Povodne

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Povodne

Poslaťod Thommaso » Pon Jún 07, 2010 8:06 pm

http://www.youtube.com/watch?v=XKWUi-1j ... r_embedded

pozrite toto, zobralo elektraren na milave pod ruzbachami (rieka poprad)
Thommaso
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 8:59 pm

Re: Povodne

Poslaťod Sten » Uto Jún 08, 2010 10:00 am

Na toto sa az zle pozera. :( :( :(
Je to obrovske nestastie. Len pevnu volu pre tych , ktorych to zasiahlo.
Sten
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Pia Nov 21, 2008 11:35 am

Re: Povodne

Poslaťod joysi » Str Jún 09, 2010 12:40 pm

Co myslite ako je to s rybami na Hornade ? Na pstruhovke ostali ryby? Udrzali sa v tom velkom prude alebo ako ?
Skody budu urcite velke ... ale je aspon nejaky odhad ?
Ci napr mohlo aj cely Ruzin odrybnit?
joysi
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 4:33 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Povodne

Poslaťod rybopet » Str Jún 09, 2010 4:24 pm

Nie,dravé ryby/teda duháky/ ostali na svojich miestach.Akurát kapre plávu po lúkach. :P
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Povodne

Poslaťod stewik » Pia Jún 11, 2010 12:11 am

Tak celá kaprová časť bola splavená k Maďarom a pstruhová zas ku Košiciam. :D
Neviete ako je to z Ružínom či ho už vypúšťajú lebo stále dajaké veľká voda je v hornáde...
Naposledy upravil stewik dňa Pia Jún 11, 2010 6:42 pm, celkovo upravené 1
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Povodne

Poslaťod rybopet » Pia Jún 11, 2010 6:15 pm

Ružín je 1m pod maximom a je mútny.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Povodne

Poslaťod walther » Pia Jún 11, 2010 7:21 pm

rybopet,
neviem čo je pod maximom ale radšej napíš kedy už môžem ísť na pstruhy na Hornád. :twisted:
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: Povodne

Poslaťod pepe » Pia Jún 11, 2010 8:43 pm

Walther trebárs aj hnď.
Neviete či su po povodniach neaké obmedzenia v chytaní na niektorých našich vodách?V médiach som niečo započul ale nevie či sa to týka aj nás.
pepe
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv Feb 11, 2010 9:03 pm

Re: Povodne

Poslaťod blinker » Sob Jún 12, 2010 12:40 pm

Mozu mi obmedzit akurat tak hovno. Som zvedavý ci budú vracat spat cast ceny povolenky, ked nebude tolko násad ako malo byt planovane. Voda vzala niektoré chovné rybníky, urcite bude aj dost plesnivých násad. Hornád bude asi este dlho nechytatelný, budú fajne velké mraky komárov akurát.
blinker
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 10:02 am

Re: Povodne

Poslaťod rarasto » Ned Jún 13, 2010 9:54 am

blinker tebe osobne by mali vratiť celú sumu za povolenie plus by ti mali dať poukážku na odber 50ks kapra z nejakého chovného rybníka. Samozrejme sám si môžeš vybrať také čo ešte nebudú "PLESNIVÉ". Na budúci rok si už radšej ani nevyberaj povolenie, lebo čo ak SRZ opäť zariadi že príde po roku opäť 100ročná voda a zase budeš chodiť hore dole ako taký oný... . Asi bude lepšie rovno peniaze za povolenie odovzdať nejakému majiteľovi chovného rybníka a rovno si u neho nakúpiť tých "pár" kaprov, ktoré máš v pláne ročne odloviť. Okrem toho, že ušetríš kopu času má to ešte aj jednu pre teba nepochybne obrovskú výhodu - nebudú ťa pri vode otravovať "fajne velké mraky komárov". Čo ty na to?
...ak som sa ťa dotkol sorry, chcel som! Kľudne mi to vráť, veď dosť ťa se.ú tie prázdne vody, mraky komárov, a k tomu všetkému sa ešte aj ja do teba obujem. ...dovolím ti použiť aj expresívne výrazy, s čím zjavne nemáš problém.

Už som veľa počul o takých rybároch čo prerátavajú cenu povolenia na kilogram rybacieho mäsa tak ak toto číta ešte aj nejaký iný, tak nech tiež si preráta či sa mu budúci rok neoplatí, radšej ako vystávať frontu v januári na zväze, rovno zaklopať na nejaký ten chovný rybník. ...veď tie naše revíry budú aj tak vyplienené po výdatných povodniach a fakt nik nevie či o rok to tu nebude zas a v ešte väčšej miere. Je dosť možné, že práve kvôli tomu pôjdu nahor aj ceny povolení na rok 2011. A tie mraky komárov už Vám páni radšej ani nespomínam...
rarasto
....
....
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:28 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron