Prívlač

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: privlac

Poslaťod rado » Štv Jan 05, 2012 10:34 pm

no hej ja viem že ma biť mrtva len som nevedel žeči mozem loviť čerenom na PV. :rybar:
rado
....
....
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pon Dec 26, 2011 9:22 pm

Re: privlac

Poslaťod kura11 » Štv Jan 05, 2012 11:41 pm

rado skor ako sa pytat zakladne veci, by si si mohol nastudovat veci potrebne k vykonu rybarskeho prava... neznalost neospravedlnuje a neznalim treba papiere zhabat dokial nebudu znalí.. :!:
kura11
 

Re: privlac

Poslaťod rado » Pia Jan 06, 2012 6:14 pm

kura11 píše:rado skor ako sa pytat zakladne veci, by si si mohol nastudovat veci potrebne k vykonu rybarskeho prava... neznalost neospravedlnuje a neznalim treba papiere zhabat dokial nebudu znalí.. :!:

kura.ja ten zakon mam naštudovany do poslednej bodki za 15nasť rokov rybarčenia my nikdy nebola odobrata povolenka a ani nebude. ja som len skušal kronyho lebo pret par rokmi MO KE zredukovala RS, na profesionalnu RS ale o ich profesionalite pochibujem. pital som sa kronyho či možem použit zbiro a streamer večsi ako 5čisel a on nato odpovedal že sa mam spitať plavca, bežneho rybara .čiže profesionalna? :roll:
rado
....
....
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pon Dec 26, 2011 9:22 pm

Re: privlac

Poslaťod Martinbati » Pia Jan 06, 2012 6:42 pm

Cronicle nie je rybarska straz, to len ten popis v profile tu matie ludi... nie si Rado prvy ktory si to myslel
Cronicle - mal by si to viest na pravu mieru
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: privlac

Poslaťod kura11 » Sob Jan 07, 2012 12:12 am

Rado v tom pripade sa ospravedlnujem..
kura11
 

Re: privlac

Poslaťod Martinbati » Sob Jan 07, 2012 12:56 am

rado píše:
kura11 píše:rado skor ako sa pytat zakladne veci, by si si mohol nastudovat veci potrebne k vykonu rybarskeho prava... neznalost neospravedlnuje a neznalim treba papiere zhabat dokial nebudu znalí.. :!:

kura.ja ten zakon mam naštudovany do poslednej bodki za 15nasť rokov rybarčenia my nikdy nebola odobrata povolenka a ani nebude. ja som len skušal kronyho lebo pret par rokmi MO KE zredukovala RS, na profesionalnu RS ale o ich profesionalite pochibujem. pital som sa kronyho či možem použit zbiro a streamer večsi ako 5čisel a on nato odpovedal že sa mam spitať plavca, bežneho rybara .čiže profesionalna? :roll:

Rado, take hrubky sa az zle citaju :shock:
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: privlac

Poslaťod jozef » Sob Jan 07, 2012 12:08 pm

(5) Lov rýb prívlačou je spôsob lovu rýb jednou udicou, ktorá sa skladá z rybárskeho prúta s navijakom,
vlasca alebo splietanej šnúry a vláčenej nástrahy, pri
ktorom je nástraha ťahaná prerušovaným alebo súvislým pohybom s cieľom podnietiť ryby k záberu. Pri tomto spôsobe lovu nemôže byť nahodená ďalšia udica. Lov
rýb pomocou bubliny, sbirolina alebo iných obdobných
pomôcok sa považuje za lov prívlačou len na pstruhových vodách a lipňových vodách.
(6) Lov rýb muškárením je spôsob lovu rýb jednou
udicou, ktorá sa skladá z muškárskeho prúta, muškárskeho navijaka, muškárskej šnúry a nadväzca s použitím umelých mušiek ako nástrahy. Zaťaženie mušiek
musí byť súčasťou mušky. Pri tomto spôsobe lovu nemôže byť nahodená ďalšia udica. Lov rýb muškárskou
udicou v lipňových vodách s použitím strímra nad 5 cm
ako nástrahy sa považuje za lov rýb muškárením pri
love hlavátky.

T.j. keď nemáš povolenie na hlavátku, tak nesmieš používať strímer nad 5cm, iba na lipňovke a iba pri muškarení.
Prívlač, sbiro, nad 5cm strímer nevadí, ani pri muškárení na pstruhových vodách a ani pri muškárení na kaprovke s
výskytom H.
Obrázok užívateľa
jozef
..
..
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Ned Apr 04, 2010 12:26 am

Re: privlac

Poslaťod martino5 » Sob Jan 07, 2012 9:41 pm

Cronicle píše:rado -

139 Z Á K O N z 15. februára 2002 o rybárstve

§ 14

V pstruhových vodách sa zakazuje
a) loviť viac než jednou udicou,
b) používať ako nástrahu živú rybku,
c) používať pri love iné ako umelé mušky v počte väčšom než tri,
d) pri love prívlačou na mŕtvu rybku používať viac než jeden háčik,
e) loviť na plávanú a položenú,
f) používať pri love viac ako jednu nástrahu okrem lovu na umelé mušky,
g) používať ako nástrahu červy a hmyz vo všetkých vývojových štádiách,
h) loviť viac ako tri dni v týždni.



..myslim,že aj tu je dalšia "diera" v zakone ,nakolko nikde sa nepiše,že v PV nemožeš použit rybku z ineho reviru :ryba:

Zakon pozna jedine niečo take:

Nástrahové rybky
Ako nástrahové rybky môžu byť použité len tie druhy, ktoré nie sú celoročne
chránené a ryby, ktoré dosahujú najmenšiu lovnú mieru. V kaprových
vodách sa zakazuje loviť na rybku prinesenú z iného revíru. Lov
nástrahových rýb čereňom sa považuje za lov rýb na jednu udicu....


:ryba2:
martino5
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Pia Apr 24, 2009 3:13 pm

Re: privlac

Poslaťod jozef » Sob Jan 07, 2012 10:47 pm

Môžeš použiť rybku z cudzieho revíru, ale mŕtvu,( myslím PV). A to znamená, že nemôžeš preniesť nežiadúce - invazívne ryby z revíru do iného revíru. Asi to bude o Tom. Ale Tom má aj iné možnosti, napr.: ikry na perách kačíc.
Obrázok užívateľa
jozef
..
..
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Ned Apr 04, 2010 12:26 am

Re: privlac

Poslaťod sbiro » Ned Jan 08, 2012 2:02 am

...loviť na KV pomocou sbirolina a strímrom väčším, ako 5 cm nie je zakázané ...dokonca ani vtedy keď je iná prívlač na KV zakázaná, pretože sa lov pomocou sbirolina za prívlač na KV nepovažuje...je to jasne napísane vo vyhláške.

...ale je zakázané loviť muškárením v LV strímrom väčším ako 5 cm pokiaľ nemáš povolenku na lov hlavátky...tu by som strímer väčší ako 5 cm nepoužíval ani pri love pomocou sbirolina, lebo ten veľký strímer je vyslovene zakázaný.



...loviť nástrahové rybky do čereňa 1 X 1meter v PV, LV a nie je zakázané, ale nesmie sa loviť na živú rybku...loviť na donesenú mrtvu rybku v PV a LV nie je vyslovene zakázané, ale loviť na donesenú z iného revíru živú alebo mrtvu rybku v KV už je zakázané ...to sú tzv. rybkové anomálie v ryb. zákone a preto v tom nikto nemá celkom jasno...ale čo nie je zakázané je dovolené...zatiaľ som nemal problém pokiaľ som to takto dodržiaval.

... na PV loviť na napodobeniny ikier na PV tj. ryža, krúpy a tarhoňa nie je zakázané.
...napodobeniny ikier sú zakázané len na LV.



...zrejme málo rybárov rozlišuje lipňové, pstruhové a kaprové vody ...košická organizácia lipňové vody nemá.

PS: aááá... Prajem vám veľa zdravia a šťastia v Novom roku :!: :D
...snáď to nie je až tak neskoro
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron