HORNAD A ICH VELIKANI

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: HORNAD A ICH VELIKANI

Poslaťod rybopet » Str Dec 16, 2009 10:41 pm

rar-v Hornáde už dávno hlavátky nie sú.Je to len udržiavaný mýtus.Ale pekný!
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: HORNAD A ICH VELIKANI

Poslaťod Sten » Štv Dec 17, 2009 8:50 am

Ahoj. No celkom nemas pravdu lebo ja o jednej viem mal som ju na palici na jar ked som vlacil. Mohla mat tak do jedneho metra. No koli pytliakom nepoviem kde. Lovu zdar
Sten
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Pia Nov 21, 2008 11:35 am

Re: HORNAD A ICH VELIKANI

Poslaťod rarasto » Štv Dec 17, 2009 9:29 pm

či sú, či nie sú, to neriešim, občas treba pokúšať šťastenu aj zbytočne, viem že mi to raz vráti ,))
rarasto
....
....
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:28 pm

Re: HORNAD A ICH VELIKANI

Poslaťod kura11 » Sob Dec 19, 2009 12:28 pm

rarasto treba pokusat, namiesto hlavane sa moze zavesit, nechutne velky potocak, duhak, alebo cuka, zubac, sumik... ved kto uz len chodi s 10cm voblermi vlacit na hornad:-))) ja so svojimi 0kami nemozem cakat ani zubika ani cuku ani hlavatku, ale ja som skromny, mne stacia jalceky k stastiu...
kura11
 

Re: HORNAD A ICH VELIKANI

Poslaťod Eko » Ned Dec 20, 2009 12:57 am

Ja som bol vcera na hornade oblast krasna a potesil by som sa kazdej rybke len skoda ze sa nic nezadarilo skusal som gumy take 7 cm , len nejako nechutili ...ak sa smiem spytat hlavne Kura, Rybopet Joysi, Rarasto atd. viac skusenejsi ..co mi odporucate na hornad v zime nemyslim tym farbu staci aspon druh navnady viem ze sa na to tazko odpoveda lebo na hoc co moze v podstate skocit ryba ale taka vasa skusenost...napr na zubaca co je dobre hadzat potom na jalca kazdej drobnuckej rade sa potesim velmi ma chytilo vlacenie...... diks:)
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: HORNAD A ICH VELIKANI

Poslaťod rybopet » Ned Dec 20, 2009 10:29 am

Eko-v zime pred Vianocami najlepšie berú na klobásydddddddddd.A vážne snád marmiška s kúskom twistríka v nejakých dierach.
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

Re: HORNAD A ICH VELIKANI

Poslaťod kura11 » Ned Dec 20, 2009 1:54 pm

No ja v zime s hornadom nemam skusenost, rad sa idem poprechadzat popri hornadiku, aj do inak nepristupnych miest, ale chytat nechytam, parkrat som to skusil ale nevidel som ani supinku ani som nic nechytil... ryby su uz stiahnute bohvie kde... mozna este plavacka, nejaky rohlicek albo kostnak... podustva, ploticka a jalcok by sa mali dat chytit...
kura11
 

Re: HORNAD A ICH VELIKANI

Poslaťod joysi » Ned Dec 20, 2009 8:09 pm

Eko: no skusenejsi niesom, ale v decembri som uz chytil nieco, na rybku pstruh, ostriez, na dazdovku plotice a ostrieze aj stucku, a pred par rokmi som bol par krat s Pacem pod splavom a tam na plavanu/feeder na kostaky podustvy, mreny a dalsie biele ryby. Na mini twistrik sa moze ulakomit pstruzik ci ostriez... Koncom tyzdna hlasia +5 st. mozno skocim pozriet aj ja .. :D nech sa dari
joysi
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 4:33 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HORNAD A ICH VELIKANI

Poslaťod martino5 » Ned Dec 20, 2009 8:55 pm

v PO na Toryse sa pekne daju zachytat jalce na kusky maska,jednoducho jemny plavačik ,menši hačik ,trošku suroveho masa na hačik -najlepšie pečienka a da sa dobre zachytat,v pomalych "stojakoch" a som presvedčeny ,že toto by mohlo v zime platit na jalce aj na Hornade. ;) ;) ;)
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: HORNAD A ICH VELIKANI

Poslaťod rarasto » Pon Dec 21, 2009 9:15 pm

Eko - zima nezima, treba to skúšať,, ale ja to už veľmi nepokúšam keď je tak chladno ako teraz. Kedysi som to skúšal ale veľa vody som nenamútil, aspoň čo sa týka prívlače. Keď je voda čistá tak by som skúšal nejaké čo najmenej nápadné farby a čo najmenšie nástrahy - napríklad 2,5cm riper medovej farby. Na páperové jigi je tiež dobra odozva. Keď príde oteplenie a začne sa topiť sneh, čo bude aj za pár dní, voda sa prikalí tak by som skúsil niečo svetlé, možno biele, ale veľkosť by som nemenil. Je to o tom nájsť ryby, čo sa nie vždy podarí a keď sa to podarí tak treba ešte zistiť s čím a hlavne AKO na ne,) Treba skúšať, pre mňa bol úspech keď som sa po 2 hodinách pri vode vrátil s jednou rybou na konte čo si myslím že nie je bohviečo, ale tak asi lepšie ako sedieť doma a tlačiť vianočné koláče do hlavy,) Viac berú na pečienku ako martino5 písal ale to je už o inom...
rarasto
....
....
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:28 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron