Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod XpeterX » Ned Mar 07, 2010 9:59 pm

pepe uz je vecer a tvoja story nikde :) Ja som toho pozazival dost pri vode uz ani nepamatam... Teraz ma napada ako na nocnej rybacke na Bodrogu dosiel za mnou jeden romsky spoluobcan (asi tiez rybar) , ktory mi doniesol hrst kukurice ze ci mu nepoziciam repelent proti komarom :), alebo ked som na kukuricu chytil zubaca, isiel na ryby na hornad a zabudol som si udice (mal som pocit ze su stale v kufri z minulej rybacky..)
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod pepe » Ned Mar 07, 2010 10:37 pm

NO , bol som na návšteve a v takom stave by si ani ty nepísal.Ale skuusim v skratke.Kto to poznáte zo zadnej strany Kokš.bakše je do zeme vyhlbena plošinka (možno ešte stále) tak som to tam ráno nakrmil a volá mi žena .Dcéra dostala teploty tak som bežal . Poobede ma karalo tak som sa tam vrátil, keď som už nakrmil ale prišlo také ochladenie že nič. ani,ťuk.Všetko som pozbieral do vaku samozrejme aj podberák a synovi som kázal stiahnuť jednu udicu. Ten začal že je to ťažké a že to nejde.Kto by veril tri a pol ročnému zasranovi.Dotiahol som mu brzdu a ťahaj, nič sa neboj tu je plno rias a trávi . Tak bojoval s tou trávou ďalej , udica medzi nohami a začal sa pomali púšťať dole tým svahom k vode . Bolsom chrbtom pri ruksaku a ten jačí jak najatý ,no tak som sa zľakol,išiel jak na pome.Keďsom ho chytil za golier a udicu do druhej ruky, pod brehom sa prevalila nádherná ryba.Taku peknu šťuku som nevidel ani predtým ani potom.Bol tam príliš veľký zraz aby som šiel po ňu podberák zbalený a ona držala len v kutiku na kaprovom háčiku . Asi sa jej zaligotalo krmítko a zamotala sa do nadvezca.Vedel som že odpadne ale synátor prosil ,aby som niečo urobil.Tak som ju len opatrne pritiahol na hlinu papuľa jej trčala z vody . Tri sekundy si oddýchla , praskla chvostom a bola preč.Ale bolo to super.Môj syn už má 9 rokov a stále mi pripomína že taku šťuku ako on som ani ja nechytil a je to pravda.
pepe
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv Feb 11, 2010 9:03 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod marekcc » Pon Mar 08, 2010 12:49 pm

Tak aj ja pridám. Jeden piatok minulí rok sme sa s bratom vibrali na Torysu. On jedna udica na stuku,jedna na kapra a ja feeder. Mal som malý háčik, 0.16mm kmen a 0.12 nadväzec. Nahodil som na malú kukuričku a chytal osm jalce , plotice. A potom to prišlo . Neskutočný záber , zasekol som . Ako to brat videl chitil aj on môj feeder . :lol: V tom sa nad hladinu vihodil dost velký kapor , tipujem 8 - 10 kilo . Potom mi to utrhol. Skoro som sa po.ral. :lol: O pet minút na bratovu udicu kapor. Zasekol som no brat nepovolil brzdu a trhám dalsieho väčšieho. Smola . Chtal som v 1 m vode.
marekcc
.
.
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned Feb 14, 2010 9:02 pm

Re: Moja najlepsia /najzaujimavejsia/najneuveritelnejsi rybacka

Poslaťod pepe » Sob Mar 20, 2010 5:30 pm

presne tak,už to tu bolo spomenute , že pre ryby netreba chodiť stovky metrov od brehu,môj syn mal asi 4 roky naviazal som mu 2-oj m bič na malinky háčik kostňaka do vody pod nohy trochu kukuričky a ja som sa staral o svoje.Pravidelne som mu odháčkoval ostriežika a takto bežal krásny deň.Kým sa plaváčik naponáral pomalým ťahom do strany a po záseku sa objavila krásna veľka chrbtová plutva kapra . Ten sa tak zľakol a potrhol že keď sa kapor somozrejme odtrhol tak si sadol na zem.bolo to veľmi milé a on o tom rozprával ešte dlho.
pepe
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv Feb 11, 2010 9:03 pm

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron