Chov rýb

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Chov rýb

Poslaťod Kolac » Uto Feb 14, 2012 8:35 pm

TMC tiež si myslím to čo ty a kura, na Hornáde ako takom by sa podľa mňa bezproblému dalo krásne hospodáriť, je to veľmi uživna voda pre ryby (plno nimf, vodného hmyzu, plosiek...) určíte podporujem to čo ty, a som zato aby sa prevažné sadila mala ryba (ktorá je omnoho lacnejšia), a jej potenciál je z dlhodobého hľadiska omnoho väčší ako je to u duhaka. Argumentácia funkcionárov na schôdzi ObO-3 že si jediný kto chce aby sa sadila mala ryba je blud. ryba sa ma sadiť tak aby s nej dačo bolo i v budúcnosti a nie aby tam zotrvala 2 týždne, to môžu rovno tie ryby rozdávať pred budovou Mo SRZ KE.
Kolac
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Sob Máj 10, 2008 6:25 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Chov rýb

Poslaťod TMC » Uto Feb 14, 2012 8:40 pm

sufix píše:Lipňa som taktiež neulovil a ani nevidel a sivoňov od 20-25cm.pochytám každý rok cca5-6 ks.

zo sivonom je stale problem,ten sa nejak vzdy straca i z inych revirov,este ako tak sa mu dari v uzavretych,chladnych a bohatych na kyslik nadrziach...potocakov tu mame tiez ako safranu a to je o dost odolnejsia ryba ako lipen...cele je to o nekompetentnom a nesystemovom sadeni druhov a velkostnej skaly ryb s neprihliadanim na samovyter ,ktory by riesil vzniknutu situaciu nie hned,ale pocas par rokov.Preto treba vysadit skutocne velke mnozstvo nasad,najlepsie nieco okolo rocka a opakovat to minimalne tri roky po sebe,vtedy by sa uz prva nasada mala vytierat a potom sa znizuje umele nasadzanie ryb.
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod TMC » Uto Feb 14, 2012 8:46 pm

Kolac píše:TMC tiež si myslím to čo ty a kura, na Hornáde ako takom by sa podľa mňa bezproblému dalo krásne hospodáriť, je to veľmi uživna voda pre ryby (plno nimf, vodného hmyzu, plosiek...) určíte podporujem to čo ty, a som zato aby sa prevažné sadila mala ryba (ktorá je omnoho lacnejšia), a jej potenciál je z dlhodobého hľadiska omnoho väčší ako je to u duhaka. Argumentácia funkcionárov na schôdzi ObO-3 že si jediný kto chce aby sa sadila mala ryba je blud. ryba sa ma sadiť tak aby s nej dačo bolo i v budúcnosti a nie aby tam zotrvala 2 týždne, to môžu rovno tie ryby rozdávať pred budovou Mo SRZ KE.

presne o to ide i mne,mame jednu z najkrajsich vod na slovensku a to neprehanam.Tento nazor som pocul od mnohych pretekarov a bohuzial po minulorocnej sutazi v muskareni na Hornade sa z cudzich ust ozyvalo,ze hamba vam funkcionari,taku vodu takto zlumpovat...uprimne som sa hambil,ze som Kosican,lebo som si pripadal uplne bezmocny a nemal som cim argumentovat...prave preto som i po prvy krat siel na cs s cielom predniest nejaky navrh,koncepciu,a dufam,ze nie zbytocne:-)
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Uto Feb 14, 2012 8:48 pm

par rokov davat intenzivne male ryby, navysist lovne miery ryb aby mali moznost dorast.. nie 25 tisic kusov ale 100000 tisic ako potocak tak aj lipen... a duhaka len na zaciatku sezony a pocas este raz v mnozstve cca 300-400 kil... ja hospodar nie som, ale gazdoval by som inak... 7 ton duhaka!!! duhaka!!! na tuto sezonu plan... kam to spejeme... su ludia co chcu zmenit vodu a hospodarenie a dat veci do poriadku a potom taky ktorym to vyhovuje.. ale jednym z hlavnych cielov zvezu je zveladovat revir... ako sa zveladuje revir duhakom?? v tejto modernej dobe sme niekam upadli do hnoja a zabudame na dolezite veci... kazdy clen ktoremu ide len o uspokojenie svojich chutok na rybu, konzum by nemal byt clenom, clenom ma zalezat na tom aby sa zachovlai hodnoty a maju sa snazit o zveladenie reviru a o jeho revitalizaciu po zniceni... vo svite to funguje, v kezmarku to funguje, v spiskej to funguje... u nas nie...
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod TMC » Uto Feb 14, 2012 9:05 pm

kura11 píše:par rokov davat intenzivne male ryby, navysist lovne miery ryb aby mali moznost dorast.. nie 25 tisic kusov ale 100000 tisic ako potocak tak aj lipen... a duhaka len na zaciatku sezony a pocas este raz v mnozstve cca 300-400 kil... ja hospodar nie som, ale gazdoval by som inak... 7 ton duhaka!!! duhaka!!! na tuto sezonu plan... kam to spejeme... su ludia co chcu zmenit vodu a hospodarenie a dat veci do poriadku a potom taky ktorym to vyhovuje.. ale jednym z hlavnych cielov zvezu je zveladovat revir... ako sa zveladuje revir duhakom?? v tejto modernej dobe sme niekam upadli do hnoja a zabudame na dolezite veci... kazdy clen ktoremu ide len o uspokojenie svojich chutok na rybu, konzum by nemal byt clenom, clenom ma zalezat na tom aby sa zachovlai hodnoty a maju sa snazit o zveladenie reviru a o jeho revitalizaciu po zniceni... vo svite to funguje, v kezmarku to funguje, v spiskej to funguje... u nas nie...

vies,tych 25000ks potocaka je zhruba minimalna zarybnovacia povinnost.Ta sa robi,lebo sa musi...chyba tu ale vola robit veci inak,rozumne s cielom do dalekej buducnosti zvysovat uroven tohto nadherneho sportu,akym rybacka je.Kazdy nech sam za seba zalovi v pamäti,kedy sa zacal menit system vysadzania ryb a kto bol,ci je odvtedy v nejakej klucovejpozicii na srz ke.Zacalo to postupne raz rocne spravidla na jar sadenim duhaka,neskor pribudla i jesen a potom uz minimalne 4krat rocne duhak....a aby to nebolo malo,tak sa duhak vysadil i na Kamenicu,ked bola uz kaprova a potom i na mimopstruhovy Hornad s argumentaciu,ze nech si zachytaju i kaprari pstruhov.Mne to pride dost stupidne,kedze kazdy kaprar si moze kupit pstruhovku a tam lovit duhaky.Tymto pocinom sa spustil riadny masaker na vsemozne druhy nastrah,ci navnad a po kontrole sietok rybarov na Kamenici prevladal pocet vezirkovanych ryb od 7 vyssie....na toto su peniaze,ale lipen je drahy:-(
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Uto Feb 14, 2012 9:16 pm

tych 25 tisic bolo lipna... neujal sa si to pocul... ale 6 ton duhaka sa ujalo krasne... :-)) mne tiez tato argumentacia nestacila, "predstavujete si to ako hurvinek valku"... vies co??? chodim na jeden krasny revir slana, tam ten hospodar je rybar a clovek telom aj dusou zanieteny a nikde tam duhaka na celom useku nechytis... na to ako je ta voda decimovana banskymi vodami, MVE, videl som ake prietoky v lete alebo na jesen su pod MVE takmer ziadne tak klobuk dolu!!! ale z toho cloveka to citit ze tomu rozumie a tu vodu miluje a obhospodaruje z laskou.. rybary ktory k danej vode nemaju vztah by ani nemali na danu vodu chodit... cele je to zle nastavene... a v tom mas pravdu treba si polozit otazku kto je za tento stav zodpovedny???
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod martino5 » Uto Feb 14, 2012 9:22 pm

TMC píše:....a aby to nebolo malo,tak sa duhak vysadil i na Kamenicu,ked bola uz kaprova a potom i na mimopstruhovy Hornad s argumentaciu,ze nech si zachytaju i kaprari pstruhov.Mne to pride dost stupidne,kedze kazdy kaprar si moze kupit pstruhovku a tam lovit duhaky.Tymto pocinom sa spustil riadny masaker na vsemozne druhy nastrah,ci navnad a po kontrole sietok rybarov na Kamenici prevladal pocet vezirkovanych ryb od 7 vyssie....na toto su peniaze,ale lipen je drahy:-(


..ja len pre doplnenie,už sa to tu skor pisalo,že duhak vysadeny do kaproveho Hornadu na jesen bol vlastne zadarmo od rady zo Žiliny..aspon tak sa pisalo :ryba:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod TMC » Uto Feb 14, 2012 9:26 pm

kura11 píše:tych 25 tisic bolo lipna... neujal sa si to pocul... ale 6 ton duhaka sa ujalo krasne... :-)) mne tiez tato argumentacia nestacila, "predstavujete si to ako hurvinek valku"... vies co??? chodim na jeden krasny revir slana, tam ten hospodar je rybar a clovek telom aj dusou zanieteny a nikde tam duhaka na celom useku nechytis... na to ako je ta voda decimovana banskymi vodami, MVE, videl som ake prietoky v lete alebo na jesen su pod MVE takmer ziadne tak klobuk dolu!!! ale z toho cloveka to citit ze tomu rozumie a tu vodu miluje a obhospodaruje z laskou.. rybary ktory k danej vode nemaju vztah by ani nemali na danu vodu chodit... cele je to zle nastavene...

rehooot...si to krasne citoval.....a teraz si trafil klinec po hlave.Ludia ktori maju viac vychadzok vo svojom polovnom reviri ako vo svojom rybarskom,sa tazko k tomu druhemu budu staviat s citom a porozumenim.Chyba je fakt v obsadeni urcitych postov.Na slovensku su slusne reviry len tie,ktore maju hospodarov,ci vedenie aktivne zapojene v rybolove ci sutaziach.Priklad:Dobias-Stara Lubovna,pretekar v muskareni...Svit:Antal-pretekar v muskareni....Kezmarok:meno hospodara nepoznam,ale viem,ze vo vybore su muskari...
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Uto Feb 14, 2012 9:31 pm

No v roznave nie je pretekar ale ten pan si zasluzi moju uctu, co robi pre tu vodu, kolko nervov pre nu obetoval... poznam jeho pracu a je to clovek na spravnom mieste... ale on na tej vode vyrastol... proste tomu rozumie a tiez by sa na to mohol vyprdnut a sypat 5 krat do roka duhaka... za 5 sezon by tam nemali po potocakovy ani chyru ani slichu...
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod TMC » Uto Feb 14, 2012 9:31 pm

martino5 píše:
TMC píše:....a aby to nebolo malo,tak sa duhak vysadil i na Kamenicu,ked bola uz kaprova a potom i na mimopstruhovy Hornad s argumentaciu,ze nech si zachytaju i kaprari pstruhov.Mne to pride dost stupidne,kedze kazdy kaprar si moze kupit pstruhovku a tam lovit duhaky.Tymto pocinom sa spustil riadny masaker na vsemozne druhy nastrah,ci navnad a po kontrole sietok rybarov na Kamenici prevladal pocet vezirkovanych ryb od 7 vyssie....na toto su peniaze,ale lipen je drahy:-(


..ja len pre doplnenie,už sa to tu skor pisalo,že duhak vysadeny do kaproveho Hornadu na jesen bol vlastne zadarmo od rady zo Žiliny..aspon tak sa pisalo :ryba:

tak ja len na doplnenie:nic nieje zadarmo a ani ten duhak....mam taky silny tusak,ze to bola odmena za celoslovensky najviac nakupene ryby od slovrybu....a to o niecom vravi:-)
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron