ZARYBŇOVANIE

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod kura11 » Ned Okt 16, 2011 8:17 pm

No velmi ma potesilo ze sa opet dala nasada miena, vyborny krok!!! dakujeme :!:
kura11
 

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod basta » Uto Okt 18, 2011 10:24 pm

Možno bude potrebná pomoc pri zarybňovaní šťukou. Malo by to byť v piatok doobeda, prípadne okolo obeda zavolajte mi na 0903 62 78 62.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod basta » Str Okt 19, 2011 9:43 pm

plavec>nevadí možno sa ešte niekto ozve. Šťuku treba rozniesť na viaceré miesta inak má tendenciu sa žrať navzájom.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod maro » Str Okt 19, 2011 10:07 pm

basta » Zlé načasovanie, som stále na maródke ... kua ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod basta » Štv Okt 20, 2011 9:33 am

maro, s tým sa nedá nič spraviť a poviem na rovinu aj som počítal, že sa nik neprihlási, aj keď malá nádej tu stále je.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod kura11 » Štv Okt 20, 2011 10:41 am

Ja by som tiez siel mile rad pomoct ale robim rano... mohol by som az od pol tretej cca a to je uz asi neskoro
kura11
 

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod basta » Ned Nov 20, 2011 5:54 pm

plavec> čo tým chcel básnik povedať?
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod kura11 » Ned Nov 20, 2011 9:02 pm

ja by som siel... je najvyssi cas... dajte termin a hoc aj dovolenku na to vyberiem... hajzli uz kruzia nad presovom...takze budu aj u nas :(
kura11
 

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod maro » Ned Nov 20, 2011 10:34 pm

Už som zdravý, šiel by som aj ja ... ale brodiť nemôžem.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod basta » Pon Nov 21, 2011 11:44 am

V sobotu mali naťahovať šnúry na niektorých miestach dôchodcovia z Družstevnej, ktorí to mimochodom robili doteraz vždy. Chodia aj čistiť miesta na zarybňovanie a iné potrebné činnosti. Šnúry sú zatiaľ najlepším riešením na ochranu rýb na zimoviskách. Lepším je len strieľanie, ktoré v našich podmienkach nedosiahlo žiadúcich výsledkov. Je dokázané, že šnúry kormorány neplašia, lebo kormoši dokážu veľmi dlho nad zašnurovaným miestom sedieť, avšak na vodu nesadnú. Ktovie prečo. Je to skúsenosť z Nemecka, kde tak robia už veľmi dávno. Pri naťahovaní šnúr nie je potrebné brodenie. Treba udicu s vrhacím navijakom, silon, olovko a nejakú pestrú bavlnku. Dajte vedieť, či sa viete dopraviť na miesto. Termíny si môžete určiť sami, potom sa dohodneme. Moje tel. číslo je známe. Výborné by bolo, keby sa našiel aj 2x malý rebrík na uviazanie šnúr vyššie ako sa bežne človek natiahne. Pred dvoma rokmi šnúry niekto odrezal. Na net nechodím pravidelne a preto sa ospravedlňujem plavcovi za to, že nereagujem na podnety ihneď. Kormorány u nás už dávno sú. Na Olšavu musíme vysádzať lipňov, máme to v minimálke. V minulosti sme pri sčítaní úlovkov mali zaznamenané úlovky lipňov aj na Olšave.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron