Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Poslaťod Martinbati » Uto Máj 08, 2012 2:42 pm

piste tu kto co vie kto co pocul, aby sme sa vyhli dezinformovanosti... aj ja by som rad vedel viac.
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Poslaťod kura11 » Uto Máj 08, 2012 7:27 pm

Bati podla mna je to blbost co je napisane na hlavnej stranke, ale nie nemozne kedze nam pozemky pod vodami a okolo vod nepatria, MO vyclenovala na odkup tychto pozemkov nejake financne prostriedky, neviem kolko toho sa uz odkupilo a pod ktorymi revirmi... ak sa vlastnici pozemkov pod istou vodou spoja a budu ju chciet pre seba tak mame asi smolu kedze nam tie pozemky nepatria a vlastnik si bude narokovat na svoje vlastnicke pravo... pozemky pod vodami niekomu patria... takym stylom by sme mohli prist o niektoru vodu... inak by som nebol proti ak by bol nejaky vhodny rybnik vycleneny na chov nasady aby sme neboli celkom odkazany na nakup ale mali aj vlastne zdroje..
kura11
 

Re: Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Poslaťod Martinbati » Uto Máj 08, 2012 8:16 pm

ta voda patri myslim nejakemu vodohosp. podniku, opravte ma ak sa mylim...
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Poslaťod Martinbati » Uto Máj 08, 2012 8:28 pm

ale tu vodu kto vlastni by ma zaujimalo, lebo pokial viem MO SRZ Kosice to neje... o tych pozemkoch mi je jasne jak to je
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Poslaťod kura11 » Uto Máj 08, 2012 8:30 pm

Plavec do toho sa nevyznam ale ciste teoreticky by sme o revir mohli prist jedine tak ze by nam ho vzali sami vlastnici.. myslim ze tak skoro nejake odobratie reviru nehrozi... vidis neda sa zabranit ani vystavbe okolo vod... su to sukromne pozemky ako napr. hutne stavby...
kura11
 

Re: Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Poslaťod bobo » Uto Máj 08, 2012 8:48 pm

treba precitat rybarsky zakon tam je to vsetko vysvetlene co sa tyka "privatizacie" Co sa tyka ziskania lukrativneho majetku tak clenska schodza odpredaj musi schvalit 2/3 vacsinou, na rozdiel od Ziliny kde rada moze predat majetok SRZ sa mi zda vacsinou(stanovy SRZ).
bobo
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Pon Máj 19, 2008 10:30 pm

Re: Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Poslaťod kura11 » Uto Máj 08, 2012 9:11 pm

Plavec jasne... ja len ze sa to da... ako vlastnik pozemkov pod vodnou hladinou si viem nejako na svoj pozemok narokovat... vid krasna... cast sa tusim zasypala... inak urcite treba robit rezervu a odkladat financie na odkupenie pozemkov pod vodami...
kura11
 

Re: Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Poslaťod kura11 » Uto Máj 08, 2012 9:37 pm

Plavec uz ti odpisuju, sa prebiehaju kto skor :lol: :lol:
kura11
 

Re: Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Poslaťod bobo » Str Máj 09, 2012 10:28 am

Takze este raz cele aby to bolo jasne vsetkym:
vybor moze postupovat len v ramci zakona o rybarstve. Rybarske pravo je neprenostne takze vybor nemoze delegovat vykon rybarskeho prava na nejaku inu pravnu podnikatelsku formu. Rybarske pravo nad inymi vodnymi plochami(napr. strkoviska) je mozny len podla paragrafu 4 odsek 8,9 (http://www.srzrada.sk/uploads/ZakonORybarstve.pdf).
Co sa tyka predaja majetku Kosickej organizacie tak je na to treba 2/3 vacsinu na clenskej schodzi
bobo
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Pon Máj 19, 2008 10:30 pm

Re: Privatizácia revírov MO SRZ Košice

Poslaťod bobo » Str Máj 09, 2012 1:29 pm

plavec myslis zalozit novu miestnu SRZ s 350 clenmi?
bobo
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Pon Máj 19, 2008 10:30 pm

Ďalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron