Chov rýb

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Str Feb 15, 2012 12:55 pm

Cronicle so pstruhovky tusim 36 duhakov to je aj VVN a jeden potocak ktory zial zazral privelmi nastrahu... z MP som si vzal asi 26duhakov... tie nad sudkami...
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod maro » Str Feb 15, 2012 2:36 pm

plavec » Hmm ... ani nehovor. Veľa vecí by sa rázom vyriešilo, hlavne ten dnešný rybársky tlak na naše vody.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Chov rýb

Poslaťod sufix » Str Feb 15, 2012 11:59 pm

maro píše:sufix » A vidíš rozumný dôvod, prečo duháka vysádzať do voľných vôd u nás? Poprosím vynechať dôvod gastronomický ...

ono v dnešnej dobe nájsť slovo rozumný a ešte ho aj použiť je niekedy umenie aj duhák pokiaľ prežije sezónu sa oťuká a je z neho plnohodnotná športová ryba.
sufix
...
...
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pia Feb 10, 2012 10:02 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Chov rýb

Poslaťod maro » Štv Feb 16, 2012 9:35 am

plavec » Súčasnosť dokazuje, že kritériá spĺňa prakticky každý občan SR ochotný zaplatiť, preto to nazývam všeľudové rybárstvo. Ale tento účel by mali plniť súkromáky, zaplatím si a lovím. Nie SRZ. Toto treba zmeniť.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Chov rýb

Poslaťod maro » Štv Feb 16, 2012 9:44 am

sufix » Máš pravdu, že zdomácnený duhák je fajn športová ryba, ale aj tak by mal byť len v uzavretých vodách, nie v našich tečúcich. Máme naše voľné vody už aj tak v dosť zlom stave, preto musíme začať rozmýšľať viac ako ochranári a menej ako lovci. Prirodzenému fungovaniu ekosystému duhák nijak nepomáha ... a ak nepomáha, je len na príťaž.
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Štv Feb 16, 2012 12:21 pm

Maro presne tak ako si napisal, ked som robil ja skusky tak som sa doma pripravoval, ucil... lebo ma vsetko zaujimalo, testy som zrobil na plnu.. ale boli tam ludia co to mali v pazi, neviem uz kolko bolo vtedy otazok ale viem ze som sa citil dost blbo ze do cechu rybarskeho bol prijaty aj covek co z povedzme 25 otazok mal 22 zle.. instruktor s nim potom prebehol kazdu otazku a len sa opytal budes vediet?? jasne... ok tu mas sek.. cuss take su kriteria... ono to vobec nemuselo byt dneska take ako je ak by sa to vsetko bralo prisne a nie na lahko a povrchne... takto zacina byt situacia dost neunosna... a az pri vode vidno ten rozdiel medzi rybarmi... bordelary, pytliaci, alkoholici, slusny, poctivy... cize jeden mega bordel... konecne by sa mali zacat uplatnovat pravidla ake skutocne su a zacat cistit clensku zakladnu od pliev... napr. aj tymi navrhovanymi povinnymi preskusaniami zo zakona a vyhlasky pri disciplinarnom rieseni...
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Štv Feb 16, 2012 12:40 pm

Cronicle vahu ku vode nenosim... ale ak ma 30cm duhacik 25 deka tak si vypocitaj... ale s tvojimi poctami..no neviem neviem co vyjde.. :lol: a neviem co to ma spolocne s chovom ryb??? asi chces byt zaujimavy a len tak prispievas do tem...
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod lew » Štv Feb 16, 2012 12:49 pm

kura11 píše:Maro presne tak ako si napisal, ked som robil ja skusky tak som sa doma pripravoval, ucil... lebo ma vsetko zaujimalo, testy som zrobil na plnu.. ale boli tam ludia co to mali v pazi, neviem uz kolko bolo vtedy otazok ale viem ze som sa citil dost blbo ze do cechu rybarskeho bol prijaty aj covek co z povedzme 25 otazok mal 22 zle.. instruktor s nim potom prebehol kazdu otazku a len sa opytal budes vediet?? jasne... ok tu mas sek.. cuss take su kriteria... ono to vobec nemuselo byt dneska take ako je ak by sa to vsetko bralo prisne a nie na lahko a povrchne... takto zacina byt situacia dost neunosna... a az pri vode vidno ten rozdiel medzi rybarmi... bordelary, pytliaci, alkoholici, slusny, poctivy... cize jeden mega bordel... konecne by sa mali zacat uplatnovat pravidla ake skutocne su a zacat cistit clensku zakladnu od pliev... napr. aj tymi navrhovanymi povinnymi preskusaniami zo zakona a vyhlasky pri disciplinarnom rieseni...

...presne tak kurka,mnohi dodnes nepoznaju naspamät miery ryb,ci ich doby hajenia a este väcsi problem nastane,ak Ta takyto rybar chce presvedcit,ze 60cm hlavatka je vlastne velky potocak :roll: ...a to by sa nemuselo stat,ak by sa zodpovedni nesnazili ziskat silou mocou sirsiu clensku zakladnu,ale venovali by sa skutocne len kvalite..
lew
.
.
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Feb 13, 2012 2:54 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod skywalker » Štv Feb 16, 2012 4:02 pm

kura11 píše:Maro presne tak ako si napisal, ked som robil ja skusky tak som sa doma pripravoval, ucil... lebo ma vsetko zaujimalo, testy som zrobil na plnu.. ale boli tam ludia co to mali v pazi, neviem uz kolko bolo vtedy otazok ale viem ze som sa citil dost blbo ze do cechu rybarskeho bol prijaty aj covek co z povedzme 25 otazok mal 22 zle.. instruktor s nim potom prebehol kazdu otazku a len sa opytal budes vediet?? jasne... ok tu mas sek.. cuss take su kriteria... ono to vobec nemuselo byt dneska take ako je ak by sa to vsetko bralo prisne a nie na lahko a povrchne... takto zacina byt situacia dost neunosna... a az pri vode vidno ten rozdiel medzi rybarmi... bordelary, pytliaci, alkoholici, slusny, poctivy... cize jeden mega bordel... konecne by sa mali zacat uplatnovat pravidla ake skutocne su a zacat cistit clensku zakladnu od pliev... napr. aj tymi navrhovanymi povinnymi preskusaniami zo zakona a vyhlasky pri disciplinarnom rieseni...


presne tak ako pises, povinne preskusanie kazdeho clena aspon kazde 2 roky resp. v zavislosti od zmien v rybarskom poriadku, zakona o rybarstve a jeho vykonavacej vyhlasky.......lebo potom tu budu nasadove 55ky stuky mierove a lien nebude povazovany za uslachtilu rybu s mierou.... viac ako polovica clenov zvazu by prepadla zo skusok, ale aspon by sa to precistilo od :lovec:
nie je dolezite chytit, ale pustit
Obrázok užívateľa
skywalker
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv Mar 11, 2010 1:52 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod bobo » Štv Feb 16, 2012 7:36 pm

TMC mas za domacu ulohu napisat . V kezmarku je hospodar Hurcala :-) aby si si to zapamatal . Po Kosice treba Hornad zamorit potocakom a lipnom a od splavu na jazere po madare trochu hlavatkou, ale najprv treba poriesit kormorana, lebo to by bolo drahe krmivo pre kormose
bobo
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Pon Máj 19, 2008 10:30 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron