Feeder

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: FEEDER

Poslaťod walther » Štv Jún 03, 2010 6:19 am

Debilov a k.k.t.v na Slovensku pribúda. Škoda, že ste tam neboli aspoň šiesti a nakopali ho do gulí pred vlastným synom. Možno by zo syna v budúcnosti ešte niečo bolo. Ten debil je už stratený!
walther
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 9:38 pm

Re: FEEDER

Poslaťod kura11 » Štv Jún 03, 2010 3:28 pm

Pepe, koli tomu ma odrazda sedavy lov, ludi hafo kazdy ma dva udice a ako spravny "kaprar" kazdu hadze inam... na jazere je 5 rybarov a cele jazierko je zasrate ze si uz dalsi nesadne bo pan "urodzeny" ma tam hodene... a o top salenych kaporaroch ani nevravym co da kazdu udicu do ineho kuta jazera a caka na zaber dva dni.. to uz si vobec nikto na jazierku-rybnicku nezachyta...
kura11
 

Re: FEEDER

Poslaťod pepe » Štv Jún 03, 2010 8:58 pm

Veru,a pri týchto čo sa neviem akym sôsobom dostali k pozemkom priamo pri vode (až si pozriem kataster kde ma hranicu )je to ešte horšie lebo možno mu petrí 120m2 a dokáže zabrať pol jazera svojím bezohľadným správaním.
No nič nech sa im darí.
Na našich revírch to momentálne nevizerá dobre.Čo myslíte kam na víkend.Oplatí sa o tom vôbec uvažovať?
pepe
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv Feb 11, 2010 9:03 pm

Re: FEEDER

Poslaťod mrenka99 » Štv Jún 03, 2010 9:26 pm

jasne zemplinska širava to isti.
mrenka99
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Ned Feb 14, 2010 9:56 pm

Re: FEEDER

Poslaťod mrenka99 » Štv Jún 17, 2010 5:02 pm

ta co tu nefedruje nikto este stale-hornad je este nechytatelny? :ugeek:
mrenka99
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Ned Feb 14, 2010 9:56 pm

Re: Feeder a pelety

Poslaťod brucelee » Ned Mar 20, 2011 9:35 pm

serus, bez peliet ani feedrovat nechodim,...ale pouzivam ich vylucne na krmenie,na hacik davam skoro vzdy kostnaka a chodim na kapre,. pelety miesam podla doby rozpadu a rozne druhy a znacky samozrejme podla doby lovu.,a strielam ich prakom do kosika uz davam krmivo prip. aj v nom mam rychlorozpustne peletky.. Na/pod/ hacik davam pelety na druhej udici/kaprarke/ a osvedcili sa mi asi najviac od fanatyku. inak si neviem prestavit davat na feeder peletu pod hacik,este ked tak makcenu tie sem tam pouzivam aj ja ,ale feeder je o jemnosti a ku kaprom sa treba prechytat ,...ale ak ma niekto ine skusenosti rad aj ja nieco nove vyskusam.
brucelee
..
..
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Aug 07, 2010 4:03 pm

Re: Feeder a pelety

Poslaťod Stev1 » Pon Mar 21, 2011 2:40 pm

Podstatou lovu feedrom je stiahnuť rybu na veľmi malú plochu, kde jej ponúkneme čo možno najatraktívnejšiu potravu, ktorá by ju dokázala udržať na tomto mieste. Veľmi dôležité je, aby sa ryby rýchlo nenasýtili, ale zostali aktívne žravé na tomto mieste. To je prvý bod úspechu. Ak sa použije pestrá potrava, ktorá bude obsahovať aj pelety, ryba sa nebráni príjmať ani takúto potravu, ak jej to samozrejme zachutí. Potrava by mala byť pestrá o obsahovať rôzne zložky, ako základnú vnadiacu zmes, partikel, pelety ak sa rozhodneme neskôr chytať len na ne a samozrejme určitý podiel živej zložky v krmive, čo ju prinúti luxovať dno, čím nasaje aj ponúkané pelety. Ak rybám ponúkneme takúto pestrú potravu je jedno čo dáme na háčik, ryba bezpečne zoberie kostniaka, zrnko kukurice, či peletu nastraženú na háčiku. Toto platí všeobecne ak sú ryby pri chuti, pokiaľ sú ale prieberčivé, treba zvýšiť podiel živej zložky na úkor pevnej zložky potravy a pri love na pelety je potom dôležité pridať min. jedného kostniaka ku pelete. Ide o to, aby kostniak svojím pohybom upútal pozornosť ryby na peletu. Ak ju ten pohyb zaujme ryba to sústo ochutná a tu sa dostávame k druhej veľmi dôležitej časti a to je voľba vhodného koncového nadväzca spolu s háčikom. Ten musí byť dostatočne ostrý na to, aby sa ním ryba v papuľke stačí ak iba pichla a okamžite spustí obranný reflex, kedy sústo chce vypľuť von, poprípade sebou mikne a to stačí na to, aby sme to my pri správne zvolenej montáži a zladení udice s touto montážou zaregistrovali na špičke prúta, čo býva jasným signálom na zásek. Čím je háčik ostrejší, tým stúpa aj počet premenených záberov. Samozrejme to platí aj opačne a pri tupom háčiku sa tento efekt otočí v náš neprospech. A vtedy je jedno, čo sme rybám ponúkli na háčik, lebo percento premenených záberov prudko klesá. Ryba jednoducho bez toho, aby sme my o tom vôbec vedeli celé sústo vypľuje von a je po zábere.
Stev1
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon Aug 17, 2009 9:01 am

Re: Feeder a pelety

Poslaťod Stev1 » Str Mar 23, 2011 9:39 am

Zdá sa to možno jednoduché, ale dôležité je krmivo prispôsobiť cieľovej rybe. Aj ryby majú svoje chute a veľmi presne identifikujú rôzne vône potravy. Niektoré ich stimulujú k obrovskej chuti do jedla, iné ich dokonca vedia odpudiť. A preto pri selekcii určitého druhu ryby, musíme aj krmivo prispôsobiť požiadavkám rýb. No sú aj krmivá ktoré lákajú rôznorodú druhovú obsádku rýb, ako napr. patentkové krmivo, ktoré obsahuje látky obsiahnuté priamo v prirodzenej potrave rýb a preto sú pre nich neodolatelné. Bez povšimnutia nemôže zostať ani fakt, či lovíme na rieke, alebo stojatej vode. I tomuto sa musíme prispôsobiť a zvoliť odpovedajúce krmivo.
A čo sa týka použitia kukuričky pri love, tak Ti osobne odporúčam prehodnotiť svoj názor k tejto, rybami veľmi vyhľadávanej, potrave. By si sa čudoval, ako dokáže použitie sladkej kukuričky rozhýbať ryby k záberom.
S tým partiklom, ako to tu opisuješ, to nieje až tak, aby si ho nemohol mať napríklad aj v práci, pokiaľ nepôjdeš na ryby. Už som to tu napísal, že ryby netreba hneď nakŕmiť a preto nepotrebuješ vedro partiklu, ako pri klasickej položenej. Aj napr. 100g správne uvareného konope dokáže v základnej vnadiacej zmesi urobiť doslova expóziu. A to až taká záťaž nieje, keď viem že si za krátky čas dokážem pekne zachytať.
Stev1
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon Aug 17, 2009 9:01 am

Re: Feeder a pelety

Poslaťod Stev1 » Str Mar 23, 2011 10:05 am

A teraz k výstroju. Ryba, ktorá zbiera zo dna ponúkanú potravu, tak tá ani netuší či máš Speedmastra, alebo inú udičku. Dôležité je mať pri zábere istotu, že zvolená zostava dokáže odolať zdolávanej rybe. Dokonca aj na veľmi jemne zvolené náradie sa dá vytiahnuť veľká ryba, len ju netreba nútiť, aby bola hneď a zaraz na brehu. Šetrným zdolávaním sa dá vytiahnuť aj pomerne veľká ryba, len je potrebné mať dostatok rozvahy pri zdolávaní. Ja osobne používam čo najjemnejšie náradie, kde môžem použiť čo najjemnejšie nadväzce, pretože aj samotný nadväzec dokáže rybu odradiť. Veľakrát idem až do nadväzca 0,12mm pri kmeňovom vlasci 0,16mm a to hlavne pri veľmi ochytaných rybách. Už sa mi podarilo na takto zvolenú zostavu chytiť a úspešne zdolať 70cm šťuku. Okolostojaci rybári nechceli ani veriť, že na akom nadväzci som ju vytiahol, ale išlo to, lebo bola chytená úplne na krajíčku papule. Takže treba veriť svojej zostave a zachovať rozvahu pri zdolávaní. Akákoľvek zbrklosť vedie jednoznačne k strate ryby. Tak ak vyslovene zámerne nelovíš ryby nad 6 kg a viac, tak kľudne zjemni, ale nielen v nadväzcoch, ale aj v kmeňovom vlasci. Lebo taká 0,18-ka kmeňový vlasec sa nemá veľmi v láske s 0,12-kou nadväzcom.
Stev1
.
.
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon Aug 17, 2009 9:01 am

Re: Feeder a pelety

Poslaťod mrenka99 » Str Mar 23, 2011 7:31 pm

stiv. skus ist na latoricu s 18kou co dokazes ja som mal tu moznost tahat 6.5 kapra na 25ku na feder a bol som sam to bola ina kava po 40min som ho ale dostal aby som ho zase pustil . ale je to zazitok na ktory sa len tak nezabuda :ugeek:
mrenka99
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Ned Feb 14, 2010 9:56 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron