Súkromné kaprové vody

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod Grave Digger » Str Mar 30, 2011 2:50 pm

Rotteno píše:Kuro... ked si zaspomínaš zopár rokov dozadu, apeloval si presne na to všetko, čo tu teraz kritizuješ aj ty ... Ja som hlavne kaprár a mne osobne úplne stačí lov na dve prúty....a myslím, že je to tak u väčšiny normálnych kaprárov... tých druhých (mäsovo orientovaných) sniacich o love na 3 a viac palíc nájdeš nielen u kaprárov ale v každej sfére rybolovu ... Horná miera by bodla nielen pre kapre, ale aj iné druhy, o ktoré je v svete mäsiarov najvačší záujem .... Z toho vyplýva, že ak náhodou opäť zmeníš svoju rybolovnú špecifikáciu začneš kritizovať aj vláčkarov :lol:
100 ľudí 100 chutí .... všetko je len o tolerancii a porozumení ... veď väčšina tu z nás sme normálny inteligentný ľudia a Rybári ako sa patrí ...
A pre tých druhých to tu asi ani nemá moc zmysel rozpisovať, kritizovať ... a zbytočne sa rozčuľovať nad vecami, ktoré sám nijako nedokážeš ovplyvniť...

PS1: a čo sa týka toho Jasova... ten nedávaj za vinu kaprárom ... ale tomu systému čo je tam zavedený - teda vinník je niekde inde .... Na takej mláke je ťažko urobiť po vôli aj kaprárom aj vláčkarom ... vidíš sám ako to tam je ... chcelo by to tam asi nejaké nové podmienky ... Už som sa s podobnými mini revírmi stretol aj inde na SVK a tam to riešili takým spôsobom, že niektoré dni sa na jazierku mohlo kaprárčiť, iné zas vláčiť ....

PS2: Kritizovať je najjednoduchšie... ale pokiaľ máš čas a energiu nazvyš, skús ju využiť na hľadanie nových riešení bratu ;)


Kuriatko si vystihol na 100 % , keď bol kaprár nedal dopustiť na kaprárinu , zákony , lov nonstop 24 hodín ......
Grave Digger
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Mar 30, 2011 2:48 pm

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod kura11 » Str Mar 30, 2011 4:53 pm

to bude asi tym rybarskym pôstom... alebo mozna mam len kusa averziu lebo haja len svoje zaujmi... pozrel som si v SR clanok od odbornika z michaloviec s ktorym som sa bavil aj na fore SR o sirave... napisal tam zasa taku kkcinu ze sa mi az oci gulaju... na jednej strane treba siravu zarybnovat a aby si rybary mohli rybu aj ponechat, ale na druhej strane zakazat si privlastnovat KAPRA! to hovori za vsetko... kto ma raz kapra nasraneho v hlave tomu tazko daco vysvetlovat... nic v zlom... precitajte si ten clanok komu lezi sirava v oku ci tak nejak...
kura11
 

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod basta » Štv Mar 31, 2011 9:41 pm

Možno by som sa mohol na to vykašľať, ale chlapci bol som jeden z tých, ktorí pred časom nasadených kaprov značkoval. Po pol roku mali tieto ryby prekročené normy obsahu PCB látok 800x oproti norme. Každá ryba, ktorú dáme do Šíravy bude pre konzumenta rýb podľa najnovších prieskumov možným rizikom zdravotných problémov. Myslím si, že treba počkať s masívnym zarybňovaním "čistými rybami" možno aj niekoľko rokov a opäť skúsiť nasadené ryby označkovať a urobiť seriózny výskum.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod Rotteno » Pia Apr 01, 2011 7:29 am

Podla mna by sa Sirava jednoznacne zarybnovat mala...ved rybam pcbcka nevadia...a to ze ich miestny pozieraju je ich problem...Tu je ten isty problem ako na Krasnej... Revir ch a p z ktoreho sa pravidelne pozieraju ryby a sadi sa tam minimum,kedze je to revir ch a p. Kuro: fanatici rybari sa najdu vsade...niekto ma v hlave nasrane kapre...niekto pstruhy...iny privlac a nic len privlac...dalsi mucharinu .... Hlavne vsetko s mierou...je to len rybacka....nase hobby
Rotteno
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 11:39 pm

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod kura11 » Pia Apr 01, 2011 10:35 am

Urcite by sa mala zarybnovat aj chyt a pust voda a nie odpisat ju a uz tam viac nedat ani supinu... rybary tam stale chodia a chcu chytat ryby ale casom tam bude asi stale menej a menej... zarybnovat ano ale nie ako v tom clanku pisal pan odbornik... kapra hajit celorocne a povolit brat z vody dravce... to co je za chorí napad?? a este tam obhajuje PCB ze oni to roky jedia a nic im nie je... ze je to este aj zdrave :D :D
kura11
 

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod brucelee » Pia Apr 01, 2011 2:58 pm

im nebude nic,aspon par rokov ne ,ale jak bude po 50tke tak sa bude cudovat ze mu odchadza pecen oblicky a pod. abo jak sa im budu rodit mentolki deti sa budu pytat to z coho,sak cely zivot jem ryby
brucelee
..
..
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Aug 07, 2010 4:03 pm

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod rybopet » Pia Apr 01, 2011 9:33 pm

Je kruté, ked tie PCB zubáče a kapre ponúkajú do reštík v okolí,a nič netušiaci turista nerybár si na tom zgustne. Ale zas jednákrát do roka snád vydrží.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod eddie05 » Uto Apr 26, 2011 1:53 pm

Zdravim ja som bol v Jasove minuli utorok aj stredu.Bol som tam prvý krat a mozem povedat ze som bol velmi rad ze som sa tam vybral.Prekrasne prostredie majitel sa k nam spraval velmi pekne.Boli sme na stanovisku c.3.Od utorka zhruba 9.00 do stredy 10.00 sme chytili 10 amurov a 3 kapre.Najvecsi kapor 11,2kg a 87cm a amur 7kg.Uz sa tesim kedy tam pojdem nabuduce.Neviete nahodou kedy tam budu preteky??Dakujem
eddie05
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Apr 26, 2011 1:48 pm

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod TATTOmen2 » Štv Apr 28, 2011 9:25 pm

tento vikend 28.4-1.1. a na dalsi vikend je finalove kolo.
TATTOmen2
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Štv Okt 22, 2009 11:55 pm

Re: Súkromné kaprové vody

Poslaťod Dodo » Uto Jan 03, 2012 9:07 pm

Caute all,
Prosim poradte mi,co a ako v Jasove,Kolko stoji rybolov,ci je tam 24hod lov,mozeme chytat aj traja rybari na jednom mieste,kolko udic,mozem tam byt aj tyzden? Rad by som tam skusil kaprovacku s otcom a bratom,mozeme mat auto pri sebe ..Videl som tam jedno miesto v lesiku,boli tam autami,ktore je to miesto??? Viem,vela otazok,ale neodpovie mi niekto????? DAKUJEEEEEM!!!
Dodo
....
....
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 5:50 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron