SUMCE

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: SUMCE

Poslaťod Abyss » Str Aug 12, 2009 5:44 pm

no ved mas este jednu ruku, tak sa chod ucit vabit ! :D
Abyss
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pon Aug 25, 2008 12:16 pm

Re: SUMCE

Poslaťod Mišo » Str Okt 28, 2009 8:19 am

CAvte ked chcem chitat sumce ako naviazujete navnadu???? napr rybku???? Davate snuru od navijaka az po rybku uplne nakoniec???? alebo na konci date silon a ku palici snuru alebo od palice snuru a pri rybke silon?????
Mišo
....
....
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Júl 27, 2009 8:15 am

Re: SUMCE

Poslaťod Eko » Str Okt 28, 2009 10:36 am

netreba robit z toho vedu zatial lebo to by si bol stastny rybar kebyze sa ti chyti taky sumec aby si nanho potreboval snuru na navijak:)..kamos vytiahol sumca 120 cm na 18-ku silon ,tahal ho sice 45 min ale vytiahol.. akurat kde musis mat ozaj snuru je na konci navezca aby to neprekusol ale maj aj poriadny silon pre istotu ...snura ja ozaj uz pre velke ryby respektive sumce ked mas peniazky tak si proste daj aj tu snuru:D... Sumec sa chyti na kadejaky sposob ..bez problemov sa nachytali sumce tak ze rybka bola za papuplku pichnuta jednohacikom ...velke ryby sa presivaju a davaju sa tam az po dva haky za chrbat a este aj za chvost ale to uz sa chytaju take od metra a pol az dvojmetrove a viac ..my sme nikdy nedavali velke rybky velmi dobre sa nam osvedcili mrtve a mali asi tak 10 cm najviac ale sumec ti ligne takmer hocjaku rybu je to len o nahode ze co ti zabeire na rybku ...nie som extra sumciar ked tak mozno niekto lepsie poradi ...ja osobne nepouzivam ziaden sonar ...na geci sa mi stalo toto leto ze som nahodil 10 metrov od brehu a po polhodke mi zabral sumik nevytiahol som ho lebo s ami odopol pri brehu takze niekedy je to aj o stasti ..u mna urcite:D..
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: SUMCE

Poslaťod Mišo » Str Okt 28, 2009 1:08 pm

ok diki. Mam este jednu otazku Sumec ide lepsie na mrtvu alebo zivu rybku??chcem skusit na take 15cm pleskace
Mišo
....
....
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Júl 27, 2009 8:15 am

Re: SUMCE

Poslaťod Eko » Štv Okt 29, 2009 12:55 am

tak vies ze ziva nastraha je ziva ale nema problem ani na mrtvu... viacej ich bolo chytenych na mrtvu ako na zivu aspon my co sme chytali...a kde planujes ist chytat?
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: SUMCE

Poslaťod Mišo » Štv Okt 29, 2009 7:36 am

CHCel by som to vyskušať na Geči a trochu aj na Ruzíne ale to az na dalsiu sezonu postupne zhanam informacie :D a v akej hlbke ich zvyknete chitat??
Mišo
....
....
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Júl 27, 2009 8:15 am

Re: SUMCE

Poslaťod Eko » Štv Okt 29, 2009 9:52 am

tak na ruzine su paradne fleky ja osobne by som chytal ani nie tak v hlbke ale skor pri stromoch na trhacku ale tam uz potrebujes lodku ...niekto chyta tak ze si prejde tym sonarom a ked nadabi na nejakeho sumika tak ho zacne vabit,ale to uz je aj na mna vela celkovo ruzin treba ovladat ako nanho ...hovorim ja som skor teoretik trosku aj praktik vela som videl ale som aj odskusal ...a na geci tak tam ozaj sa hodi sonar alebo nejaka tyc ktorou si najdes nejake hlboke miesto das si tam bojku a bud na trhacku alebo na tazko ja preferujem na trhacku teda ak vies ako to je:)....tuto sezonu som tiez skor zbieral nejake experienc o sumcoch:D...na dalsiu sezonu uz budem menit tu teoriu na prax:)
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: SUMCE

Poslaťod Mišo » Štv Okt 29, 2009 10:06 am

ok trhacku mislis tak meter pod hladinou alebo niejak inac??? na ruzine budem skusat vseliak mam aj lodku ale nemam sonar :D ale to nevadi
Mišo
....
....
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Júl 27, 2009 8:15 am

Re: SUMCE

Poslaťod Eko » Štv Okt 29, 2009 6:34 pm

no na trhacku je tak ze mas klasicky naviazane na plavak ,olovko a posledna je ryba... lenze ten plavak si zanesies ku stromom meter alebo meter a pol od stromu ... priviazes plavak tenuckym silonom o strom naspanujes silon tak aby bol napnuty a na plavak das svetielko aby si vecer videl kde ho mas no a ked sumec zaberie tak ten tenucky siolon odtrhne a uz ti vrci cievka:) ...robi sa to preto aby ti plavak nelietal hore dole s rybkou.. tak ti stoji na mieste ked ho mas silonom priviazany o strom a mas pokoj ....ak chodis casto na miesta tak aj pocut ako lovia sumce poznam nejake miesta na ruzine ale nemam lodku takze som to ani neriesil ale niekedy treba ist aj na nahodu prave vtedy sa este skor zadari:)...
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: SUMCE

Poslaťod Eko » Štv Okt 29, 2009 6:35 pm

pochopil si tomu bratmmmmm? :D :D :D
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron