ZARYBŇOVANIE

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

ZARYBŇOVANIE

Poslaťod s0krates » Pia Nov 07, 2008 12:42 am

Milí kolegovia rybári.

Dňa 22.10.2008 som v sekcii Návrhy a otázky adresoval správcovi tohto webu otázku : prečo sa nezverejňuje deň,miesto,množstvo a čas zarybňovania revírov dopredu na internete?
Celú otázku a odpoveď si môžete prečítat na tomto webe viď (http://www.srz-ke.netkosice.sk/forum.php?strana_db=1)

Po zverejnení odpovede správcom tejto stránky som napísal reakciu ,ktorá však zverejnená nebola. Musím to písat nanovo . Škoda že som si ju nezálohoval.

…1. Zverejňovanie uvedených skutočností nie je možné, pretože by to bolo zavádzajúce.


…V dobe internetu a mobilných telefónov vyhovárať sa na nepriechodnosť informácií? Ak sa nedá informovať dopredu (o tom silno pochybujem,mobily existujú). Dá sa informovať online a určite to dá zverejnit dodatočne (napr. do 24 hodín). SRZ však takéto informácie zverejňuje, až niekedy o pol roka. Ak rybár nemá zapísanu napr. nástrahovu rybku a príde revízor tak má “po chlebe“,no SRZ však nemusí nič zapisovať,lebo to sa “nedá“. A ak sa dá, tak až o pol roka. Ak by rybár takto zapisoval vylúčia ho zo zväzu. A to nehovorím o presnosti zápisov.ak si pozriete oznam o zarybnení http://www.srz-ke.netkosice.sk/hospodar ... trana_db=1
SRZ napr.vie koľko kusov lipňov L1 nasadilo,ale 400 kg kapra K2 na kusy spočítať nevedia.
Funkcionári SRZ nie sú hlúpi,len šikovne využívajú takéto zákonom umožnené medzery a obštrukcie ,čo určite nie je na prospech celému SRZ,ale iba niektorým členom.
Pozrite si,čo sa nasadilo a čo sa pochytalo!?

…napr. na Bukovci (pstruhový revír)
…nasadené a pochytané pstruhy dúhové r.2007…nasadený pd2 -2500kg
…pochytaný- 2048ks ,685kg
Podľa SRZ len za rok 2007 by malo zostať na Bukovci (a čo roky pred tým?)

výpočet:
685kg/2048ks=0,3394449kg--->2500kg/0,3394449kg =7364,8766ks ---->7364,8766ks -2048ks = 5316,8766ks
tj. po zaokrrúhlení 5316ks pstruha duhového.

Sú tam tieto ryby? Nie,aj keby vypustili celý Bukovec tak ich tam nenájdu .Stratili sa? Nie ,ale domyšľam si kde sú ? Sú asi v mrazničkách funkcionárov SRZ a ich kamarátov,alebo sú predané do súkromných revírov. Prečo by som si mal myslieť niečo iné? Ak SRZ vyhovujú nepresnosti v kusoch a tonách ja si môžem ,taktiež nepresne domýšľať .

Skúste ísť na Bukovec v čase mimo nasadzovania rýb (koniec augusta a začiatok septembra) a uvidíte, čo pochytáte. Zaujímave je, že v dobe nasadzovania rýb sa tam vždy odjaví dobre informovaná grupa jatočných rybárov. Počas celej sezóny ich tam nevidíte ,ale v čase nasadenia pd sú tam . Radových členov SRZ neinformuje,ale kamarátov áno. (škoda ,že som neurobil fotky) .Každý jeden nachytá na Bukovci za 3 dni toľko čo ja na danom revíri za celú sezónu .Keby som tam nechodil pravidelne tak o tom určite neviem a nenapíšem to tu.


…2. Sme športoví rybári a jednotlivé revíry by sme mali navštevovať vždy a nie len pri zarybnení.

V zázname o dochádzke a úlovkoch mám zapísaných okolo 100 vychádzok a pár rýb ,ktoré som si ponechal. Súhlasil by som zo zverejnením môjho záznamu o dochádzke a úlovkoch spolu zo zverejnením záznamov funkcionárov SRZ. Potom by sme videli čo,kto a kedy chytá?
Samozrejme k tomu treba pripojiť ,aj dátumy a miesta nasadzovania rýb do jednotlivých revírov. Jatočná grupa informovaná funkcionármi SRZ funguje aj na kaprových revíroch.
Mám predsa “zážitok“ Vyšnej Kamenice

…3.
To že ste videli na vlastné oči "barbarstvo" a nezavolali RS svedčí o tom, že ste sa k "barbarom" rád pridal.

Irelevantné!
Podľa zákona o rybárstve č.139/2002 Z.z sa na kaprových revíroch môže chytať na cesto, aj keď je bryndzové. (doporučujem správcovi webu doštudovať zákon o rybárstve)
V čase mojho navštívenia revíru č.4-3960-1-1 (VN Vyšná Kamenica) som sa barbarom pridal náhodne potom ,čo mi tento revír doporučili v predajni rybárských potrieb. Chytal som feederom na dážďovku a kostňáky. Žiadnu rybu som si z daného revíru v ten deň (a ani nikdy pred tým,nakoľko som tam chytal iba raz) neprivlasnil (2 jalčeky,ploticu a beličku som pustil),ale priznám sa , pstruha by som bral.

…4.
Obmedzenie úlovkov by bolo možné v menšej organizácii, alebo v súkromnej vode. Je to nad rámec zákona aj vyhlášky.

SRZ môže požiadať ministerstvo o výnimku zo zákona aspoň na určité vody,alebo ich úseky.
SRZ môže lobovať za zmenu platných zákonov.
SRZ môže požiadať ministerstvo o zmenu množstva a mier nasazovaných rýb
SRZ môže,urobiť čokoľvek čo je v intenciách zákona ,aby to prispelo k lepšiemu a hlavne zdravšiemu zarybneniu naších revírov ,ale neurobí nič. Chcel by som vedieť ,kde a kedy sa naposledy robil nejaký seriózny ichtyologický prieskum v Košickej SRZ organizácii,no to sa asi nedozviem.
SRZ má na všetko ,len výhovorky a strohé odpovede. Nič sa meniť nemusí. To čo sa nasadí sa v zápätí rýchlo vychytá ,ale to asi nikoho z funkcionárov SRZ netrápi.


…5. Bol by som rád ak by sa do diskusie k tomuto príspevku zapojilo čo najviac rybárov.
s0krates
 

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod majo » Pia Nov 07, 2008 8:02 pm

sOkrates spravna poznamka .Taktiez ma sokovalo co sa udialo na Kamenici .Dakto by mal za to dostat poriadne vyzrat.Kazdy za svoju odvedenu pracu nesie predsa zodpovednost a zodpovednostou SRZ je predsa zachovanie byodiverzity ako sa v sirokej verejnosti aj prezentuju,ale z daleka sa tak nechovaju ,skor si myslim ze tomuto obcianskemu zdruzeniu ide iba o to, aby konzumacia ryb bola na prvom mieste a to co vo vodach ma ostat je az na druhom mieste.A co sa tyka zverejnovania zarybnovania, tak plne s tebou suhlasim.Na priklad uvediem jednu mensiu organizaciu, za ktoru sa ta nasa moze schovat http://www.mosrzcnt.wbl.sk/Latorica__Ka ... 02008.html
majo
....
....
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:40 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod walther » Pia Nov 07, 2008 8:35 pm

"Obmedzenie úlovkov by bolo možné v menších organizáciach a súkromných revíroch."
To snáď nie. Obmedzenie práv rybolovu pod rámec zákona pre malých, a veľkých nie????
Členská schôdza nemôže zákonne obmedziť práva, ktoré mi dáva zákon a vyhláška, čo to je za blbosť? Slovensko je choré!!! :evil: :o :lol:
Naposledy upravil walther dňa Pia Nov 07, 2008 8:38 pm, celkovo upravené 1
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod walther » Pia Nov 07, 2008 8:38 pm

Páni by si mali uvedomiť, že za skrytým zarybňovaním sa vždy môže skrývať banditizmus.
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod s0krates » Pia Nov 07, 2008 10:46 pm

Ďakujem z príspevky
s0krates
 

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod s0krates » Pia Nov 07, 2008 10:47 pm

...oprava..Ďakujem za príspevky. :D
s0krates
 

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod Thommaso » Pon Nov 10, 2008 5:31 pm

Suhlasim so vsetkymi poznamkami, kt. ste uviedli. Ja tiez nie som spokojny, je strasne aky je slaby pristup k informaciam.
Thommaso
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 8:59 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod walther » Pon Nov 10, 2008 9:30 pm

Tu pri tejto otázke sa ukazuje, ako sa všetci boja. Socializmus sa môže skryť. Neverím totiž aby všetkým ostatným bolo jedno, kde a načo idú naše spoločné peniaze. Prečo by si každý člen nemohol skontrolovať veci proklamované a skutočné. To nie je o nedôvere ale kontrole.
Pýtal som sa nášho hospodára / nie Vášho / ako objednáva ryby. Odpoveď: zavolám predajcovi, poviem aké a koľko q chcem, dopredu zaplatím a on mi to pošle. Pýtam sa: a kto bol pozrieť na ryby, ich stav, skontrolovať množstvo, druh, odvážiť atd.? Nikto, odpovedal. Ten nás neoje e, to je kamarát. :lol: :roll: :?:
V krčme mi známa čašníčka účtovala za pivo ktoré stálo 30 Sk, sumu 35 Sk. Ohradil som sa , že ma ošmekla o 5 Sk. Jej odpoveď bola logická: a koho mám ošmeknúť keď nie známeho alebo kamaráta? Šojku, aby ma pokutovala? :shock:
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod Thommaso » Uto Nov 11, 2008 6:25 pm

Sa cudujem ze tak malo ludi sa vyjadrilo
Thommaso
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 8:59 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod rybopet » Uto Nov 11, 2008 7:21 pm

walt-zavolaj hospodárovi na číslo,ktoré máš v miestnom rybárskom poriadku a ponúkni sa na brigádu,ked pôjdu zarybňovať.Podľa mňa,Ťa zoberie.Má na to právo každý člen SRZ.Takže neteoretizuj,ale konaj!
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Ďalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron