Povodne

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Povodne

Poslaťod blinker » Ned Jún 13, 2010 12:58 pm

rarasto, vidim, že ma veľmi dobre poznáš. Pre tvoju informáciu som miestnu kaprovku a ani zväzovku tento rok nebral a už ju ani nemienim niekedy kupovať. Už ma omrzelo chytať na Geči, kde s každým vytiahnutím silóna vytiahnem aj nejaký čierny humus páchnuci za olejom alebo na Čani, kde sa nezriedka šíri zápach nefalšovanej močovky. Budú mi aj chýbať krásne noci strávené v stane s poriskom od sekery za hlavou na Krásnom štrkovisku čakajúc či príde hlúčik počerných nafetovancov alebo nie. Aj keď na tú Krásnu ale aj HS sa o chvíľu nedostane asi už nikto, kto tam nebude mať svoj pozemok. Za 14 rokov mám z ušľachtilých rýb odnesených od vody max. 5 kaprov, a nie spomínaných 50 ročne, ďalej 3 štuky a 1 zubáča. Píšem ešte raz - za 14 rokov. Ešte sa priznám, semtam vezmem dúhaka, ale to nikomu nevrav. Ale ty si si od vody určite nevzal ani toľko čo ja. Povolenku nepreratúvam na peniaze, aj keď si svojim skromným odhadom myslím, že som mnohonásobne v mínuse a mohol som mať radšej nejaké pekné BMW. Asi vymením auto za bycikel, budem chodiť popri brehu a semtam určite nájdem zabudnutý háčik, či nebodaj twistrík, to bude radosti :D Spomínané uplatnenie zliav na povolenku od SRZ som myslel tak, že to by mala urobiť každá férová organizácia. Vychádzal som z toho, že naše peniaze idú na réžiu zväzu, rybársku stráž, semtam nejaké preteky, ale hlavne na zarybňovanie. Čiže ak by nebolo toľko násady, tak by sa mal nejaký obnos ušetriť a podľa toho by mohlo byť budúci rok lacnejšie povolenie. Keď nebude lacnejšie, tak sa neposeriem, ide mi len o princíp. Pojdem do roboty a z každej výplaty budem po troškách odkladať a potom si tú pstruhovku hádam budem môcť dovoliť. Ak budú násady, tak je to ok. S komármi nič nenarobím, to je len taký bonus k tejto úžasnej sezóne. Ináč prázdne vody som nespomínal, ale už keď si už ty spomenul, tak to ma serie tiež, škoda, to som asi jediný. Našťastie ešte stále viem niečo vytiahnuť aj keď z mostov už nevídať tak často húfy podustiev, mrien alebo odrasteného jalca.
blinker
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:02 am

Re: Povodne

Poslaťod kura11 » Ned Jún 13, 2010 2:34 pm

chlapci, treba ist na ryby a vyskusat, ... ryby su daju sa nachytat, len treba chodit a kusok rozmyslat... osobne som celkom spokojny so sezonou, mohlo to byt aj lepsie ale dobre aj tak... ryby beru, rybarov nevidno... co viacej si mozem zelat... aj ked nechytim 15 duhakov za vychadzku som rad... aspon sa netlacim, nevidim "nasadovych rybarov" a chytam vsetko mozne...
kura11
 

Re: Povodne

Poslaťod stewik » Ned Jún 13, 2010 3:08 pm

jj presne, treba vyskúšať, ja som skúsil a paráda :)
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Povodne

Poslaťod rarasto » Pon Jún 14, 2010 3:39 pm

blinker z toho čo si tu napísal vieš asi výjsť iba ty, lebo fakt to nemá ani hlavu ani pätu. Ťažko pochopiť o čo ti vlastne ide. V podstate ak by som namiesto kaprov (resp. chovné rybníky kaprové) spomínal pstruhov (resp...pstruhové) v predchádzajúcom príspevku tak asi by to bolo všetko okej. Ale je mi jasné že nekatuješ jedného pstruha za druhým, Božechráň. ...a to bez ironie, aj keď hrdina nie je podľa mňa ten kto pustí (takmer) každú rybu čo chytí, ale ktosi úplne iný, ale to je na inú debatu.
Spomínal si, že ťa už odradilo chodiť na kaprové vody. Ja som zase spomínal vyplienené vody po povodniach (nie prázdne ako si ti spomínal - keď už sa chytáme za slovíčka tak dôsledne!). Tak možno ťa tie "prazdne" pstruhové vody a navyše aj to, že pstruhové chovné rybniky údajne vzala voda (ako si spomínal) odradí aj od zakúpenia pstruhového povolenia na ďalší rok. Veď čo tam budeš chytať keď tam proste asi už aj tak nič nie je... Byť tebou idem zaklopať na zväz a riešiť možnosť vrátenia peňazí, prípadne ak sa predsalen máš rozhodnúť či si zakúpiť povolenie aj na ďalší rok tak určite zjednať nejakú zľavu - predsalen svet sužuje kríza, obchodníci vyvíjajú nesmiernu snahu čo i len udržať si zákazníka, tak verím, že SRZ nie je výnimka. Úprimne ti držím palce, máš na to právo. Tú zľavu ale vybav len pre seba, ja ju fakt nepotrebujem (a to ani nemám BMW, dokonca na ryby často chodím na bicykli) a mne nejde mi ani o to aby boli pri vode ľudia čo len frflú, že vo vode nič nie je, že kedysi za 2 hodiny nachytali toľko čo teraz za mesiac (len škoda že po tých 2 hodinách išli domov s takmer všetkým čo chytili a na druhý, tretí, ..., deň to isté), že aká drahá povolenka je a že celý svet je na ... . ...a pritom majú do roka najviac ponechaných rýb. Ale to nie je tvoj prípad (pevne verím) tak to neber osobne.
Nezvyknem sa s ľudmi hašteriť na blbostiach ale fakt ma "dojal" ten tvoj príspevok z 12.6. preto som napísal to, čo som napísal a za čím si stále stojím! Som rád, že si mi napísal o tom ako si kedysi spával so sekerou, ako sa nevozíš na bmw, alebo o tom aký si happy keď nájdeš tvistríka kdesi na brehu.
Každopádne strácať čas riešením takýchto a podobných žabomyších vojen, mi príde asi tak hlúpe ako pýtať sa, či berú ryby pri Ťahanovciach. Ja radšej idem k vode a zistím si to sám...
Veľa šťastia nielen na rybách želám všetkým poctivým rybárom a ešte viac šťastia všetkým rybám... HAWK
rarasto
....
....
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:28 pm

Re: Povodne

Poslaťod kura11 » Pon Jún 14, 2010 10:54 pm

chlapci ved ja si pstruhovku neberem koli pstruhom, ved je tam kopec, jalcov, ostriezikov, ploticiek, mrien, dokonca hrebenacky... pstruhy su ako bonus :-)))
kura11
 

Re: Povodne

Poslaťod blinker » Uto Jún 15, 2010 10:01 am

rarasto, nespominal som, že pstruhové rybniky vzala voda, ja som len o kaprových počul, dávali to aj v TV. A ďalšie veci sa mi nechce opäť rozoberať. Myslím, že mi sa nezhodneme. Aj tak má pravdu kurka, len počkám na čistejšiu vodu a pôjdem na Hornád.
blinker
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:02 am

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron