Liptovská Mara - lov zubacov z clna

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Liptovská Mara - lov zubacov z clna

Poslaťod kura11 » Pia Aug 08, 2008 12:31 pm

No na gumovacku a hlavne s clna sa podla mna opalti snura, mas dobry kontakt s nasteahou co pri silone nie je mozne a vzdy je tam voda... prut by mal byt fajn na gumy i ked mne vobec nesadol, az prilis gumena spicka, a co som pocul budu sa spicky dost lamat ale mozna budes vynimka...
kura11
 

Re: Liptovská Mara - lov zubacov z clna

Poslaťod martens » Pon Okt 13, 2008 9:13 am

Az vcera poobede sa mi podarilo odskusat tu moju udicku. Spicka sa nezlomila, i ked je pravda, ze som na nu daval pozor a bol som dost opatrny. Podla mna makka spicka velmi pekne kompenzuje dost pevne telo udice. par krat som gumkou zavadil o kamen a musel som udicu ohnut ako luk. Makka spicka sa ohla tak, ze skoro vytvorila kruh, no musim poklopat po dreve, ze vydrzala. Nahadzoval som skor tahavo oblukom aby som setril spicku. Pouzil som vacsi twister, dokonca aj musku s malym brockom. Twister som dohodil do krasnej vzdialenosti, muska letela dost daleko tiez. Kontakt s nastrahou je nadherny, citit kazde zavadenie do travy, ale to som citil aj s inou udicou... mozno som precitlively, ze je nova... uvidime casom ci nezmenim nazor.

Celkovo som spokojny. Akurat som nespokojny s vysledkom rybacky. Ani tuk. Nechytal som nejako dlho. Mozno nieco vyse hodiny, poobede a podvecer. Bolene lovili, sem tam zalovil ostriezik alebo mensi zubacik. Po zotmeni zalovil zrejme mensi sumec. No ja som ostal bez zaberu.

Suma sumarum, zatial som s udickou spokojny. Pre doplnujuce info, lovil som na Sirave.
martens
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon Júl 07, 2008 9:14 am

Re: Liptovská Mara - lov zubacov z clna

Poslaťod rybopet » Pon Nov 24, 2008 8:49 pm

Počuli ste o akcii fi Berkley na Mare?Že vraj francúzsky majitelia nachytali 10 krát viac rýb ako naši.Čím to bolo?
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: Liptovská Mara - lov zubacov z clna

Poslaťod TATTOmen » Uto Nov 25, 2008 4:03 pm

tecnikou bratku,len dobrou technikou...
TATTOmen
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Sob Máj 17, 2008 12:22 am

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron