Feeder

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Feeder

Poslaťod trek » Str Okt 02, 2013 11:01 am

Zdravim som tu novy a chcel by som sa podelit s mojimi prvymi skusenostami, dojmany a zazitkami ohladne feedru.

K rybam som sa vratil asi po 10tich rokoch a velmi ma v tom podporuje moja priatelka, teraz uz snubenica :), za co jej velmi dakujem. Som v podstate uplny zaciatocnik ale ucim sa a skusam (pre mna) nove veci.

Precital som zopar clankov ohladne feedru, pozrel zopar videi a celkom sa mi ta myslienka chytat na feeder zapacila. V obchode som si kupil zakladnu feedrovu vystroj. Samozrejme za pomoci velmi ochotneho predavaca, za co mu dakujem. Dal mi cenne rady :). Povedal som si ze hned cez vikend to pojdem vyskusat na hornad. Nebral som to nejak tak, ze kazdych 5 minut budem tahat krasnu rybu ale najlepsie sa uci clovek na vlastnych skusenostiach. Treba skusat, skusat a zase len skusat.

Prisli sme s priatelkou rano k hornadu (splav pri anicke), kde uz boli rozlozeni asi traja rybari. Nasli sme si svoje miesto, rozlozili sme sa, naviazal som zakladnu feedrovu montaz, pripravil som krmivo (bola to len nejaka lacna zmes z rybarskych potrieb, neberiem to velmi profesionalne :) )a zakrmil som par gulami. Nasledne na haciku skoncilo par kostnakov, do krmitka bolo natlacene krmivo a prvy nahod na feeder sa mohol konat. Takmer okamzite po nahodeni bolo na spicke badat jemne tukanie ale nebolo to nic sekatelne. No po 15 minutach to prislo, spicka prutu sa nebezpecne ohla a nasledoval prvy zasek. Hned som citil ze tam nieco je. Bol to celkom boj dostat moju prvy rybu pomocou feedra na breh. Par krat za rozozvucala aj cievka navijaku ale nakoniec ryba skoncila na brehu, za vydatnej pomoci mojej priatelky (sme taky zohraty tim, pri zdolavani stale netrpezlivo stoji s podberakom pri vode a nakoniec vzdy uspesne vylovi rybu :) ). Po par minutach boja na brehu skoncila krasna 41cm mrena (viem ze to nie je nic kapitalne ale pre mna to je krasna velka a hlavne bojovna ryba). Zraky ostatnych na "tazko" chytajucich rybarov boli hned nasmerovane na nas. Bol to prijemny pocit :)

Pocas celej kratkej rybacky som pouzival ako nastrahu kosnaky, na ktore sa ulakomili este dalsie 2 mensie mrenky a jeden jalcek (vsetko okolo 30cm). Viem ze si mozno poviete ze to nie je nic svetoborne ale ja tuto prvu skusenost s feedrom povazujem za uspech (hlavne ked nikto okolo mna nic nechytil :)). Pravdepodobne som nerobil vsetko spravne (hlavne co sa tyka krmenia) ale clovek sa casom nauci, no hlavne som zazil krasne stravene chvile pri rybach, ktore so mnou zdielala aj moja nastavajuca :)
trek
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Okt 02, 2013 9:14 am

Re: Feeder

Poslaťod KingFishSalmo » Str Okt 02, 2013 1:43 pm

Včera .. krásna feedrovačka na hornáde na jazere pri teplarni .... 4x mrena (jedina mierova - 46cm) , 3x podustva (vsetky okolo 30cm), 3x ostriež, 1x kapor (40cm), 2x karas a 3 jalceky... to vsetko za 4 hodinky od 12:00 do 16:00 .... nastraha-kostnaky a hnojaky :)
KingFishSalmo
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto Sep 03, 2013 1:09 am

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron