VN Trstené pri Hornáde

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod derek_88 » Ned Mar 18, 2012 8:34 am

Počul už niekto niečo a tomto jazierku? Vraj je tam take malé, našiel som ho aj na google earth, a že sú tam veľa karasy a plotice....
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod sbiro » Ned Mar 18, 2012 9:19 am

To nie je VN, ale mŕtve rameno Hornádu. Nejaké ryby tam boli. Je to dosť plytké a pri tých mrazoch čo boli, neviem, neviem ?
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod derek_88 » Ned Mar 18, 2012 10:52 am

nie nemyslim to čo je pri Hornade...ale ulne na konci trsteneho smerom na Skaros....tam niekde pod druzstvom
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod Martinbati » Ned Mar 18, 2012 2:12 pm

"vodným tokom vodný útvar trvalo alebo občasne tečúcich povrchových vôd po zemskom povrchu v prirodzenom koryte alebo v umelom koryte, ktorý je napájaný z vlastného povodia, alebo z iného vodného útvaru. Vodným tokom je aj slepé rameno, mŕtve rameno a odstavené rameno, ak sú ovplyvňované hydrologickým režimom vodného toku, ako aj povrchové vody umelo vzduté v koryte vodného toku. Vodným tokom sú aj povrchové vody, ktorých časť tečie pod zemským povrchom alebo zakrytými úsekmi,"

ak spravne chapem, mrtve ramena ktore tok neovplyvnuje tak je ako stojata voda a plati vseobecny zakaz, ak sa mylim opravte ma
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod derek_88 » Ned Mar 18, 2012 2:44 pm

toto nieje mrtve rameno ani nic, je to jazero ktore napaja trstensky potok, a nieje to ani revir.
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod Martinbati » Ned Mar 18, 2012 2:51 pm

a ako zistit co je mrtve rameno a co nie? napr pri gynove je jazierko a to vraj je mrtve rameno (tak som pocul) a rata sa ako 0631 ku hornadu zrejme. tu pisete o inom mrtvom co nie je revir.. teda ako poznam co je a nie je revir a co je a co neje mrtve rameno?
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod derek_88 » Pon Mar 19, 2012 8:35 pm

Mrtve rameno bolo kedysi korytom toku, tvorilo meander pricom sa potom oddelilo od hlavného toku. Čiže vačšinou to čo je blízko nejakej rieky. A okrem toho mrtve rameno nemá priamy prítok, alebo je napajané spodnou vodou. Aspon ja to tak chápem
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod Martinbati » Pon Mar 19, 2012 8:50 pm

ale napr mrtve rameno pri gynove, tam musis psiat hornad do papierov, je to revir pokial dobre viem. ale napr pri trstennom sa tu bavili chlapci ze je mrtve rameno co neje revir vraj, tak to sa pytam ze co je a co neje revir, ako to odlisit, alebo ci je nejaky zoznam..
ja by som tiez sportovo polavackoval na nejakom stojaciku, ked je teraz zakaz..
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod DAJHAK » Pon Mar 19, 2012 9:19 pm

A aké je to jednoduché vydať jednu mapku ktorú by sme si aj kúpili s popisom všetkých tokov ,jazierok, mŕtvych ramien ,dočasných tokov i kaluźí.Len nájsť toho kto sa v tom vyzná.
Je hrozné keď sa športovci ožierajú,je však úžasné keď my alkoholici športujeme.
Toľko som čítal o škodlivých účinkoch alkoholu a cigariet že som sa rozhodol že prestanem čítať.
Obrázok užívateľa
DAJHAK
Občasný diskutér
Občasný diskutér
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 6:19 pm

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod derek_88 » Uto Mar 20, 2012 7:43 am

alebo aj tak by sa to dalo vyriesit....dobry napad
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Ďalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron