PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Ned Dec 11, 2011 1:10 pm

... no brodaky su kapitola sama o sebe... mal som Kinetic a tie uz po troch mesiacoch mozna aj menej zacali tiect, v lete uz tiekli tak ze sa v tom nedalo, lepil som to kazdu chvilu ale nepomahalo... je to smejd... predtym som mal vision tak tie my drzali sezonu a pol zatial najdlhsie, Kamarati beru polske taimeny najlacnejsie za 100E tie drzia sezonu a pol dva, tak do tych pojdem aj ja... vela zalezi asi aj na aky kus natrafis a kolko brodis, ja brodim vela tak mi nevydrzia dlho... ale keby aspon sezonu a pol drzali a mali cca 100 zabrodeni nepoviem ze zacnu premakat.. ale ani nie po 10 tich tecu tak su to smejdy... teraz som kupil cez inzerat skoro nove airflo, vyzerali paradne ale vsetky svi pustali... cinania to podlepili asi papierom.. no v tomto je to katastrofa... mozna snowbee, mozna simms.. boh ho vie.. guma je nepohodlna a ani gumaku by som uz nemohol ale zasa tie latkove vela nevydrzia...aspon ja som mal skor smolu na to.. nie som spokojny
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Ned Dec 11, 2011 1:14 pm

Ten areal je pstruhova na ryby cca 25-az neobmedzene :-)) jemnejsie by som uz nechcel, mal som kormoran ULX a s tym sa strasne sekali ryby, jednoducho bola na to mekka, zasa bola dobra na tie nase potocaky 20cm :-)) ale tym sa radsej vyhybam, na normalne pstruhy co na udicke porobia aj nejake rosamboo ber toho areala...
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Ned Dec 11, 2011 1:31 pm

tak tie drahsie asi cosi vydrzia.. poznam par ludi co maju simms L2 a drzia uz par sezon... podaktorym drzi aj freestone... velka chvala je na loop ale aj fajne mastne...
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Ned Dec 11, 2011 3:57 pm

tak guma sa da ale ked su teple dni tak si po rybacke celi mokry.. Brodenie v gumake a v pevne zaviazanej brodiacej topanke je neporovnatelne.. Taimen mas s topankami v akcii za 130 tusim..tiez v zime v gume to nebude dobre.. Ja zvazujem loop, vision alebo ten taimen..
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod maro » Ned Dec 11, 2011 9:50 pm

plavec » Ja som prešiel z PVC broďákov rovno do goretexových Simmsov, rozdiel je neskutočný. Netreba sa ponáhľať a skúsiť vystihnúť nejaké výpredajové akcie na ryb. weboch. Mne sa podarilo tie Simmsy zohnať za 110 dolárov aj s dopravou z USA (úplný výpredaj, držia štvrtý rok, ale ja málo brodím :D ), plus som kúpil posledný kus brodiacich topánok Snowbee, celokožené, filc+hroty za nejakých 60 Eur v A-Zete. Vyskúšaj tie Taimeny, javia sa slušne ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod Martinbati » Ned Dec 11, 2011 11:08 pm

k tomu brodeniu v gume pridam len tolko - ze mam co robit aby som sa udrzal na nohach a nevykupal... :D ceny membranovych brodakov su vysoke, vela som cital a zistoval, aj na mrk. pisali chlapci ze bezne aj simms tecie, ide o to aky kus trafis... visiony tiez chvalili, aj ine menej zname znacky.. planujem aj ja tie taimeny nizsej kategorie aj s topankami. je rozdiel ked som videl ako kura brodi tu vodu v brodiacich topankach, a ked som ja brodil ako baletka, len aby som sa nesmykol na kamenoch... :D
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod maro » Pon Dec 12, 2011 12:13 am

plavec » V gume (pvc) budeš mokrý vždy, to je o zdravie ... :)
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod Martinbati » Pon Dec 12, 2011 12:18 am

no jo na to som zabudol... bol som minuly tyzden v gume asi tak 5 hodin brodit, a po vyzleceni som zistil ze som mokry jak mys. behom lovu som si to nevsimol, ani necitil vlhkost, mozno moje dobre termo, ale posledny diel oblecenia-lyziarska kombineza- bola cela navlhnuta az mokra. inak, poradte mi ako potom v tej vode chodit aj v gumakoch? lebo ja mam s tym problem... stale dajaky balanc chytim, a smyka sa mi to velmi... mozno skusim navliect na tie gumaky stare ponozky, alebo nieco take :) to by sa urcite smykalo menej :D
Obrázok užívateľa
Martinbati
Aktívny diskutér
Aktívny diskutér
 
Príspevky: 623
Registrovaný: Str Jún 22, 2011 9:39 am

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod maro » Pon Dec 12, 2011 12:32 am

Martinbati » Nedá sa nič poradiť, len musíš brodiť opatrne. Ponožky prederieš po pár krokoch. Dávnejšie sa na podrážku gumákov lepila chemoprénom podošva z koberca, náhrada za filc ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod maro » Pon Dec 12, 2011 1:05 am

plavec » Ako rozumný kompromis sa zatiaľ javia práve broďáky od Taimenu. Bez kompromisov je momentálne najlepší goretex ...
maro
Pretekár
Pretekár
 
Príspevky: 785
Registrovaný: Pon Máj 12, 2008 7:58 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron