Feeder

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Feeder a pelety

Poslaťod Stev1 » Štv Mar 24, 2011 9:28 am

Sa spýtam mrenka99, koľko takýchto kaprov si z tej Latorice vytiahol, trebárz aj 5kg a vyššie? Však to bola len náhoda že takýto bojovník zabral? Osobne viem že je to super pocit vytiahnuť takéhoto šupináča na feeder.
Cronicle chcel radu, postrehy, skúsenosti s lovom feedrom a peletami. Nikde nebola špecifikácia pre lov na stojáku, alebo na rieke a preto som vyššie napísal, že zostavu treba prispôsobiť podmienkam lovu. A naviac lov feedrom nieje len o vlasci, ale aj o celkovo zvolenej zostave prút+naviják+kmeňový vlasec+koncová montáž. Naviac keď sme už pri vlascoch, tak je vlasec a vlasec a Ty určite vieš veľmi dobre o čom vravím. Priemer vlasca nevypovedá vôbec nič o jeho vlastnostiach a ako je mnoho výrobcov vlascov, tak je plno vlascov s rôznymi vlastnosťami. Minulú sezónu som testoval vlasec Shogun jednak feeder, ale aj prívlač a mucha a musím povedať že z mojej strany veľká spokojnosť s týmto vlascom. Hlavne do priemeru 0,20mm, väčší som ani nebral.
Tak daj aj Ty radu, postreh , alebo skúsenosť, nech je táto diskusia aj trošku vecná, nie iba obecná. Číta to tu veľ ľudí čo by privítali ozaj dobre mierenú radu, aj keď sa možno priamo do diskusie nezapoja. No ja vravím, že len ten čo sa pýta a zaujíma, tak sa niečo nové dozvie.
Stev1
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon Aug 17, 2009 9:01 am

Re: FEEDER

Poslaťod Martinbati » Str Aug 03, 2011 8:05 pm

Mate niekto Shimano Alivio mediumko 3,6m? Chcel by som vediet ako sa chova pri zdolavani, ci ste spokojni, ako sa nahadzuje, a dolezite je pre mna aj aku ma akciu. Dakujem pekne za odpovede :)
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: FEEDER

Poslaťod Eko » Str Aug 03, 2011 10:39 pm

Martinbati - zaregistruj sa na http://www.mrk.cz obhliadni si to tam zoznam sa s tou strankou a dozvies sa tam vsetko co potrebujes mozes tam zalozit aj svoju otazku na ktoru urcite dostanes kopec odpovedi tu sa toho vela nedozvies tu je nas malo na fore
Obrázok užívateľa
Eko
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 351
Registrovaný: Uto Júl 29, 2008 9:37 pm

Re: Feeder

Poslaťod Martinbati » Sob Sep 24, 2011 8:59 am

poradte dobry vlasec, ktory sa nekruti aj pri mensom priemere (0,25mm kruti sa mi okolo spicky prutu), a ktory je dobre potapavy a zaroven pevny a oderuvzdorny. dakujem :)
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Feeder

Poslaťod basta » Sob Sep 24, 2011 9:04 am

Martin snaž sa, aby si mal silon stále jemne napnutý (ohnutá špička) aj pri vytiahnutej udici z vody. Krúteniu vlasca nepredídeš vôbec. Môžeš ho znížiť použitou montážou.
basta
Hospodár
Hospodár
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pia Máj 16, 2008 7:04 pm

Re: Feeder

Poslaťod stewik » Sob Sep 24, 2011 9:59 pm

Martinbati píše:poradte dobry vlasec, ktory sa nekruti aj pri mensom priemere (0,25mm kruti sa mi okolo spicky prutu), a ktory je dobre potapavy a zaroven pevny a oderuvzdorny. dakujem :)



Mal som dajaký, že "originál" feeder ... ale ten istý problém čo píšeš... teraz som previazal na Raptor Hi tech 0,26 a zatiaľ spokojnosť... minule som zavadil a nevedel som ho urvať :D
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Feeder

Poslaťod Martinbati » Ned Sep 25, 2011 6:04 am

ako dlho ho pouzivas?
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Feeder

Poslaťod stewik » Ned Sep 25, 2011 8:54 am

asi 3 týždne, ale skôr odpoveď nájdeš inde... napr. mrk
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Feeder

Poslaťod derek_88 » Pon Sep 26, 2011 2:37 pm

Co pridavate do krmitkovej zmesi, resp. čím vnadíte ryby pri love na feeder
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: Feeder

Poslaťod Martinbati » Pon Sep 26, 2011 10:41 pm

nejaki feedristi loviaci na vacsie pelety tu su? uvitam rady na takyto lov :) dik
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron