ZARYBŇOVANIE

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod Laci » Štv Okt 06, 2011 4:06 pm

basta tak potom to bolo ako lebo napr ryboúet napisal ze:

"Pre upresnenie: tie duháky na kaprovke nás /MO KE/ nestáli ani cent. Dávate zavádzajúce info. Bolo to platené z peňazí Rady Žilina ako kompenzácia a boli účelovo určené, to znamená, že hospodár ich musel vysadiť tam, kde mu to nariadili.Ani kaprári, ani pstruhári v tom nemáte prsty."

Teraz som z toho nejaky dopleteny uplne...
Laci
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 9:41 am

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod basta » Pia Okt 07, 2011 1:44 pm

Laci> basta je hospodár a asi niečo o tom vie. A pstruhy dúhové boli aj ako kompenzácia dané tohto roku do VVN Ružín, pretože sme ju mali vypustenú z dôvodu opráv. Rada má na to fond, ktorý sa tvorí odvodom určitej čiastky z každej povolenky. Potom z tohto fondu prispieva organizáciám pri hromadných úhynoch, prvotnom zarybnení revírov (po vypustení, alebo vytvorení nového revíru a pod.)Nemysli si však, že to dostane každá organizácia a vždy. Všetko sa dá dozvedieť na schôdzi. Veľa rybárov na net píše svoje predstavy a je na tebe, čo si z toho vyberieš, alebo sa môžeš opýtať na zväze osobne.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod basta » Pia Okt 07, 2011 5:58 pm

plavec> dobrý nápad. záleží však aj na tom, aké auto násadu dovezie(veľkosť auta), pretože zvyčajne sa nosí viac rýb na aute napr. Pp1, kde je veľa hláv a tým je potrebné čím skôr vyložiť ryby z bední aby nedošlo k ich poškodeniu. Všetko je o peniazoch. Jedno auto musí zobrať viac kategórií rýb aby to bolo rentabilné(záleží od dodávky vždy je to iné).
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod maro » Uto Okt 11, 2011 1:18 pm

plavec » Toto znie dobre, mohlo by sa to ujať, hlásim sa tiež ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod basta » Uto Okt 11, 2011 10:20 pm

Všetko sa dá urobiť, každá pomoc je vítaná, len sa musíme stretnúť osobne, pretože sa nedá všetko vysvetliť písomne a už vôbec nie cez net... a netreba žiadne prepravky, ani sa skladať na prepravné všetko máme. Možno keby bolo možné urobiť nejaké pomôcky na zarybňovanie napr. šťuky ktorá je stanovištným dravcom. V tomto smere už spolupracujem s niektorými zapálenými rybármi. Viac vidím možnú spoluprácu na tvorbe hniezd pre zubáčov, ktoré sa nám osvedčili na Čani a Ružíne.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod maro » Str Okt 12, 2011 1:32 pm

basta » Samozrejme osobné stretnutie je nutné. Daj vedieť, kedy. Len nie tento týždeň, som vypísaný a ležím doma ... :(
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod basta » Str Okt 12, 2011 8:43 pm

kura11 píše:Dneska som bol oprobovat ci este daco ostalo a ostalo... len povecsina uz nejako nevie lapic ale ani sa necudujem... obuvaky na stuky velmi neberu :-)))) svoj vyrad som si lapil, plus daco spadlo... je to ale tahsia rybacka, uz len tak hocico nezoberu bo su poplasene a nie su vsade, co je len dobre ze su uz rozkuskovane... skocim aj zajtra doobedu este ponahanat... dneska bol aj krasny cas... to zamracene s mrholenim ja celkom mozem... inak stale daco take povazujem za bohapuste plytvanie jak rybami tak financiami rybarov... je aj ina dolezitejsia nasada ktora by mohla ist do vody ako duhak... :!:

Najlepšie čo na Slovensku funguje je závisť. Správny Slovák závidí aj pohlavnú chorobu. Že kurka? To ťa nenapadlo, že ľudia, ktorí skúsia chytiť pstruha pouvažujú aj o kúpe pstruhového povolenia na ďalší rok? Mimochodom, koľko si prispel na miestnu povolenku ako pretekár, za ktorú sa kupujú násady?
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod kura11 » Str Okt 12, 2011 8:59 pm

za kolko som kupil nasadu kapora??? kolko kaporov som zobral???myslim ze KE dost reprezentujeme a dosahuje v porovnani s plavackou a muchou a aj feedrom najlepsie uspechy... vdaka tomu sa aj zviditelnuje MO a aj vody ale to zasa vy asi nevydite... napisal som len ze sa mi to zda osobne plytvanie... radsej by som uvital opet nasadu miena, liena, popripade jesetera do kaporovky ako prave duhaka po ktorom neostane kamen na kameni... a ty co teraz chytaju na cerviky tych duhakov ver ze budu aj dalej... pstruhovka ma svojich stalych privzencov, niektorych som stretol aj teraz pri vode... ty budu aj nadalej brat pstruhovku... a este daco osobne by som uvital menej ale fakt poctivych rybarov na pstruhovke hoc aj s ovela menej nasadenymi rybami ako viac s blbcami... len tolko..
Naposledy upravil kura11 dňa Str Okt 12, 2011 9:08 pm, celkovo upravené 2
kura11
 

Re: 4-0630-1-1 Hornád č.1

Poslaťod kura11 » Str Okt 12, 2011 9:02 pm

... Basta este tiez nechapem co by som mal zavidiet akoze... nech si kazdy nachyta ved za to to aj zilina dala... :!:
kura11
 

Re: ZARYBŇOVANIE

Poslaťod majo » Str Okt 12, 2011 9:56 pm

Plavec ,to je dobry napad s tym rozmiestnenim pstruhov na viac miest,snad by som miesto tych prepraviek doporucil hrube igelitove vreco a obycajne stahovacie pasky,zvykne sa do vreca este napustat kyslik, ale nemyslim si ze je za potreby pretoze uz je natlaceny do vody, kde sa pstruhy prevazali a vzdialenost prevozu nie je az taka velka :ryba2: a to minimum casu a prejdenej nafty by ma taktiez nezabilo
majo
....
....
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:40 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron