ZARYBŇOVANIE

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod stewik » Str Okt 12, 2011 10:01 pm

Nemá niekto foto alebo video zo zarybňovania ??? by ma zaujímalo ako to vyzerá a prebieha
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod IG0R » Štv Okt 13, 2011 8:22 am

stewik píše:Nemá niekto foto alebo video zo zarybňovania ??? by ma zaujímalo ako to vyzerá a prebieha


na hlavnej stranke su nejake fotos:
http://www.srz-ke.netkosice.sk/hospodarska-galeria.php
IG0R
 

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod stewik » Štv Okt 13, 2011 9:16 am

IG0R píše:
stewik píše:Nemá niekto foto alebo video zo zarybňovania ??? by ma zaujímalo ako to vyzerá a prebieha


na hlavnej stranke su nejake fotos:
http://www.srz-ke.netkosice.sk/hospodarska-galeria.php



Dik :)
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod basta » Štv Okt 13, 2011 11:23 am

kura> asi to bola závisť, keď si napísal, že škoda nasadiť dúhové pstruhy. Lebo nič iné mi z tvojho príspevku nevyšlo. Väčšina pstruhárov má aj kaprovú povolenku a môže si tak predĺžiť sezónu. Iní sú radi, že Hornád vytvára také podmienky, aby v pohode prežili pstruhy a nie aby nadávali a hovorili o plytvaní. 400 kg Pd, ktoré sa tam dali nie je veľké množstvo a ide len o spestrenie rybej obsádky v Hornáde. Vidno ako do toho vidíš, keď kecáš bez hanby, že niečo dala Žilina. A o športovej činnosti sa rozpíš na inej téme. Úspechy, ktoré ste dokázali sú fajn, ale majú len jednu spoločnú vec so zarybňovaním.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod kura11 » Štv Okt 13, 2011 12:52 pm

Basta myslel som to uplne inak... ten duhak sa tam urcite neudrzi a nespestri obsadku hornadu, uz je po nom takmer... tak o nejakom spestrovani nemoze byt reci... ale ako darcek rybarom aby si chytili svoje vianocne pstruhy berem... inak je to plytvanie...
kura11
 

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod maro » Štv Okt 13, 2011 1:36 pm

basta » Myslím, že si Kurku zle pochopil, to sa stáva ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod stano170 » Štv Okt 13, 2011 1:40 pm

Keby bolo namne urcite by som nehovoril do eteru ze kedy budem zarybnovat a uz vobec nie na ake miesto. Na schodzi povedat ze toho roku sa nasadi alebo minuly rok sa nasadilo tolko a tolko kg tam a tam a padla. nech si kazdy tu svoju rybu presedi alebo prechodi popri vode. A ryby by mali sancu prezit. Lenze taketo chrumkave spravy sa siria rychlo. Toto uz nieje o rybarstve ale o chamtivosti.
To je ako pustiti kralika z kietky a rychlo naneho strielat a hrdo sa tvarit ze za ulovkom sme museli presliapat pol lesa.
Kazdy ma pravo si privlastnit ryby ale v zaujme kazdeho rybara by mala byt aj snaha aby ryby v reviry prosperovali a neboli tam len na navsteve. Ale kedze sa to nikdy nestane tak aspon to utajene zarybnovanie aby sme aspon trochu tym rybam pomohli.
stano170
...
...
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Jún 29, 2011 2:09 pm

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod stano170 » Štv Okt 13, 2011 2:34 pm

plavec - Ano ved stale je problem v rybaroch ale ako sa hovori ked to nejde po dobrom musi ist pozlom. Zmyslanie ludi nezmenis preto treba najst inu cestu ako ryby uchranit. A jedina cesta mlcat o zarybnovani. A ako ty hovoris ze by sa to dostalo k vybranym.. no a znova sme pri tom ze ludi nezmenis lebo ti vyvoleny by to ajtak potichu vykecali a nakoniec by bola situacia taka ze kazdy vie vsetko ale nikto nevie ze niekto nieco vie :)
Jedine co je potrebne je (na strane RZ) chut nieco zmenit a zopar spravnych ludi ktorym su ryby milsie ako plna mraznicka. Ale ci taki vobec su...
stano170
...
...
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Jún 29, 2011 2:09 pm

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod stano170 » Štv Okt 13, 2011 2:58 pm

Cronicle píše:Už len to, že keď zverejním svoj úlovok a napíšem kde som bol, priťahuje "rybárov", ktorí si nedokážu vodu prechodiť, ale chodia iba na miesta, kde niekto mal nejaké úlovky. Kde si chytal, na čo si chytal, od kedy do kedy si chytal, akou technikou si chytal..Závisť je častokrát silnejšia ako zdravý rozum.

Ostáva však otázkou, či zarybnenie niektorých častí kaprového Hornádu bolo skôr o zarybnení, alebo "naplnení mrazničiek mrazničkárov"...


Kazdy by chcel vediet kde bola chytena taka krasna ryba lebo zvedavost je prirodzena ludska vlastnost. A kazdy rybar takuto informaciu moze poskytnut alebo si to tajomstvo nechat pre seba a zabranit tlaku na "lukrativne" miesta.
stano170
...
...
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Jún 29, 2011 2:09 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod tomas.kovalcik » Sob Okt 15, 2011 9:40 am

plavec píše:basta - pouvažujme do budúcna nad možnosťami zarybnenia na viacerých úsekoch Hornádu. I za ceny dobrovoľnej finančnej zbierky na transport, bezištnej výpomoci dobrovoľníkov pri vysádzaní, máme svoje autá, nejaké prepravky by sa možno tiež dali vybaviť. Ryby po dovezení do KE by sa povyvážali tam, kde sú najväčšie balvany, prúdy, korene a mimo bežných lovných miest našej "rybárskej obce". Systém a kontrola vysadenia sa dá premyslieť a dohodnúť (napr. 1 člen RS + 1 dobrovoľník s vlastným autom a na jeho náklady + foto(video) dokumentácia z vysadenia pre účely MO SRZ).
Do odbornej stránky vysadzovania rýb sa ale nevyznám. Basta ty si na to odborník, možno by si vedel niečo skombinovať.



Ahojte rybari. Nie som v Kosickej organizacii ale ako vlastnik K zvazovky chodim chytat aj na Hornad. Tato myslienka rozvazat ryby po viacerych castiach revirov ma velmi zaujala a tiez sa hlasim dobrovolne. Ak by bol zaujem tak rad takouto formou vypomozem aj pri zarybneni vasej pstruhovky aj ked tam nemozem chytat...Hnusia sa mi zastupy "rybarov" pri jednom fleku ako pri pokladni v tescu, kym im rieka nevyda dany pocet ryb, bohuzial tento fenomen nie je len na K/P hornade ale na vacsine nasich reviroch, kde sa nasadia...

kontakt: tom@muskari.cz.

Tom
tomas.kovalcik
Site Admin
Site Admin
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Okt 15, 2011 9:25 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron