Chov rýb

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Chov rýb

Poslaťod TMC » Uto Feb 14, 2012 10:10 pm

asi tak,treba sa ucit i zo skusenosti inych organizacii.Ked to zvladli inde,preco by sa to nedalo tu?Mam za sebou nespocet diskusii s rybarmi,ci predstavitelmi z inych mo a verim,ze by radi pomohli radou,pretoze mnohi z nich maju tiez Hornad v laske:-)
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Uto Feb 14, 2012 10:13 pm

No mali v laske, posledny cas skor pocuvam ze tu uz ani na preteky nepridu bo koli jalcovy sa im neoplati... predtym chodili aj tak ako teraz mi chodime na pp, dunajec a ine vody... na dunajci som tiez duhaka este nechytil...
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod TMC » Uto Feb 14, 2012 10:23 pm

kura11 píše:No mali v laske, posledny cas skor pocuvam ze tu uz ani na preteky nepridu bo koli jalcovy sa im neoplati... predtym chodili aj tak ako teraz mi chodime na pp, dunajec a ine vody... na dunajci som tiez duhaka este nechytil...

vies,laska Ti zo srdca ak bola prava nezmizne,hoc ju moze par jalcov ulovenych otupit...:-)oni sa vratia a s radostou,ked sa nam to tu podari dat do normalneho stavu...neboj:-)
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod maro » Str Feb 15, 2012 10:21 am

TMC » Keď som tu na fóre minulý rok načrtol model s Bukovcom a Vyrovnávačkou ako duhákodromami a tečúce vody, hlavne Hornád, s hospodárením zameraným na prirodzenú obsádku a prirodzené rozmnožovanie (samovýter), nebola tu jednoznačná podpora, skôr naopak. :D Vďaka za túto tému, ozaj sa posúvame ďalej. O nasadzovaní malých rýb sme sa bavili aj na posledných dvoch konferenciách s vedením, konkrétne Bobo a ja, takže Harvánek kecá, že si jediný s týmto názorom ... samozrejme to bolo rovnakým spôsobom zametené pod koberec ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Chov rýb

Poslaťod sufix » Str Feb 15, 2012 11:47 am

ja nevidím dôvod prečo nevysádzať pstruha duháka do našich vôd-švajčiary nech sa starajú o svoje. Pstruh duhák sa vysádza do slovenských vôd už niekoľko desaťročí cca.okolo roku 1940 a nemyslím si že tento druh nepriaznivo zasiahol do prírodných tokov skôr zasiahol určitú skupinu rybárov za jej lovom-a čo najskorším odlovom to sa začína prejavovať 15.4
sufix
...
...
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pia Feb 10, 2012 10:02 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Chov rýb

Poslaťod maro » Str Feb 15, 2012 12:09 pm

sufix » A vidíš rozumný dôvod, prečo duháka vysádzať do voľných vôd u nás? Poprosím vynechať dôvod gastronomický ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Chov rýb

Poslaťod maro » Str Feb 15, 2012 12:12 pm

plavec » Výborný článok, hlavne časť o tom, kto by mal byť rybárom ... len či ho dokáže pochopiť bežný člen SRZ ... :(
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Str Feb 15, 2012 12:16 pm

nasiel som archiv od roku 2004 a 2005 slo len 400kg duhaka, 2006 rok som nenasiel zaznam, ale potom to uz slo hore az na uroven cca 2300 kg duhaka... lipen sa dava kazdy rok cca 15000ks, pp1-15-25tisic podla roku a pp2 rocny priblizne medzi 500-700kg podla roku... v kile pp2 je cca 9 rybiek cize okolo 5-6tisic kusov... ja sa do hospodarenia prd rozumiem ale napr. brezno davalo 8-12000ks lipna na svoj lipnovy hron... a pred zaplavami tam lipnov bolo do bludu, tu lipne neboli ani pred zaplavou a po zaplave hornad ostal dost v zlom stave... predpokladam ze aj preto tento rok slo viac Li aj pp do vody... uz sa aj dno zacina spametavat ktore bolo strhnute a vycistene od lariev a potravy pre ryby... co tak skusit opet navysit Li, pp ako tento rok a znizit duhaka na tych 400kg ako bolo v roku 2004-2005... duhak by sa mohol castejsie vysadzat do VVN odkial je sekundarne zarybnovany hornad a tak isto VN bukovec... to je len taky moj smiesny nazor, bo fakt sa do tychto veci nerozumiem vobec... a zasa ak si clenska zakladna praje duhakov a hotovych konzumnych potocakov tak budiz... miera pp, Li na 35cm je uz krok dopredu a da sancu dorast do normalnej konzumnej velkosti a da sa sancu aj rybe vytriet...
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod maro » Str Feb 15, 2012 12:47 pm

plavec »
plavec píše:maro - gastronomický dôvod... a ešte "športový". Je rozdiel chytať napr. potočáka v prúde za kameňom a je rozdiel chytať brojlera duháka. Tento rok som len tak pre zábavu vyskúšal na tom istom úseku, na čo všetko berú brojlere. Moje zistenie bolo, že na všetko. Doslova aj na obuvák by mi zabrali. Môžem pre srandu tohto roku vyskúšať namiesto rotačky použiť čajovú lyžicu, na ktorú upevním trojhák. Dám vedieť ... :D


Ešteže máš ten "športový" dôvod v úvodzovkách!!! :) Oni sú chudáci brojleri zvyknutí, že čokoľvek spadne do vody je žrádlo. Preto je veľmi jednoduché ich vychytať počas pár dní. Úplne najúčinnejšie sú granule alebo čokoľvek, čo sa na nich podobá, napr. aj špak z ciarety. Inak čajová lyžička bez rúčky s trojákom je seriózna plandavka, to bude fungovať spoľalivo nie len na duháky ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: Chov rýb

Poslaťod maro » Str Feb 15, 2012 12:49 pm

plavec »
plavec píše:
maro píše:plavec » Výborný článok, hlavne časť o tom, kto by mal byť rybárom ... len či ho dokáže pochopiť bežný člen SRZ ... :(

významné kódexy by sa mali implementovať do nášho právneho systému. V tomto konkrétnom prípade buď priamo do zákona o rybárstve, alebo vytvoriť samostatný Kódex rybára a subsumovať (podriadiť) ho pod zákon.


Žeby náznak konca všeľudového rybárstva? Kiež by ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron