Miene

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Miene

Poslaťod sardelko » Ned Nov 28, 2010 1:46 pm

Pred dvoma rokmi sa vysadzovali do Hornadu miene. Podobne ako do Cane jesetery. No v prehladoch ulovkov ziadne podstatnejsie ulovky miena z Hornadu nevidiet. Mate niekto nejake skusenosti s lovom mienov na Hornade? Chytaju sa vobec nejake. V ktorej casti ich hladat? Skusal som niekolko slubnych miest nad Teplarnou a medzi mostami, ale ani naznak zaberu. Poradi niekto?
sardelko
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Máj 07, 2009 11:02 pm

Re: Miene

Poslaťod okaty » Ned Nov 28, 2010 7:04 pm

miene som us toho roku chytil 2 kde nepoviem ale na mieste bolo plno prekazok a silnejsi prud tak skus si najst take miesto a mozno sa ti postasti
Obrázok užívateľa
okaty
...
...
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 7:46 pm

Re: Miene

Poslaťod sixpack » Pon Nov 29, 2010 1:00 am

pozor!!! nemylit sa sumarom prehladu o ulovkoch, pre neznalcov moze byt mien evidovany ako treska "polak", popr. este ako "pollak" :twisted: :lol:
sixpack
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Pon Nov 10, 2008 10:35 am

Re: Miene

Poslaťod Sten » Str Dec 01, 2010 9:57 am

Dufam ze tam dnes nebude 20 masiarov , ktory dostali chut na Mienika. Pochvalit sa treba , len nepiste kde. Potom sa to vsetko rychlo vytaha z vody a ostane nam , ved vsetci vedia co. Zdar
Sten
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Pia Nov 21, 2008 11:35 am

Re: Miene

Poslaťod sardelko » Str Dec 01, 2010 11:09 am

Myslim, ze sa nemusime bat, ze sa miene vychytaju. Ja som na tom mieste chytal 3x, teraz v zime, za idealnych podmienok a nechytil som nic.
sardelko
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Máj 07, 2009 11:02 pm

Re: Miene

Poslaťod sardelko » Str Dec 01, 2010 2:48 pm

Ja som skusal na mrtvu rybku. Bez zaberu. No nemam s tymto lovom ziadne skusenosti. Myslim si, ze je to rybacka len tak pre spestrenie zimy, miena sa ani neoplati zobrat - nema skoro ziadne maso. Co som pozeral videa z lovu ozaj velkych mienov cez 50 cm - je na nich masa tak pre 5 rocne dieta. Takze pre miene by som navrhoval slobodu, aspon kym nemaju cez 50 cm. Potesujuce ale je, ze toto zarybnenie Hornadu mienom zda sa malo efekt, ziskali sme dalsiu peknu rybu, ktora pekne rastie. Uz menej chapem nasadu jeseterov v starej Cani, co boli vyhodene peniaze. Nechytil sa ani jeden. Jazero pomaly nechytatelne, ak nemas chatu pri vode a pocet ulovenych jeseterov po 3 rokoch velka 0. Takze pre istotu tam sla dalsia nasada tento rok. Asi mame vela penazi a nevieme co s nimi.
sardelko
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Máj 07, 2009 11:02 pm

Re: Miene

Poslaťod okaty » Str Dec 01, 2010 8:10 pm

tie jesetere mali sotva 20cm a postili ich napr do celeho kechneca 350 kuskov a pocul som ze ich us povitahovali par
Obrázok užívateľa
okaty
...
...
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 7:46 pm

Re: Miene

Poslaťod rybopet » Sob Dec 11, 2010 9:54 pm

Mám nápad,zachytať si na Hornáde podvečer na rybky a pokúsiť sa nájsť miene.Napríklad pri moste pri VVLŠ SNP.Od 5 tej do 7 mej stredu-štvrtok.Dáme sviečku do fľaše,placačku do vrecka,trochu podupeme po snehu.Kto má chuť a rybky,alebo môžem v metre kúpiť mrazené makrely,nech sa mi ozve.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Miene

Poslaťod Kolac » Sob Dec 11, 2010 11:11 pm

peto nepotesim ta, ale hornad pojde asi vecer vysoky, ako v poslednu dobu stale :(
Kolac
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:25 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Miene

Poslaťod rybopet » Ned Dec 12, 2010 5:08 pm

kolač-brodiť nebudeme a zvýšená voda by mohla vyprovokovať miene k záberom a ešte by sme mohli aj k sudkom pod splav.Dobrý prístup,dosť svetla,nedaleko krčma :P
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Ďalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron