PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Témy týkajúce sa kaprových a pstruhových vôd. Ochrana rýb a živ. prostredia, lovné techniky a pod.

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Pia Dec 09, 2011 1:17 pm

plavec, ultra nic moc, ber norstream areal jaeger alebo sharpshooter, to je nekompromisna udicka, tie prachy neolutujes..!! Pouzivam to na duhaky-potocaky a nic lepsie som nedrzal, zvlada od 000 rotacky az 2 ka, voblerky 2-5cm, hlavicky od grama po asi 5 ale naj je 1,5 az dva na smacka nymfu, akcia pri rybke je famozna.. Navijak shakespeare neber, radsej shimano od toho aernos vyssie..
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Pia Dec 09, 2011 1:26 pm

...alebo sa mi pacil fenvick elite tech, sikovny papek ale areal je areal :-)
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Pia Dec 09, 2011 5:47 pm

zvlada vsetky bezne pstruhove nastrahy ja chytam hlavne smak, nymfa s 0,8g az 1,5g posobi tuhsim dojmom ale je to len dojem ten blank je velmi zvlastny.. Ber potom jaeger.. Predajca je len v cz.. Nie je to vlepovanka ale celoblank, staci na nu zdolat prvu rybu a ostatne udice uz nelapis do ruk... Ultra je nic moc, nekvalitny korok, pomalsi blank.. Taka obycajna udicka, arealy ma cela nasa vlackobanda, nic lepsie nie je! Alebo potom pozri ten fenwick je dost zaujimavy len neviem ci ho uvidis v ke bo tu su same low endy
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Pia Dec 09, 2011 7:23 pm

ta najkratsia je uz dost mekka na pstruhy, hlavne tie vecsie bojovnejsie, ten stredny je ideal, mam ho aj ja.. ta gramaz je taka orientacna, je to rychly prut, nema ani jemnu spicku, ma krasnu progresivnu akciu podla sily ryby az do rucky vie ist, neviem to popisat, ziadna zuvacka, blato nic... fakt je na nom citit aj hlavicky 1g a to sa ti zda ze to na tom nebude citit, ale blank je tak tenucky ze prenasa vsetko do prsta na blanku... ja som velmi spokojny a kebyze zlomim bez vahania berem ten isty.... 6,6 stopovy jaeger... ten predajca u nas uz k tomu nema pristup, vyhradny dovozca je http://www.norstream.cz prut stoji vela ale stoji za to... nie su to ani lamave pruty lebo maju v pohode hrubsiu stenu blanku... ak ta zaujima skus pozriet na mrku nejaku otazku s touto tematikou.. v pohode s nim chytame aj ostrieze na Ruzine... keby bola sezona ta vybehneme na ryby a vyskusas normalne na pstruhoch...
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Pia Dec 09, 2011 8:10 pm

Plavec, zle by som neradil, na pstruhoch som asi 80 percent casu, vystacim si s arealom uplne ako na rieke tak aj stojaky, nosim ho aj na poharovky kde sa chyta duhak... teraz na ondavskej rotacke mi zneho nespadla ziadna ryba... ak chces tak pred kupov ti ho mozem niekde ukazat... prv som tiez bol skepticky ci to neni tuhe ci budem citit tie lahke hlavicky ale ked som ho vzal prvy raz na zahajeni tak uz z ruky nesiel veru... zvlada dost siroky rozsah nastrah takze ta v stichu nenecha, ci vobler, ci gumka, ci rotacka, vsetko zvlada s prehladom, ked citis na gumku to jemne zuzlanie pstruha tak miknes zapestim a ryba sedi... kludne dotiahni na krv brzdu a nechaj pracovat len prut... poradi si sam... navijak neviem aky planujes ale tak vyborny na areal by bol shimano rarenium 2500 ka, ale stoji tiez vela, tak potom by som bral mozna ten novy aernos alebo nejake technium... urcite nie exage a tie nizke rady...
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Pia Dec 09, 2011 8:32 pm

Plavec aku palicku si pouzival teraz???
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Pia Dec 09, 2011 11:02 pm

Plavec tak velmi podobny je areal... akciou, ma taky plynuli ohyb ako ten provocator na tom videu, znesie toho vela ... provocator ma korkove sedlo a je o dost drahsi... ten areal je veeelmi podobny... nebudes banovat...
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod sbiro » Sob Dec 10, 2011 12:02 am

...ja by som chcel niečo od 30-60gr, alebo od 40-80gr v dĺžke do 2,7m...ale uvažujem aj o prúte Robinson...http://www.pro-rybareni.cz/produkt/prut ... trout-270/ :?: ..je dobrý :?:
...na UL teraz používam multipicker...nie je to celkom ono, ale až tak často na UL nechytám... mal som jeden zubáčový špeciál od mikada a ten bol super...sa mi zdá že bol od 1-10gr, ale už je zlomený.
Obrázok užívateľa
sbiro
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 02, 2011 3:17 pm
Bydlisko: ObV c.4

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod kura11 » Sob Dec 10, 2011 7:06 pm

NO asi vela ludi nebude mat, ale tak vyzera slusne, len aby zvladal v prvom rade nastrahy co tahas... neni nic horsie ked palicou nastrahy zdolavas :lol: mne sa celkom lubi aj sportex black stream ale v ruke som ho nedrzal...
kura11
 

Re: PRÍVLAČOVÉ prúty a navijáky

Poslaťod hlava » Ned Dec 11, 2011 11:49 am

provokatora som videl na vlastne oci vyzera ako areal ale ma iny blank jedna sa skor o univerzalnejsiu udicu na pstruha a jalca pricom areal je pstruhova palica
AK ti mozem poradit a chces zainvestovat ber areala na pstruhy a dynamika na jalce, dynamic je specialny blank na jalce len bohuzial ma papierovi blank zlomit ho nie je problem preto kazdu nastrahu musis trhat v ze mas silon v ruke a nie cez udicu

areal a dynamic mas spolu v cene provokatora.
hlava
Diskutér
Diskutér
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Ned Máj 11, 2008 1:37 pm

Ďalší

Späť na Všeobecne o rybárstve

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron