Chov rýb

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Chov rýb

Poslaťod martino5 » Uto Feb 14, 2012 9:34 pm

kura11 píše:. rybary ktory k danej vode nemaju vztah by ani nemali na danu vodu chodit... cele je to zle nastavene... a v tom mas pravdu treba si polozit otazku kto je za tento stav zodpovedny???


Kura11 ak možem svoj nazor :oops: chcem v prvom rade povedat,že sa stotožnujem s Tvojim ale :!: ..bolo by vhodne trebars zverejnit z akych penazi sa zarybnuje pstruhova voda,predpokladam ,že aj z penazi vyzbieranych z "kaprovky" a teraz je otazne či peniaze len zo "pstruhovky" budu stačit len na zarybnenie pstruhovky,pišem to preto ,lebo si dovolim tvrdit,že aj medzi pstruharmi sa najde velka čast,ktora chyta len preto ,aby čo najlahšie a najpohodlnejšie ulovila a zaroven si privlastnila rybu ..ak "pritvrdiš" pravidla ,tak určity počet ludi si tu povolenku nezoberie..a tak neviem ,či by ten vypadok penazi niekde nechybal? :oops:
..ale ako pišem ,je to len moj nazor,bohužial ludia a doba je taka ak je,všetko sa toči okolo penazi :cry:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Uto Feb 14, 2012 9:35 pm

No to vies ten co je pri vode denno denne pocas sezony si vybaví urcite veci asi o co tu ide... B.I.Z.N.I.S
Naposledy upravil kura11 dňa Uto Feb 14, 2012 9:35 pm, celkovo upravené 1
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod IG0R » Uto Feb 14, 2012 9:35 pm

TMC>
Poznam aj takych rybarov a obavam sa ze takych je najviac, co sa na tuto vec divaju z ineho uhla. Cena povolenky v porovnani s mnozstvom masa v mraznicke udava koeficient ich spokojnosti. Ako by si vysvetlil tejto (majoritnej) skupine svoj zamer - ozivit P Hornad sadenim malych rybiek na ukor masa?

PS: Tiez som na Tvojej strane, a viem ze tento plan vyzaduje niekolko rokov na realizaciu... ale netreba zabudat aj na zaujmy nasich "spolu-kolegov" Neviem ci by to nevyvolalo este vacsiu "vzburu" ... Ja som vsak urcite za.
IG0R
 

Re: Chov rýb

Poslaťod martino5 » Uto Feb 14, 2012 9:41 pm

TMC píše:tak ja len na doplnenie:nic nieje zadarmo a ani ten duhak....mam taky silny tusak,ze to bola odmena za celoslovensky najviac nakupene ryby od slovrybu....a to o niecom vravi:-)

..toto by som nebral až tak tragicky ....ked je to v prospech rybarov ,ked da Slovryb dobru cenu ,kvalitne ryby ,tak pre mna za mňa nech tam ma aktivity aj Stara blaškova z rybarskeho zvazu z Hornej Dolnej :D ale opakujem ,nepoznam pozadie ,ale ked je to urobene transparentne tak nemam dovod obvinovat :zaber:
Naposledy upravil martino5 dňa Uto Feb 14, 2012 9:41 pm, celkovo upravené 1
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod TMC » Uto Feb 14, 2012 9:41 pm

kura11 píše:No v roznave nie je pretekar ale ten pan si zasluzi moju uctu, co robi pre tu vodu, kolko nervov pre nu obetoval... poznam jeho pracu a je to clovek na spravnom mieste... ale on na tej vode vyrastol... proste tomu rozumie a tiez by sa na to mohol vyprdnut a sypat 5 krat do roka duhaka... za 5 sezon by tam nemali po potocakovy ani chyru ani slichu...

nechcel som vyzdvihovat muskarov v svojom prispevku,len poukazat na to,ze hospodar musi mat skutocne mimoriadny vztah k vode a ten mnohokrat maju prave pretekari....takych ludi co si spominal,ako ten pan z Roznavy je dufam dost i v inych organizaciach a za to im patri uznanie a vdaka,ze si robia svoju pracu skutocne dobre...
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod TMC » Uto Feb 14, 2012 9:51 pm

IG0R píše:TMC>
Poznam aj takych rybarov a obavam sa ze takych je najviac, co sa na tuto vec divaju z ineho uhla. Cena povolenky v porovnani s mnozstvom masa v mraznicke udava koeficient ich spokojnosti. Ako by si vysvetlil tejto (majoritnej) skupine svoj zamer - ozivit P Hornad sadenim malych rybiek na ukor masa?

PS: Tiez som na Tvojej strane, a viem ze tento plan vyzaduje niekolko rokov na realizaciu... ale netreba zabudat aj na zaujmy nasich "spolu-kolegov" Neviem ci by to nevyvolalo este vacsiu "vzburu" ... Ja som vsak urcite za.

prave tu je kamen urazu...kedysi by nebol problem rozumne argumentovat s tym,ze hladime do buducnosti a to chce urcity cas,kym nam ryby dorastu,ale po par rokoch ucenia tiez rybarov na lovneho duhaka je to tazke.Uspokojit obe strany zrejme nebude mozne,ale demokraticke bude,ak rozhodne väcsina.Je tu moznost,ako tak uspokojit obe strany a to,ze povedzme Bukovec bude nasadeny trznymi rybami a na Hornade sa zacne konecne rozumne hospodarit..
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Uto Feb 14, 2012 9:52 pm

... plavec no to by nemusle byt zly projekt... nieco ako dvaja hsopodari s tym ze jeden hospodarí na pstruhovkach a druhy na kaprovkach, sme velka org ... mozna by to bola cesta... sice trnista ale mozna by na konci bolo svetielko...
Naposledy upravil kura11 dňa Uto Feb 14, 2012 9:58 pm, celkovo upravené 1
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Uto Feb 14, 2012 9:54 pm

TMC presne si to vystihol!!! suhlasim len to by sa museli podaktori zobudit.. :!:
kura11
 

Re: Chov rýb

Poslaťod TMC » Uto Feb 14, 2012 9:59 pm

plavec píše:TMC - pretekár alebo nepretekár, to je v podstate jedno, ale rybár. Opýtam sa priamo: Poznáš konkrétneho rybára - odborníka, ktorý by vedel takýto program na revitalizáciu nášho pstruhového Hornádu rozbehnúť a potom realizovať ?

tak ja si myslim,ze jeden clovek nebude stacit.Skor sa priklanam k moznosti skupiny ludi uzko spolupracujucich...mame tu predsa pana Geciho ichtiologa a k nemu treba dalsich schopnych spolupracovnikov,co sa dla mna najdu.
TMC
..
..
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Feb 14, 2012 1:56 pm

Re: Chov rýb

Poslaťod kura11 » Uto Feb 14, 2012 10:00 pm

no a kludne v pripade potreby oslovit aj ludi z inych org a priucit sa do zaciatku ako na to aby voda zasa ozila rybami ktore tam patria... vo viacerych org to zvladli a zatial to funguje a drzia si to pod kontrolou aj za cenu ze si par ludi nevezme povolenku... kto k tomu nema vztah nema co tu robit...
kura11
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron