Prívlač

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: privlac

Poslaťod rado » Ned Jan 08, 2012 4:16 pm

plavec píše:rado - profesionálna RS ? To asi ťažko, ja si pod profesionálom predstavujem zhruba toto http://sk.wikipedia.org/wiki/Profesion%C3%A1l.
Skôr odborne fundovaná RS, alebo nejako podobne, tak by to bolo správnejšie vyjadrené. Čo však chceme od MsO, keď aj Rada SRZ používa pojem profesionalizácia významovo skreslene (pozri http://www.srzrada.sk/index.php?n=SrzRadaSnemX.Index, bod. č. 6 - Úsek rybárstva a životného prostredia). Alebo vari sa rozhodlo, že sa ide RS profesionalizovať ? To by predbehli dobu, čo sa mi pri nich nezdá :lol: Tiež nie je profesionalizácia, ako profesionalizácia. Tu sa jedná o širšie vedomostné pole než len znalosť rybárskych noriem, prípadne niekoľkých ďalších noriem, napr. z Trestného zákona ap. A radových členov RS to musí vyučiť niekto, kto je aj sám na dostatočnej vedomostnej úrovni.
Viac ma ale zaujalo to, čo si písal ohľadom redukcie RS v KE. Nevieš povedať, aký je skutočný stav v súčasnosti? Teda koľko je v súčasnosti celkový počet členov RS (papierovo) a koľko z nich je reálne funkčných?

ja som počul ze ich je 70 ale to bolo asi cca 4 roki dozadu no a kolki su funkčny asi len jeden KERESTESI najhorši clen RS. :cry:
rado
....
....
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pon Dec 26, 2011 9:22 pm

Re: privlac

Poslaťod rado » Ned Jan 08, 2012 4:21 pm

kura11 píše:Rado v tom pripade sa ospravedlnujem..

kura.nemas sa zaco ospravedlnovať len si povedal svoj nazor jeto OK.
rado
....
....
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pon Dec 26, 2011 9:22 pm

Re: privlac

Poslaťod Martinbati » Ned Jan 08, 2012 5:33 pm

plavec - cital som na mrk nedavno o tom co sa pytas. tak lovec rapy ked netrafis spravny kus - ked wobler neplava spravne, vies vyhnut ocko do jednej zo stran a to pomoze, ale musis sa trafit :D nie kazdy kus je zly, ale nie kazdy je dobry... a nie vzdy to s ockom pomoze :D dobre je omrknut si ho v predajni ci su rovno uchyty hacikov, ci je dobre spracovanie alebo rovna lopatka... na niektore modely som pocul velku chvalu, sam som ale este nevyskusal. nechcem Ta odradzat, vyskusaj, sam si niektore modely urcite kupim.
Par modelov od Dorada som mal problem zohnat aj vobec na slovensku skor ako zaciatkom marca... ale na tejto stranke vedia vraj dodat takmer vsetky modeli vcas
http://www.redmarlin.sk
Naposledy upravil Martinbati dňa Ned Jan 08, 2012 7:01 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: privlac

Poslaťod kura11 » Ned Jan 08, 2012 5:55 pm

od lovca pouzivam len mali 2cm humpy mam asi 4 kusky na jalce, vyborny voblerik, mne chodia vsetky... pozor na ten taky 2cm ale splosteny iny typ ten nechodi dobre..
kura11
 

Re: privlac

Poslaťod rado » Ned Jan 08, 2012 6:53 pm

plavec.ta osoba je hanbov RS, mne minuli rok chcel zhabať povolenku len preto že som pleskača vyhačkoval ešte vo vode,asi o tižden sa konala brigada na VN KAMENICA a shodov okolnosti tam bol aj on chital na fider ťahal pleskačika za pleskačikom ale podberak nepoužival tak ako aj ja lenže stim rozdielom že jasom ich vyhačkoval ešte vo vode a on ich nehumanne dvyhal z vodi ked som sa ho spital prečo tak roby ked mne zato chcel zobrat povolenku odveťil ja mozem som RS ktomi moze čo,po tich slovach začala hadka keby nemal useba pištol tak to určite konči bitkov,bolo tam cca 30 rybarov a kazdi by ho najradčej utopil v rybniku. :cry:
rado
....
....
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pon Dec 26, 2011 9:22 pm

Re: privlac

Poslaťod kura11 » Ned Jan 08, 2012 9:11 pm

... na bete boli dorada ale uz ich je malo... inak jedine rybarik... ale aj tam ma naskladnovat az vo februari, marci tusim...
kura11
 

Re: privlac

Poslaťod rado » Ned Jan 08, 2012 9:24 pm

plavec píše:rado - ja osobne pokiaľ je to možné taktiež radšej vyháčkujem rybu ešte vo vode, je to pre ňu oveľa šetrnejšie. Niekedy si ju ešte v rýchlosti vyfotím, len ju mierne pridvihnem hlavou nad vodu, potom ju šikovne pritiahnem k sebe a hneď pustím do vody. Za toto sa podľa mňa povolenky neberú! (ak sa mýlim opravte ma, aby som sa toho v budúcnosti vyvaroval, ale zatiaľ si myslím opak)
Nebol som svedkom tebou uvádzanej udalosti a neviem presne za akých okolností došlo ku konfliktu. Určite by som spor s RS bitkou neriešil. Ak mám pochybnosti o správnosti postupu RS, žiadal by som prešetrenie a dal by som podnet. Sú vytvorené určité mechanizmy, aj RS postupuje podľa stanovených noriem. Ale bitka určite nie!!! :evil: Iba ak v krajnej núdzi alebo v nutnej obrane, ale nemyslím si, že odobratie povolenky je takýmto dôvodom.
Ešte stále však máš možnosť dať vec prešetriť, či člen RS neporušil pravidlá. Zároveň berieš na seba riziko, že ak si pravidlá porušil ty a doposiaľ proti tebe konané nebolo, môžeš byť ešte dodatočne postihnutý, pretože pravdepodobne ešte nedošlo k zániku právnej zodpovednosti (premlčacia, resp. i prekluzívna lehota).
Odporúčam ti pozrieť:
http://www.srzrada.sk/index.php?n=Legislativa.SmernicaRybarskaStraz
http://www.srzrada.sk/uploads/DisciplinarnyPoriadokSRZ2007.pdf
mas pravdu radčej to tu neriešim .a vydel si croni už nema v profile RS ,ale moderator uviedol to na pravu mieru. :lol:
A ďalej to tu už radšej nerieš, predsa len si na verejnom fóre, aby to niekto nevzal príliš osobne. :ryba3:
rado
....
....
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pon Dec 26, 2011 9:22 pm

Re: privlac

Poslaťod orim » Ned Jan 08, 2012 11:55 pm

plavec píše: pretože pravdepodobne ešte nedošlo k zániku právnej zodpovednosti (premlčacia, resp. i prekluzívna lehota).

po akom case k nej dojde??
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: privlac

Poslaťod orim » Pon Jan 09, 2012 1:02 am

tak diky to si zapamatam ;) ...a napr. ked ma chytia revizori, ze nemam cestovny listok, tak tam je kolko premlcacia lehota??? :D
orim
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon Aug 22, 2011 4:29 pm

Re: privlac

Poslaťod rybopet » Pon Jan 09, 2012 5:51 pm

Rado-tvrdeniu, že Ti člen RS chcel zadržať povolenku pre to, že si ryby vyhačkal vo vode neverím. Ako to ozaj bolo?
rybopet
Hyperaktívny diskutér
Hyperaktívny diskutér
 
Príspevky: 1000
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 8:50 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron