Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Poslaťod Dodo » Ned Okt 24, 2010 1:55 pm

Je potrebne zacat aj s touto temou. Priatelia rybari,zamyslime sa,pomali prichadzame o nase reviry.
Krasna-zasypavaju nam toto jazero sutinou,PRECO? Co je to skladka? Tatrovky celu pristupovu cestu rozbili a este nam uzavreli cestu zakazom vstupu.Ved je to revir chyt a pust. Sakra,toto nikto nevidi?
Hutne Stavby - jesen tohto roku zacalo planirovanie pozemkov a nasledne vystavba domov na miestach,kde boli posledne lovne miesta,kde budeme chytat? Oddychovat?
Jedna cast je zastavana a neda sa na nej lovit uz vobec,dalsiu nam zastavaju a mame po rybacke.
Teplaren- tuto vodu nam vazali,vlastne ani neviem preco,a kde su ryby? Ked nebol robeny ziadny vylov?
Geca-cesta je skoro nepristupna,rozbita,ked poprsi rybari sa modlia,aby s autami vysli.
Preto sa pytam,kde budeme o par rokov chodit na ryby? Kam zoberieme svoje rodiny na oddych a dovolenku? Budeme odkazany chodit na sukromne vody a do zahranicia?
Hanba,velka hanba,ze toto dovoli nasa organizacia. Som sklamany,znechuteny a velmi nervozny z toho co sa to tu deje.A VSETCI SME TICHO!!!!!!
Dodo
....
....
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 5:50 pm

Re: Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Poslaťod Zippo » Ned Okt 24, 2010 5:29 pm

Dodo píše:Je potrebne zacat aj s touto temou. Priatelia rybari,zamyslime sa,pomali prichadzame o nase reviry.
Krasna-zasypavaju nam toto jazero sutinou,PRECO? Co je to skladka? Tatrovky celu pristupovu cestu rozbili a este nam uzavreli cestu zakazom vstupu.Ved je to revir chyt a pust. Sakra,toto nikto nevidi?
Hutne Stavby - jesen tohto roku zacalo planirovanie pozemkov a nasledne vystavba domov na miestach,kde boli posledne lovne miesta,kde budeme chytat? Oddychovat?
Jedna cast je zastavana a neda sa na nej lovit uz vobec,dalsiu nam zastavaju a mame po rybacke.
Teplaren- tuto vodu nam vazali,vlastne ani neviem preco,a kde su ryby? Ked nebol robeny ziadny vylov?
Geca-cesta je skoro nepristupna,rozbita,ked poprsi rybari sa modlia,aby s autami vysli.
Preto sa pytam,kde budeme o par rokov chodit na ryby? Kam zoberieme svoje rodiny na oddych a dovolenku? Budeme odkazany chodit na sukromne vody a do zahranicia?
Hanba,velka hanba,ze toto dovoli nasa organizacia. Som sklamany,znechuteny a velmi nervozny z toho co sa to tu deje.A VSETCI SME TICHO!!!!!!


Za všetkým hľadaj spoločného vinníka "peniaze". Je toho podstatne viac čo by sa malo v organizácii zmeniť !
Zippo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Okt 24, 2010 5:16 pm

Re: Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Poslaťod stewik » Ned Okt 24, 2010 5:32 pm

Budeme chodiť na súkromné vody a nie na zväzové ... asi tak :(
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Poslaťod Dodo » Str Okt 27, 2010 11:33 am

No ja som uz s tymi sukromakmi zacal.Je nemyslitelne, ze budem sediet pri vode,kde nedaleko mna sypu do vody bordel a vsetko je v poriadku.
Hlavne, ze my rybari musime mat okolo seba 10m cisto,inak pruser.... to akoze kde sme? Zaujimave ze ani v navrhoch a otazkach mi na to nik neodpovedal,no ani som nejako extra necakal ze na to zareaguju "kompetentny"......
Dodo
....
....
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 5:50 pm

Re: Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Poslaťod Zippo » Str Okt 27, 2010 5:15 pm

Páni moji to čo som teraz videl mi stačí nato že budúcu sezónu už nezaplatím ani cent. Končím. Cca 1 hodinu po zarybnení už bolo na mieste vysádzania rýb zo 10 kvázi rybárov. Absolútne žiaden zákaz lovu, nič. Drancovanie sa začalo vo veľkom. Ja už nemám chuť sedieť pri vydrancovanej vode budúcim rokom a tváriť sa akože sa nič nedeje. Kompetentný ku...zakročte !!!! Dajte tým rybám šancu dorásť !!!!
Zippo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Okt 24, 2010 5:16 pm

Re: Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Poslaťod kura11 » Pia Okt 29, 2010 10:38 pm

No toto co sa deje v nasom kvazi zveze je chore... pravidla nanic, alebo naoko, drancovanie neskutocne... proste hnus a humus co sa deje v rybarstve... ked idu duhaky tak 4 nestacia, dalsie sa skryvaju do travy, sak treba dokym idu... popritom chudak 25 cm potocacik??? co s nim??? hmmm tiez do travy... grc... vseludove rybarstvo je prezitok... dneska ma povolenku kazdy *K....T ked mam tak sprosto napisat... a co si pisal ohladom tych vod tak co ked zasypu krasnu ved stoji za hovno... vybila sa behom par rokov... amury, kapry, zmyzli stuky co sme lovili v tej plytkej stromovej casti... plno pytliaciek, aj dneska rano na geci som jednu vytiahol, chvalabohu tam nic nebolo, porezal som ju na mikrokusky... buducnost vidim mozna v rybarskych spolkoch s prísnym vyberom clenov zo znalostami... ved podaktory pseudorybari co vidim tak su jak bezdaci, chytaju pomaly na polovicu udice... ide len o rybu a meso... teraz ako sa nasadil duhak som videl tych "rybarov" a ked poviem pravdu tak ked mam nechat rybu takemu hnojarovi tak si ju radsej vezmem ja, system ma naucil, ze co pustim odnesie niekto iny, bohuzial tak to je a ja som si naivne myslel ze ryba prezije... serie ma ale to ze medzi tou zberbou je aj plno slusnych rybarov, ci mladych alebo starsich...
Naposledy upravil kura11 dňa Pia Okt 29, 2010 11:08 pm, celkovo upravené 1
kura11
 

Re: Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Poslaťod kura11 » Pia Okt 29, 2010 10:47 pm

inak co sa tyka bordelu pri vode, tak si myslim ze vyhovarat sa na rekreantov je zbytocne 90 percent odpadu pri vode nechaju "rybary"
kura11
 

Re: Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Poslaťod walther » Sob Okt 30, 2010 10:15 pm

Táto tzv. pseudodemokracia sa rovná lumpovaniu červených gárd v Rusku po revolúcii. Toto čo predvádzajú naše vlády je vzorom pre všetku tú chamraď čo vidíme pri vode. Aké je panstvo, takí sú sluhovia. Česť je výsadou hlúpych a chudobných. Za chvíľu budú vody otvorene drancovať Cigáni a iná svoloč. Veď je demokracia..... :lol:
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Poslaťod rarasto » Sob Okt 30, 2010 10:59 pm

chyba je určite v každom z nás, ale aj v "systéme" ako spomínate vyššie. Pamätám sa pred 10timi rokmi ked som mal 16-17 rokov sadol som na bicykel a v lete som sa chodil učiť chytať jalce na Hornád povyše tunela... Za celé leto som pri týchto "výpravach" stretol dokopy asi 5tich rybárov. Teraz keď tam idem v oktobri tak od sudkov po železničný most pred Družstevnou ich vidím aspon 6-7. Za jeden deň! A to nehovorím o čase ked sa vysadia duhaky! Je nás proste veľa! Aj keď teraz je medzi nami väčšie percento tých, ktorí sa správajú úctivo k rybe, v konečnom dôsledku je aj tak o dosť viac tých ostatných, ako ich bolo pred 10timi rokmi. Čo už. Osobne nie som veľmi za tie súkromné vody. Je možno fajn že si človek zachytá, ale mna viac ako "takmer istý" úlovok na súkromnej vode, baví túlať sa kade tade po Hornáde, Ružíne, ... a bojovať o každý záber. Len tých rybárov by mohlo byť menej. Stačilo by sprísniť výber nových členov, zvýšiť tresty za priestupky a hlavne zvýšiť kontroly zo strany RS. Na jednej strane by potom menej penazi mohlo ísť do zarybnenia a radšej by sa mohla zaplatiť nejaká profi RS, aspon brigádne, nemusia robiť na TPP ale aby mali zaplatené to ked sa aspon raz do týždna v jesennom čase a možno 2x do týždna počas hlavnej sezony vyberú na nejaké tie naše revíry v "plnej poľnej"... Určite by si viacerí z nás dali pozor či dodržujú to čo majú pri love a tak podobne...
rarasto
....
....
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:28 pm

Re: Čo bude dalej, alebo lov ryb o par rokov:o(((

Poslaťod Dodo » Ned Okt 31, 2010 1:11 pm

Pani,k tym duhakom,no koment!!! Po nasadeni ryb, by mal by zakaz lovu,aspon tyzden,ale o tom potom.
Za cias a ery lovu ryb mojho otca, take nieco neexistovalo,po nasadeni ryb, bolo minimum 7 dni,kedy sa nesmelo chytat.
No ale vsetci predsa vieme,ze dnesna doba je taka,ze vsetko vykatovat a potom plakat,ze nieto ryb vo vode.
Vcera som bol na rybacke uplne niekde inde. Mimo organizacie MoSRZ Kosice,nebudem presne popisovat lokalitu,kde, co a ako,ale mozem Vas ubezpecit,ze som si riadne zachytal. Na privlac sme s brachom tahali stuky,od 45cm do 90cm a vsetky sme vratili vode. Na taketo ulovky na nasich vodach zabudnite....pretoze koncia v mraznickach.
Straaasne straaaasne smutne, ako nam Kosicke reviry upadaju,pred niekolkymi rokmi,by som to nebol povedal....ze takto dopadneme.
Dodo
....
....
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 5:50 pm

Ďalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron