Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod XpeterX » Uto Mar 02, 2010 9:40 pm

Celkom by ma zaujimali Vase zazitky, skusenosti, prihody uveritelne aj neuveritelne zo Slovenskych vôd :D
Ja mam napriklad zaujimavu prihodu: ked som na geci rano okolo 5tej vysiel zo zaroseneho auta a siel som si trochu povlacit (najvhodnejsia udica bol feeder :D) Ako som tak vlacil na silone 18 bez tuku a poslednykrat som nahodil zrazu so navadil a dost ma to nastvalo. Nedalo sa to odkapcat tak som sa rozhodol ze moj twister odtrhnem a zacal som silno tahat. Konar (o ktory som myslel ze som zavadil) sa pohol smerom ku hladine a navil som tak meter silonu ked zrazu mi nieco silno trhlo udicou smerom do vody a na hladine sa objavil velky hnedo cierny chrbat s plutvou asi na pol sekundy, zamaval mi a odisiel aj s mojim dobre zavadenym twistrom. Bol to sumec nie nejaky gigant ale na feeder a zaspateho rybara to bolo velke susto :D
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod pepe » Sob Mar 06, 2010 12:46 am

Takú by chcel zažiť asi každý ale ja som v lani prežil rybačku na akú sa nezabúda.
Všetci poznáte pocit beznádeje uprostred prac. týždňa a vy by ste tak radi sedeli pri vode pod stromom čakajúc na pipnutie.Ticho, pokoj,vetrík na hladine,.....Ale robota nepustí.V piatok som sa normálne chvel.Iľko síce spomenul premenlivú oblačnosť a búrky ale ten toho narozpráva.No v tom otázka-sa niekam chystáš? Diery na poličky ,tráva nepokosená, popod plot chodí susedova mačka a ty ako nič?Jak nič,Ja všetko stíham.Tak mi drahá pomohla s logistickou časťou-o 9,00 doma. Ďalší stres-Na hat. Budeš sa priečiť? Môžeš ,ale nikam to nevedie.Starší chápu ,mladší pochopia.Chlapci,zabudol som si natiahnúť budík na opakovanie a už to so mnou išlo.Keď som sa odkrýval vyletel mobil až ku dverám.Pri odchode pri dverách mi spadly kľúče na plav.podlahu a moje tiché vyklznutie bolo fuč.Vystrašil som psa ,ten štekal jak najatý až kým som neodišiel.Upaľoval som popri Lodinách na Ružín a na konci vyrovnávačky som trafil dieru ľavím predným,zohol som disk a rozhádzal som si nápravu ,no radosť,našťastie guma nesfukla len to strašne hádzalo.Prestal som hrešiť asi až pri zlatniku lebo som sa sústredil na to kde vôbec zaparkujem.No nebolo kde.pri vode všetko obsadené ,no na porazenie.Predsa len som nieco našiel tak šup-šup všetky pakšamenty z auta som trepal cez tie zvodidlá.Ubehla mi noha vedro s krmivom sa rozsypalo petrolejka sa mi rozbila a ja som si o zvodidlá prištipol šak viete čo.Menil som farby od zlosti zufalstva alebo čo to vlastne bolo.Kým som prišieĺ na to posledné voľné miesto,vybral som z dvoch stanov po jednom kolíku a zakopol som o niečo pri ohnisku.Ale bol som tam.Opar nad vodou,v dialke spieval neaký ožran, no ružínska romantika.Ľudia, prvé nahodenie-konáre na protiľahlom brehu.Previazal som, hodím - práásk.Zabudol som odklopiť navijak.Veci ako zabudnutá kukurička doma a podobné maličkosti nespomeniem.Pri zakrmovaní pomocou praku som zistil ,že myšiam chutia šnurki pokial boli predtým v krmive.Tak som dokrmil.konečne ryba . Celkom pekný karas tak ho opatrne chcem pustiť . kamen sa posunul a ja som mal nohu po koleno mokrú.To mi však v konečnom dôsledku nevadilo lebo hodinu nato prišla taká burka že sedadlo v aute som sušil dva dni.Domou som prišiel 8,30 a popri hľadaní tel. čisla na automechanika som nevládal odpovedať na taku jednoduchú otázku AKO BOLO?
pepe
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv Feb 11, 2010 9:03 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod Eko » Sob Mar 06, 2010 4:54 am

pepe .....brutal :shock:
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod hlava » Sob Mar 06, 2010 11:24 am

Vraj o pribeh ma zaujem uz aj hollywood :o 8-) :lol: :lol: :lol:
Sa stava hlavne ked sa clovek tesi do nepricetna k vode a nerybar nepochopi tento stav mysle ...
Pekny pribeh od 1 do 5
1*
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod majo » Sob Mar 06, 2010 3:01 pm

:lol: :lol: :lol: aj tak to byva
majo
....
....
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:40 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod XpeterX » Sob Mar 06, 2010 4:21 pm

pepe to nemalo chybu tolko neprijemnych udalosti :) A si mi pripomenul tou dodrbanou napravou na aute jednu moju udalost z konca leta 2009 ked som siel za bratrancom na str. Krasna mu doniest chlieb, nejaku pasteku a vodu na pitie, lebo sa rozhodol ostat do rana. Bolo asi 22:00 ked som za spalovnou Koksov Baksa zosiel z pevnej na tu polnu cestu. Uz niekolko dni poprchavalo a ta cesta bola miestami riadne blato, ale bratranec ma utvrdil ze uz tamad presla fabia, skodovka, takze o mojom focuse nepochyboval. Asi o 22:30 uz presla polhodina co som sa svojpomocne (teda aj s frajerkou ktora sla so mnou, lebo sa nudila doma) a beznadejne pokusal vytiahnut zapadnute auto, ktore uz stalo na podvozku a kolesa boli zapadnute. Este ze mi v ten den dal otec fajne nabrusenu sekerku do auta. Takze po kolena zadrbany od blata som zrubal par hrubych konarov ktore som podlozil pod kolesa a okolo 23:00 sa mi podarilo sadnut do auta (cele ho zadrbat) a so strachom v ociach otocit auto o 180° a smer KE s dodrbanou napravou. Este dnes mi hadze volantom ked idem nad 100km/hod ale naco sa ponahlat... Nastastie som uz nezapadol ale bratranec bol bez jedla a pitia. Na Furci som na vapke ocistil kusy blata zo strechy a pekny vecer za mnou ;)
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod rybopet » Ned Mar 07, 2010 8:21 am

Hladal som ten príbeh pár rokov dozadu,ale nevedel som ho nájsť.Zazvorový čaj od Vietnamca na Teplárni v obrovskej fujavici. :P
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod pepe » Ned Mar 07, 2010 10:46 am

Presne tak Hlava,ťažko sa to vysvetľuje , ale keď sa človek na niečo strašššne teší tak ...
Ale nepredpokladám,že som jediný. Onedlho tu bude množstvo super príbehov ,len doteraz sa každý možno zdržiaval a hambyl, tak sa celkom teším.Ono vtip je super ale so života to je niečo iné.
XpeterX nechcem sa tváriť ako odborník ale to hádzanie pri stovke môže spôsobovať jemná hlina čo ti zostala vo vnútri disku.
Aspoň mne to spôsobovala ona.Zapadol som podobne pri Obišovciach pri vtoku Svinky.Môj megan komby ľahol na zem o pol piatej ráno ,nikde nikoho naokolo tak som presne ako ty podkladal kamene ,drevá a kadečo kým som to otočil. Viem presne ako vyzeralo to tvoje auto ,aj z vonku aj z vnútra.Ten den som si ani nezachytal taký som bol rád že som s toho von že som upaľoval rovno domov a žena si ani nvšimla že som bol ráno preč.Nebyť toho auta.
Ale aby to tu tak nevyzeralo ,ja mám aj normálne dni pri vode a rybačka je jednoducho ten najlepší relax.
pepe
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv Feb 11, 2010 9:03 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod Eko » Ned Mar 07, 2010 11:06 am

Ked uz rozpravame tak o zapadnutych autach tak ja mam podobny pribeh ako vy ...ja len tak v skratke to napisem ...bolo to pred dvoma rokmi kamarat siel na kokosv baksu na vikend.Ja som mohol dojst az druhy den lebo som pracoval do 18:00 a zajtra som musel ist znova do prace.Tak som si povedal ze skocim aspon od 19:00 tak do 23:00 aby nebol tam sam ved clovek nikdy nevie co komu sa chyti na hacik a za aky cas:)...nuz po praci pekne unaveny tesil som sa ze si oddychnem pri vode ako aj vy ste sa tesili :D a teraz to prislo.
Nezapadol som s osobnym autom ale s Citroenom Jumper nalozeny.Chodieval som s nim bezne hore dole na kechnec,geca atd len som nadabil na zradnu mlaku a som tak zapadol ze mi ani zadne kolesa nebolo vidiet . Este ze tam bola ta miestna krcma ,pozicali nam lopatu tak sme tak pekne lopatovali a podkladali kamenmi pekne dve hodky jedno stastie ze siel so mnou aj otec takze sme boli na to traja lebo to by som sam nespravil ani do dnes :D.
tak tu su nejake fotky .. uz po nejakej tej namahe aj bolo vidiet kolesa :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod pepe » Ned Mar 07, 2010 12:12 pm

no sa to pekne rozbieha.Ešte dajte, určite máte super príbehy.
Teraz nemôžem,alevaečer vam napíšem ako mi ťahala syna šťuka do vody.
pepe
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv Feb 11, 2010 9:03 pm

Ďalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron