Lov mreny

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: Lov mreny

Poslaťod stewik » Štv Dec 29, 2011 12:57 am

stano170 píše:Zdravim, chcel by som sa zacat venovat mrenam a mam zopar nejasnosti predtym ako pridem na ne k vode.

Predpokladam kedze mreny su v prude nejake zakrmovanie je asi dost zbytocne. Ako to robite casto prehadzujete aby ste rybu nasli alebo ryba si leziacu nastrahu najde sama aj v pripade ze mam nahodene v prude? V pripade plavaka to nieje zlozite ale hlavne mi to je nejasne pri love na tazko.
Je podla vas lepsie na tazko alebo na plavak chytat v pripade ze sila prudu mi umoznuje chytat aj na plavak.
Co ponukat na haciku v zime? je to rovnake ako v lete alebo v zime vyhladavaju inu potravu?


Možno, že ti kusa pomôže diskusia na mrku... http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=642912
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Lov mreny

Poslaťod stano170 » Štv Dec 29, 2011 10:13 am

dakujem link velmi pomohol. Este sa spitam co sa tyka plavakov. Vsade vidim ze sa pouzivaju pevne plavaky nie priebezne. Ma to nejaky konkretny vyznam preco pevne? Z plavakmi nemam ziadne skusenosti a v minulosti som s nimi chytal len rekreacne takze som zavesil aky mi prisiel do ruky.

Mam jedno vytipovane miesto na mrenu kde je velka hlbka (2-3m), kamenite dno a pomerne silny prud. Keby som chytal na plavak idealny by sa mi zdal priebezny kedze z velkym ponorom pevneho mam problem nahodit na velku vzdialenost. Je tam dost siroke koryto a pomerne zarasteny breh takze sermovat tam z nejakou 3-4m udicou je vylucene.
stano170
...
...
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Jún 29, 2011 2:09 pm

Re: Lov mreny

Poslaťod Martinbati » Štv Dec 29, 2011 11:32 am

co sa tyka plavakov, myslim ze teraz v zime je to dobry napad, kedze mozes prelovit viac miest(zabery ale budu skor jemnejsie, asi sa plavak zastavi.. musis mat orli zrak), nezabudni ale tak raz za hodinku hodit gulicku krmiva-tak za hrst. cierne syrove od timaru pouzi, je dobre. ako kemn nedavaj tensi ako 0,20 aj to uz je dost, ak ti zaberie vacsia mrena, tak ti to lahko upali o kamene a skoda by bolo keby sa ta rybka trapila dlhou smrtou... privlac je tiez dobra, ale jeden kamarat bol na mreny na toryse vcera, a nasli miesto kde boli v hufoch, 100-vky. ale nechceli nic brat, akurat sa ich par podseklo...
este k tym plavakom, myslim ze je to jedno, ja osobne pouzivam iba priebezne, je to pre mna pohodlnejsie... lepsie sa mi s tym hadze. neviem ci pouzivas navazec ked chytas s plavakom, ale pouzi poslednych aspon 30-40cm nejaky vlasec mensieho priemeru, cez maly obratlik to zviaz klasickym uzlom. aby ked to nahodou urves s rybou, ci o kamen, aby si neprisiel o plavak, ci aby chudak ryba s tym nemusela plavat, a ine by sa jej pootm smiali :ryba3: :ryba2:
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron