Feeder

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: FEEDER

Poslaťod pepe » Str Mar 24, 2010 8:40 pm

Jéééé, tak ak sa raz stretneme tak to budeme pozbieranci z celého východu.Môže to byť zaujímavé, ja mám bližšie do Prešova ako do Košíc :P
Z mojím časom je to komplikované , k tomu ešte rodina šak to spoznáte.Po sviatkoch by to ale asi šlo.Do toho maďarska idem prvy krát tak len to skúsim za hranicami v aranyakavic alebo tak neako sa to volá,ale to už chcem skusiť ten feedrik, tak si ma zaskočil výberom prúta.Je v tom fakt taký rozdiel? Donedávna som chytal kapríky na teleskopy za 250,- sk kupene pred 13timi rokmi a neriešil som to.Dokonca moju naj rybu som vytiahol na laminátový prútik s vrzgajucim navijakom.Ale aj pri muškárskom som si nechal poradiť tak mi to v skratke prosím objasni.
pepe
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv Feb 11, 2010 9:03 pm

Re: FEEDER

Poslaťod Palino1 » Str Mar 24, 2010 10:05 pm

Chytať sa dá aj na tie najlacnejšie. Na výstave v Budapešti som si minulý rok jeden na vyskúšanie kúpil v prepočte asi za 400-500 Sk a mám už na ňho za pár mesiacov odchytaných minimálne 30 podustiev 45 cm+ a kopu jalcov, mrien (35 - 50cm), pleskáčov,... Je však ale poznať menej kvalitné prevedenie i spracovanie a samozrejme aj vyššiu hmotnosť. Keď si skúsiš niečo lepšie, hneď si uvedomíš ten rozdiel. Nepovedal by som ale, že je nutné tlačiť sa niekam na 100 - 150€. Ja sa pohybujem okolo 50 €+ a zatiaľ som úplne spokojný - samozrejme, je to otázkou vkusu a nárokov, no zatiaľ sa mi darí, nemám dôvod na výmenu...
Palino1
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pon Mar 09, 2009 9:29 am

Re: FEEDER

Poslaťod mrenka99 » Str Mar 24, 2010 10:44 pm

palino- da sa aj okolo trebisova ale este neje vhodny teren ,lebo latorica bola este minuli tyzden vonku a je mokro . k vode sa dostaneme tak v polke aprila -zaciatkom maja . ale ja do tej krasnej urcite na buduci piatok pridem.len prezvon dohodneme sa.
mrenka99
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Ned Feb 14, 2010 9:56 pm

Re: FEEDER

Poslaťod XpeterX » Str Mar 24, 2010 11:47 pm

nazdar chlopi. Ja velmi rad feedrujem bavi ma to ovela viac ako "pipakova rybacka". Moj feeder uz ma 3 roky je ako nova a stala cca 30-40eur uz nepamatam. Ale naviak stal cca 30 a uz zacinaju loziska hucat ked navijam. Akoby som elektrickym nozom krajal chleba :) Dilema je ci kupit tak ako ja navijak za 30 eur so zivotnostou 3 roky a potom zase kupit nejaky za 30 na dalsie 3 roky alebo investovat 60eur do navijaku na 6 rokov. Urcite si kup take nacinie aby si z toho mal radost a aby ta netrapilo ked ti nebudu brat ryby ze mas "palicu" za 200 eur :D Mne velakrat ryby neberu ale nemusism sa trapit nad tou cenou :D ...
XpeterX
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 6:11 pm

Re: FEEDER

Poslaťod yan77 » Štv Mar 25, 2010 12:17 am

V dnešnej dobe kúpiť si feeder nieje problém,skôr by som povedal že problém je kúpiť si ten správny.Z môjho pohľadu ti môžem poradiť aby si sa pri kúpe prúta zameral skôr na to kde budeš loviť.Stoják alebo tok a teda medium alebo heavy.Niekto ma rád lov s tvrdšími prutmi iný si zas radšej chce rybu ako sa vraví vychutnať a preto si vyberie jemnejší prutik.Nezáleží na značke alebo prevedení vyber si to čo ti bude sedieť v ruke.A najlepšie je kupovať si prút už so zakúpeným navijákom aby si si mohol správne vyvážiť celú zostavu.To či drahší alebo lacnejší musíš vybrať ty.V zásade platí že prúty vyrobené z menej kvalitných materialov sú ťažšie ale často menej náchylné na poškodenie.Naopak prúty vyrobené z kvalitnejších materialov,sú ľahké,štihle osadené kvalitnejšími komponentmi sú však náročnejšie na šetrné zaobchádzanie.Z navijákov je ťažko niečo radiť mal by mať kvalitný prevod,spoľahlivý preklápač a citlivú brzdu.Musíš brať ohľad na to že budeš často vyťahovať košík ktorý dosť zaťažuje naviják.A to koľko ti vydrží záleží aj na tebe.Niekomu vydrží naviják za 30eur aj 6 rokov,no na ryby ide možno raz za týždeň a niekomu zas iný možno za 60eur iba 2roky.Ja som mal ako prvý naviják na feeder shimano exage 2500.Vydržal mi 3roky a teraz ide ako traktor.Ale musím však povedať že za tie 3roky sa niečo naťahal takže zažil si dosť a teraz už stojí 3rok v skrini.Teraz mám Shimano GT-RB a Ryobi Zauber.
yan77
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Mar 12, 2010 8:08 pm

Re: FEEDER

Poslaťod mrenka99 » Štv Mar 25, 2010 3:47 pm

yano-na velky piatok ideme do tej krasnej ok. zavolaj este pride aj Feri T.
mrenka99
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Ned Feb 14, 2010 9:56 pm

Re: FEEDER

Poslaťod pepe » Štv Mar 25, 2010 8:13 pm

Ďakujem chlapci ,to som potrebolval počuť.Možno sa teraz mýlim ale feedru sa chcem venovať "spravodlivím"dielom lebo mám rád plavačku ,muškarinu , prívlač no proste nerobým rozdiely.Pretože som na taku udicu nechytal nepoznám rozdiel.Ale asi keď kupim strednu cestu poviem si že také to má byť a hotovo.
Myslím váhu a akciu .

Boli ste tu už niekto? Načo chytať? Čo sa tam loví najčastejšie a načo nezabudnuť ? http://www.aranykavicshorgasztanya.hu/ ďakujem
pepe
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv Feb 11, 2010 9:03 pm

Re: FEEDER

Poslaťod kura11 » Štv Mar 25, 2010 10:30 pm

pepe kaper a karasiky malicke... feeder si zober medium, heavi to uz je fakt na velke ryby... medium uplne staci aj na rieku aj na stojak... feeder je v pohode...
kura11
 

Re: FEEDER

Poslaťod kura11 » Štv Mar 25, 2010 10:32 pm

inak s kupou by som si taku hlavu nerobil ja mam len nejaky awashima sandan abo daco take a som uplne spokojny... paradna jemnucka lacna udicka, navi ti staci aj obycajne shimo nexave, pri feedri navi nie je tak namahany ako pri vlacke... to co mas na plavak tak aj na feeder..
kura11
 

Re: FEEDER

Poslaťod yan77 » Štv Mar 25, 2010 11:25 pm

Kúpa prútu nieje o tom na akú rybu sa chcem zamerať a prut s označením heavy neznamená že je iba na veľké ryby.Mám napr. prút heavy s gramážou do 120g a dokážem s ním chytať aj pleskáčiky a plotičky na stojáku.A čo sa navijáku týka tak pri feedri možno nie je až tak zaťažovaný ako pri vláčke no zas na druhej strane určite viac ako pri plavačke.Pri feedrovom navijáku nie je potrebný rýchlejší prevod ako pri plavačke ale skor menší no kvalitnejší.Aj pri feedri sa dosť často nahadzuje a sťahuje krmítko.Záleží od toho akú gramáž krmitka používame a ak k tomu prirátame aj krmivo ktoré nám občas zostane v krmitku tak je to už slušná váha.
Ale čo sa týka výberu tak je to len na nás čo si vyberieme a čo nám vyhovuje a nezáleží na tom či daný výrobok stojí 30 alebo 100 eur.
yan77
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Mar 12, 2010 8:08 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron