborv87 » Uto Jan 25, 2011 12:36 pm

Maro, ohľadom MVE mam informácie napríklad z časopisu Slovensky rybár, žiaľ neviem presne ktoré čislo 10/2010 alebo 11/2010 a veľmi dobrý článok overený faktami je tu : http://www.sazp.sk/slovak/periodika/chus/43/page8.html . Ďalšie informácie som zisťoval na Rybárskom zväze, miestnej organizácii v Rožňave o ktorých by som mohol povedať aj na tom stretnutí, ktorého sa veľmi rád zúčastním, no spomeniem len takú perličku, že po vybudovaní hati na Slanej v Plešivci niekedy v 60 rokoch sa začala znižovať u nás znižovať početnosť mrien a po roku 1990 už nebola pri žiadnom ichtyologickom výskume nájdená. Od vtedy sa vybudovali na cca 20 kilometrovom úseku ďalšie dve. Ps: Keď budem múdrejší, určite napíšem aj do témy ohľadom zmeny zákonov. :)
Krajšia je ryba vrátená vode na fotke, ako ryba privlastnená v mrazničke.
tiborv87
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Ned Okt 31, 2010 10:36 am
Bydlisko: Rožňava

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron