Súkromné kaprové vody

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod Rotteno » Str Nov 24, 2010 11:55 pm

Kurka naša je tak trochu rozdvojena osobnosť - naživo/forum :D :lol: ;)
Pozri, tak či tak je fajn že sa tam asopn niečo udeje .... či kaprodrom či pstruhodrom, tak či onak to bude vždy len -drom pokial to bude sukromna voda...
Nechajme sa prekvapit čo z toho vyrastie... 8-)
Rotteno
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 11:39 pm

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod Sten » Štv Nov 25, 2010 12:42 pm

Asi ako ty sixpack. :) Tiez si taka vesela kopa. :)
Sten
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Pia Nov 21, 2008 11:35 am

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod Kolac » Štv Nov 25, 2010 4:17 pm

kura ma pravdu svet sa zenie do zahuby...
Kolac
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:25 pm
Bydlisko: Kosice

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod martino5 » Štv Nov 25, 2010 4:26 pm

..hej a pomože nam už len "Jehova" alebo" Vesmirni lide"... :lol: :lol:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod kura11 » Pia Nov 26, 2010 6:57 pm

No akoze dost ma serie ako na jasove ze si zaplatim tiez a kaporari maju po 3 palice natahane kazdu najlepsie cez cele jazero a kazdu inym smerom a idem si zavlacit a len pocuvam reci ze tam ma vyvezene , idem dalej, aj tam ma vyvezene, mas 5 partii na rybnicku par Ha a nemas kde chytat... potom nemam ani chut ist na nejaky sukromak, preto by som nechcel aby sa polov dodrbal podobne... dufam ze tu bude mat stanovene rozumne pravidla a rozumne to zarybni... nemam proti kaprarom nic len proti domu hnusnemu kaporarskemu trendu...
kura11
 

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod sixpack » Pia Nov 26, 2010 7:16 pm

ten jasov je nestastie, prides tam v marci, abstak na privlac najvacsi, zaplatis cca 7evri, prve co, tak "prevadzkar" (nemyslim majitela !!!) ta zjebe ze to je kaprarsky, nie privlacovy revir (???) a vlastne mozme byt radi ze sme tam a mame davat velky pozor ze sa tam prave uskutocnuje vysokosofistikovany lov kaprov, (vejarovite vynesenie pod chodnik :lol: ) a nech velmi nezavadzame ... mimochodom vsetky kapre boli nasackovane pod briezkami, tam nikoho nenapadne chytat :lol:

najlepsi bol argument "prevadzkara" ze duhak popri kaprovi nemoze existovat, lebo mu vyziera boilesy :?: :D :lol: ze on to vie najlepsie, ichtyolog-samouk ... kapor pravdepodobne v konkurencii duhaka vyrazne chradne a obcas dochadza k hromadnym uhynom ... tu by som rad spomenul revir STRIEBORNICA pri piestanoch, kde na cca 8ha rybnicku sa uskutocnuje poharovy privlacovy pretek a kaprova liga zaroven ...

takze kurove obavy po predchadzajucich skusenostiach chapem ... ono sa to da urobit aj pre spokojnost oboch stran, no jasov je toho negativnym prikladom ...
sixpack
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Pon Nov 10, 2008 10:35 am

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod kura11 » Pia Nov 26, 2010 7:43 pm

No polov urcite nie je vhodny na duhaka ale rozumne zarybnit lienom, kaprikom, nejaky amurik ale vela nie... stucku, nejaky karasik... bol by to krasny revir na klasicke rybarcenie plus zona oddychu, ohniska a tak.... majitel vsak moze mat ine predstavy... mozna to bude dalsia voda prepchata velkymi rybami... :!:
kura11
 

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod kura11 » Pia Nov 26, 2010 7:46 pm

kaprary apeluju na horne miery, nonstop lov, lov na tri palice... boze nas chran od lovu na tri palice... to by tu neostal uz fakt kamen na kameni... feedristom stacia nanajvis dva pruty, plavackarom kludne aj jedna, vlackarom jedna bohate :lol: len kaprary musia mat 10... co keby bola tiez jedna povolena?? :idea:
kura11
 

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod Rotteno » Ned Nov 28, 2010 7:32 pm

Kuro... ked si zaspomínaš zopár rokov dozadu, apeloval si presne na to všetko, čo tu teraz kritizuješ aj ty ... Ja som hlavne kaprár a mne osobne úplne stačí lov na dve prúty....a myslím, že je to tak u väčšiny normálnych kaprárov... tých druhých (mäsovo orientovaných) sniacich o love na 3 a viac palíc nájdeš nielen u kaprárov ale v každej sfére rybolovu ... Horná miera by bodla nielen pre kapre, ale aj iné druhy, o ktoré je v svete mäsiarov najvačší záujem .... Z toho vyplýva, že ak náhodou opäť zmeníš svoju rybolovnú špecifikáciu začneš kritizovať aj vláčkarov :lol:
100 ľudí 100 chutí .... všetko je len o tolerancii a porozumení ... veď väčšina tu z nás sme normálny inteligentný ľudia a Rybári ako sa patrí ...
A pre tých druhých to tu asi ani nemá moc zmysel rozpisovať, kritizovať ... a zbytočne sa rozčuľovať nad vecami, ktoré sám nijako nedokážeš ovplyvniť...

PS1: a čo sa týka toho Jasova... ten nedávaj za vinu kaprárom ... ale tomu systému čo je tam zavedený - teda vinník je niekde inde .... Na takej mláke je ťažko urobiť po vôli aj kaprárom aj vláčkarom ... vidíš sám ako to tam je ... chcelo by to tam asi nejaké nové podmienky ... Už som sa s podobnými mini revírmi stretol aj inde na SVK a tam to riešili takým spôsobom, že niektoré dni sa na jazierku mohlo kaprárčiť, iné zas vláčiť ....

PS2: Kritizovať je najjednoduchšie... ale pokiaľ máš čas a energiu nazvyš, skús ju využiť na hľadanie nových riešení bratu ;)
Naposledy upravil Rotteno dňa Ned Nov 28, 2010 7:54 pm, celkovo upravené 2
Rotteno
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 11:39 pm

Re: súkromné kaprové vody

Poslaťod djnasty » Ned Nov 28, 2010 7:45 pm

Rotteno píše:Kuro... ked si zaspomínaš zopár rokov dozadu, apeloval si presne na to všetko, čo tu teraz kritizuješ aj ty ... Ja som hlavne kaprár a mne osobne úplne stačí lov na dve prúty.... Horná miera by bodla nielen pre kapre, ale aj iné druhy, o ktoré je v svete mäsiarov najvačší záujem .... Z toho vyplýva, že ak náhodou opäť zmeníš svoju rybolovnú špecifikáciu začneš kritizovať aj vláčkarov :lol:
100 ľudí 100 chutí .... všetko je len o tolerancii a porozumení ... veď väčšina tu z nás sme normálny inteligentný ľudia a Rybári ako sa patrí ...
A pre tých druhých to tu asi ani nemá moc zmysel rozpisovať, kritizovať ... a zbytočne sa rozčuľovať nad vecami, ktoré sám nijako nedokážeš ovplyvniť...

PS1: a čo sa týka toho Jasova... ten nedávaj za vinu kaprárom ... ale tomu systému čo je tam zavedený - teda vinník je niekde inde .... Na takej mláke je ťažko urobiť po vôli aj kaprárom aj vláčkarom ... vidíš sám ako to tam je ... chcelo by to tam asi nejaké nové podmienky ... Už som sa s podobnými mini revírmi stretol aj inde na SVK a tam to riešili takým spôsobom, že niektoré sa na jazierku mohlo kaprárčiť, iné zas vláčiť ....

PS2: Kritizovať je najjednoduchšie... ale pokiaľ máš čas a energiu nazvyš, skús ju využiť na hľadanie nových riešení bratu ;)




rotteno krasne napisane :!: :!: :!:
djnasty
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 117
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 11:03 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron