VN Trstené pri Hornáde

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod duhak » Str Mar 21, 2012 5:16 pm

Zdravím všetkých rybárov aj tých múdrejších ktorí tomu rozumejú lepšie ako ja. Ako tu uviedol Martinbati keď citoval definíciu podľa zákona teda sa pýtam aj ja ako poznám čo je a čo nie je mŕtve rameno . Jazero je napájané /ale je tam prítok / z Hornádu a nie je ako mŕtve rameno teda povolenie rybolovu. Myslím že MO Košice má súpis svojich revírov a malo by platiť to čo je uvedené tam. Ak nie je v súpise nie je to revír a može sa tam chytať.Už dávnejšie som sa pýtal ako je to s prítokovým kanálom ku Teplárni a do dnes to nikto nevie,alebo nechce vedieť odpovedať. Takže bavme sa tu seriózne a nemláťme prázdnu slamu.
duhak
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Apr 20, 2009 6:21 pm

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod Martinbati » Str Mar 21, 2012 6:42 pm

ono ja myslim niekde to je napisane v pravidlach.. len sa tomu do teraz nevenovala pozornost. pri gynove je mrtve ramienko, bez ovplyvnovania od hornadu, a tam mi bolo povedane ze to patri k hornadu... 0631. nerozumiem preco tamto sa ma pisat 0631 ako hornad, a ine sa nema pisat, aj ked je to rovnako mrtve rameno pri hornade.. ak neikto vie viac, sem s tym :)
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod duhak » Str Mar 21, 2012 9:19 pm

Odpoveď nevyhovujúca! Je to v súpise revírov ? alebo nie ? Ak to nie je v súpise revírov /čo som nenašiel / tak to nie je rybársky revír a može tam chytať kto chce ,kedy chce , a ako chce.
duhak
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Apr 20, 2009 6:21 pm

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod Martinbati » Str Mar 21, 2012 9:36 pm

podla zakona mozeme chytat tam kde mame povolenie, a ked to neje revir, tak tam chytat nemozeme. otazkou je ci by niekto za takyto lov chcel dotycneho postihovat, ci pokutovat.. ale podstatou je ze nevieme ako to je s tymi ramenami mrtvymi.. ani ja neviem, a rad by som sa dozvedel viac :)
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod duhak » Str Mar 21, 2012 9:37 pm

Na MO majú súpis revírov a tam to musia vedieť.
duhak
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Apr 20, 2009 6:21 pm

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod Martinbati » Str Mar 21, 2012 9:48 pm

malo by sa to zhodovat s revirmi na stranke Nase reviry..
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod stewik » Str Mar 21, 2012 10:33 pm

Martinbati píše:malo by sa to zhodovat s revirmi na stranke Nase reviry..

Na našej stránke nesú schopný zmeniť to nové rozdelenie Hornádu, ešte stále stretávam rybárov čo o tejto zmene nevedia
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod derek_88 » Štv Mar 22, 2012 6:07 am

Ved aj kazdy revir ma byt riadne oznaceny tabulou, resp by som povedal ze by ich malo byt aj viac podla velkosti reviru, s cislom nazvom atd. Lenze v Mo Ke to tak nieje vsade, a ak aj je niekde tabula tak jedna a aj to olamana a necitatelna popripade riadne zarastena. Takze si myslim ze mrtve ramena napr ako to v gynove by mali byt tiez oznacene.
Obrázok užívateľa
derek_88
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pon Feb 14, 2011 8:13 pm

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod maro » Štv Mar 22, 2012 11:35 am

duhak » Na lov rýb musíš mať povolenie od majiteľa resp. správcu vody, na ktorej chceš chytať ... čiže neplatí, že ak to nie je revír SRZ, môže tam chytať kto chce a ako chce. To čo spomínate, je predpokladám obecná požiarna alebo družstevná nádrž, má určite prítok a hrádzu. Mŕtve rameno je, ako to niekto tu spomínal, bývalý meander rieky, teraz napájaný spodnou vodou. Mŕtve rameno by malo byť označené ako revír.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: VN Trstené pri Hornáde

Poslaťod duhak » Štv Mar 22, 2012 9:41 pm

Ak ma voda nejakého majiteĺa alebo správcu riadi si to majiteľ. Ak je to ryb.revír tak SRZ. Ak to nie je v súpise revírov SRZ /niektorej MO / a "mláka" je bez majiteľa platí to čo som napísal. Príklad tzv. Pľuvátko na L VIII za autoservisom. Kto to tam pozná tak vie o čo ide.
duhak
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Apr 20, 2009 6:21 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron