Povodne

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Povodne

Poslaťod fishhunter » Sob Jún 05, 2010 11:48 pm

Dnes som sa bol pozriet pri vyplavenej Toryse. Presiel som dost dlhy usek medzi Ke a Po. Bolo mi do placu z toho co som videl. Vsade su vyplavene ryby. Chlapci ako vieme pomoct vyplavenym rybam ???....v poliach su stovky a mozno aj tisice ryb. Spat do toku sa vacsina z nich nema sancu dostat a zaroven ani jeden clovek nedokaze ryby ziadnym sposobom odchytat. Neda sa nieco vymysliet ? Ak im nepomozeme tie ryby uhynu...a su to naozaj krasne kusy. Kapry okolo 80 nasiel som liena cez 30 a vacsina su asi 50 cm kapre a menej.
fishhunter
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Jún 05, 2010 11:40 pm

Re: Povodne

Poslaťod Eko » Ned Jún 06, 2010 12:16 am

v provom rade mi lame srdce nad ludmi co prisli o domy to samozrejme musim spomenut a to druhe ked sa jedna o ryby tak to mi tiez trha srdce ....strasne vela ryb zahynie asi s tym nic nenarobime neviem ake to bude po zaplavach s rybami ale urcite nebude lepsie ....je to katastrofa jak pre nas ludi ako takych tak aj pre rybarov ...ked budem mat cas rad by som siel ak by sa nejaka skupinka nasla ktora bude spatne davat ryby do vody ked sa trsoku situacia utisi a voda klesne :(
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: Povodne

Poslaťod fishhunter » Ned Jún 06, 2010 12:21 am

Samozrejme ze ma rovnako trapi hlavne to co sa stalo ludom ale ako rybara aj toto. A s tymi rybami je to tak ze tahat ich treba cim skor pretoze tak rychlo ako sa Torysa vyliala sa aj vrati spat do koryta. Bohuzial ale bez tisicov krasnych ryb ktore ostanu kdesi v poli v mlakach ktore ak bude uz sucho do tyzdna vyschnu.
fishhunter
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Jún 05, 2010 11:40 pm

Re: Povodne

Poslaťod sixpack » Ned Jún 06, 2010 2:45 am

o ryby nemajte strach, o tie sa postaraju indiani, my sa starame o nich, oni sa na revans postaraju o ryby, teda dufam, lebo okrem toho maju aj dalsie aktivity (napr. rabovanie evakuovanych domov), tak snad si najdu cas ...
sixpack
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Pon Nov 10, 2008 10:35 am

Re: Povodne

Poslaťod rybopet » Ned Jún 06, 2010 9:55 am

Fishunter-a v ktorej časti si bol?Ako sa tam dá dostať?ˇVečn á škoda tých rýb,možno nejaká brigáda by pomohla,ale neviem si dosť dobre predstaviť,ako sa brodíme v tom bahne a chytáme tie ryby do podberákov.Táto povoden je hrozná spušť!Pre ludí aj "naše" ryby!
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Povodne

Poslaťod fishhunter » Ned Jún 06, 2010 12:02 pm

V ktorej casti ?....od Presova az po Kosice....su vsade :(...s pristupom nie je problem bud zojdes z dialnice alebo prejdes nejakym mostom cez dialnicu z dedin medzi PO a KE. A konkretne som bol na useku medzi Licartovcami a Novou Polhorou. Isiel som po dialnici na bicykli nakolko bola v sobotu zatvorena...vsade bolo pocut splechot a mam aj par videi na ktorych je vidiet viac nez polmetrove kapry ako plavaju hore dole. A 80 % miest kde som ich videl bola uz len mlaka ktoru este sice napajala vyplavovana voda ale naspat do koryta uz neodtekala. Cize bud ich niekto vytiahne a pusti spat do rieky alebo ostanu v poli a vyschnu alebo sa pri dnesnom a vcerajsom pocasi uvaria :(.
fishhunter
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Jún 05, 2010 11:40 pm

Re: Povodne

Poslaťod walther » Ned Jún 06, 2010 8:02 pm

sixpack píše:o ryby nemajte strach, o tie sa postaraju indiani, my sa starame o nich, oni sa na revans postaraju o ryby, teda dufam, lebo okrem toho maju aj dalsie aktivity (napr. rabovanie evakuovanych domov), tak snad si najdu cas ...


No, a keďže rýb bude málo my sa pustíme konečne odloviť ich. A je to :!:
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: Povodne

Poslaťod walther » Ned Jún 06, 2010 8:04 pm

Môj kámoš mi stále vravieval:
Nič še neboj, šicko budze lem my tu už nebudzeme. :roll:
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: Povodne

Poslaťod Sten » Pon Jún 07, 2010 9:12 am

To by chcelo povedat degesom , kde tie ryby su a tajne pustit prud , taky ele........ Aspon by bola sranda. Tzv. Tango s komarmi , sorry degesmi. :)
Sten
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Pia Nov 21, 2008 11:35 am

Re: Povodne

Poslaťod walther » Pon Jún 07, 2010 4:56 pm

10 000 voltov by bola pre mňa dostatočná sranda.
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Ďalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron