Lov mreny

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Lov mreny

Poslaťod stano170 » Str Dec 28, 2011 4:41 pm

Zdravim, chcel by som sa zacat venovat mrenam a mam zopar nejasnosti predtym ako pridem na ne k vode.

Predpokladam kedze mreny su v prude nejake zakrmovanie je asi dost zbytocne. Ako to robite casto prehadzujete aby ste rybu nasli alebo ryba si leziacu nastrahu najde sama aj v pripade ze mam nahodene v prude? V pripade plavaka to nieje zlozite ale hlavne mi to je nejasne pri love na tazko.
Je podla vas lepsie na tazko alebo na plavak chytat v pripade ze sila prudu mi umoznuje chytat aj na plavak.
Co ponukat na haciku v zime? je to rovnake ako v lete alebo v zime vyhladavaju inu potravu?
stano170
...
...
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str Jún 29, 2011 2:09 pm

Re: Lov mreny

Poslaťod Martinbati » Str Dec 28, 2011 5:10 pm

teraz v zime sa daju lovit, ale stoja na mieste a potravu nevyhladavaju ... takze ked ich najdes zachytas si. cervy, dazdovky, pred tyzdnom som jedinu mrenu dna vytiahol na cestovinu-vyzerala ako velky kostnak. ja som ich chytal na feeder, samzrejme som krmil, inak si lov mreny neviem predstavit, ked neratam vlacku... s vlackou ti neporadim, to skor kura-obrat sa na neho. s plavanou nemam vela skusenosti ale verim ze je to velmi dobry sposob tam, kde to prud dovoli, ale nezabudni obcas krmit, teraz v zime vsak pomenej, v lete mozes smelo viac. do prudu som daval velke krmitko, niekedy budes na hornade potrebovat aj 100g-a casto aj to bude malo :D casto som dal aj 90g olovo, ale zaberov velmi ubudlo bez krmenia. asi vies ze maju rady syr, takze syrove krmivo to isti. mrena je hlados, ma rada aj masko :D v lete su dobre pelety, aj vacsieho priemeru, zaberov menej ale vacsie ryby, ak najdes spravne miesto pravda... ku mrenam ma priviedol stewik-aj on ti dobre poradi.
mrena je vdacna mrena co sa tyka bojovnosti, krasne si s nou zachytas. ma vela kosti, takze pred nou uprednostnim ine ryby... zabery ma krasne jazdy, povol brzdu lebo prides o prut :D alebo ho budes tahat z vody :ryba2:
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Lov mreny

Poslaťod stewik » Štv Dec 29, 2011 12:14 am

stano 170 - to že sú mreny v prúde neznamená, že kŕmenie je asi zbytočné. Kŕmenie má svoj účel, pachová stopa atď... . Mrena sa nedrží len na jednom mieste, ale putuje... a žije vo väčšine v húfoch. Keď tam dáš kŕmenie tak ten húf na danom mieste na chvíľu zdržíš.
Teraz by som do kŕmenia partikel nedával a ani toho kŕmenia veľa nepoužíval... v lete je v mojom kŕmení viac partiklu ako dajakej kŕmnej zmesi ;)

čo sa týka nástrahy tak v lete je to viacmenej jedno, mrena ti zožerie skoro všetko... kukurica, syr, pelety, kostňaky, červy.... tam ide skôr o selekciu ryby veľkosťou nástrahy. V zime podľa mňa kostňáky abo dážďovku.

Ja lovím tak... jednu udicu šmarím do prúdu a nechám na pokoji.... s druhú udicu nahodím napríklad o 10m vyššie po prúde... keď po pol hodine do druhej udici neťukne tak ju znova prehodím inde... tak mám jednu udicu na jednom mieste a z druhou skúšam iné miesta. Ono by sa dalo polemizovať, či to ma až taký veľký zmysel keď mreny neustále putujú za potravou, ale ja to robím tak :)

A to najpodstatnejšie je miesto či v lete alebo v zime... keď ich nájdeš tak nezáleží ani tak na nástrahe, spôsobe lovu, kŕmení... a na Hornáde je ich dosť tak s tým by si nemal mať problém :)
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Lov mreny

Poslaťod stewik » Štv Dec 29, 2011 12:28 am

Martinbati píše:teraz v zime sa daju lovit, ale stoja na mieste a potravu nevyhladavaju ... takze ked ich najdes zachytas si. cervy, dazdovky, pred tyzdnom som jedinu mrenu dna vytiahol na cestovinu-vyzerala ako velky kostnak. ja som ich chytal na feeder, samzrejme som krmil, inak si lov mreny neviem predstavit, ked neratam vlacku... s vlackou ti neporadim, to skor kura-obrat sa na neho. s plavanou nemam vela skusenosti ale verim ze je to velmi dobry sposob tam, kde to prud dovoli, ale nezabudni obcas krmit, teraz v zime vsak pomenej, v lete mozes smelo viac. do prudu som daval velke krmitko, niekedy budes na hornade potrebovat aj 100g-a casto aj to bude malo :D casto som dal aj 90g olovo, ale zaberov velmi ubudlo bez krmenia. asi vies ze maju rady syr, takze syrove krmivo to isti. mrena je hlados, ma rada aj masko :D v lete su dobre pelety, aj vacsieho priemeru, zaberov menej ale vacsie ryby, ak najdes spravne miesto pravda... ku mrenam ma priviedol stewik-aj on ti dobre poradi.
mrena je vdacna mrena co sa tyka bojovnosti, krasne si s nou zachytas. ma vela kosti, takze pred nou uprednostnim ine ryby... zabery ma krasne jazdy, povol brzdu lebo prides o prut :D alebo ho budes tahat z vody :ryba2:


Len raz by si pri mne vzal mrenu a nikdy viac ťa neodnesiem k vode !! :lol: :!:
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Lov mreny

Poslaťod kura11 » Štv Dec 29, 2011 12:38 am

... tak len raz uvidim klepnut potocaka a ziadna dalsia mucholekcia nebude.. :lol:
kura11
 

Re: Lov mreny

Poslaťod Martinbati » Štv Dec 29, 2011 12:45 am

nebojte sa chlapi, co ja tak dajak vyzeram ze klepem potocaky a mreny po hlavach? :D tie ryby som este nevzal :ryba2: :ryba2: :ryba2:
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Lov mreny

Poslaťod stewik » Štv Dec 29, 2011 12:46 am

Martinbati píše:nebojte sa chlapi, co ja tak dajak vyzeram ze klepem potocaky a mreny po hlavach? :D tie ryby som este nevzal :ryba2: :ryba2: :ryba2:

No je pravda, že ryby neklepeš po hlavách, ale usmrcuješ ich iným spôsobom :D
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Lov mreny

Poslaťod Martinbati » Štv Dec 29, 2011 12:49 am

ale mreny a potocaky nie
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: Lov mreny

Poslaťod stewik » Štv Dec 29, 2011 12:50 am

Martinbati píše:ale mreny a potocaky nie

:)
Naposledy upravil stewik dňa Štv Dec 29, 2011 12:51 am, celkovo upravené 1
Chyť, urob fotku a pusti, aby bolo čo fotiť aj nabudúce.
http://stewik.mrk.cz/
Obrázok užívateľa
stewik
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 293
Registrovaný: Pon Máj 31, 2010 11:08 pm

Re: Lov mreny

Poslaťod Martinbati » Štv Dec 29, 2011 12:50 am

syr je velmi dobry, kocka syra na haciku tak ze je hrot volny, ale but pripraveny na razny zasek po zabere, lebo ak zmeskas neseknes krasnu rybu... mozes dat aj do gumicky pod hacik, tiez dobry sposob, jak v zime tak v lete syr je skvely
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Ďalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron